/
/
/
Nový model Subaru Forester e-BOXER Ocenený Euro NCAP ako najlepšie auto triedy za rok 2019

Nový model Subaru Forester e-BOXER Ocenený Euro NCAP ako najlepšie auto triedy za rok 2019

Reklama

• Organizácia Euro NCAP vyhlásila model Subaru Forester e-BOXER za najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV.
• Ide už o druhý titul „Najlepšie auto triedy“, ktorý značka Subaru od organizácie Euro NCAP získala.
• Nový Forester e-BOXER dosiahol pri teste ochrany detských cestujúcich historicky najvyššie skóre vo svojej triede.

Spoločnosť Subaru Europe, európska pobočka spoločnosti Subaru Corporation, dnes oznámila, že nový model Subaru Forester e-BOXER (s európskou špecifikáciou) bol vyhlásený za najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV v roku 2019. Ocenenie „Najlepšie auto triedy“ je určené pre model, ktorý dosiahol v bezpečnostných testoch Európskeho programu hodnotenia nových vozidiel (Euro NCAP) pre rok 2019 najlepšie výsledky za príslušnú triedu.

Je to už druhýkrát, čo sa značke Subaru dostalo tohto prestížneho uznania za bezpečnosť. V roku 2017 si totiž modely SUBARU XV a Impreza odniesli cenu za najlepšie autá triedy malých rodinných vozidiel.

Nový model Subaru Forester e-BOXER dosiahol maximálny počet päť hviezdičiek vďaka vynikajúcemu skóre vo všetkých štyroch hodnotených oblastiach (dospelí cestujúci, detskí cestujúci, zraniteľní účastníci cestnej premávky, bezpečnostné asistenčné systémy). Podľa hodnotiaceho protokolu organizácie Euro NCAP pre rok 2019 získal historicky najvyššie skóre za „ochranu detských cestujúcich“ vo svojej triede.

Forester piatej generácie si vyslúžil významné ocenenia na celom svete: V Japonsku získal Forester prvú cenu JNCAP v hodnotení bezpečnosti pri náraze Japonského programu testovania nových vozidiel (JNCAP) pre rok 2018 a najvyšší rating ASV+++ (Advanced Safety Vehicle Triple Plus) v hodnotení preventívnej bezpečnosti JNCAP za rok 2019. Cena Grand Prix za obdobie 2018/2019 v hodnotení bezpečnosti pri náraze JNCAP predstavuje už druhý zisk tohto ocenenia pre značku Subaru po tom, ako modely Impreza a SUBARU XV získali cenu Grand Prix za hodnotiace obdobie 2016/2017.

 

Subaru Forester e-BOXER ocenený ako najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV za rok 2019 (európska špecifikácia)

O spoločnosti Subaru Europe NV/SA
Subaru Europe NV/SA je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve spoločnosti Subaru Corporation, japonského výrobcu vozidiel Subaru. Spoločnosť Subaru Europe, sídliaca v belgickom meste Zaventem, pôsobí ako miestne centrum pre všetkých európskych dovozcov vozidiel Subaru. Distribučnú sieť podporuje prostredníctvom viacerých funkcií, ako sú napríklad školenia týkajúce sa produktov a služieb, predaj, marketing značky, produktový marketing, prieskum trhu a styk s verejnosťou či vývoj, testovanie a distribúcia originálnych dielov a príslušenstva Subaru.

Zdroj: Subaru

Prečítať celý text

Reklama