6.9 C
Bratislava
sobota, 24 februára, 2024
Reklama

Nový Mercedes-Maybach Pullman stavia na 50-ročnej tradícii

Odporúčame

Pri príležitosti 50. narodenín najznámejšej limuzíny Pullman, Mercedes-Benz 600, mal na autosalóne v Ženeve svoju premiéru nový Pullman. Druhý model od značky Mercedes-Maybach preberá úlohu absolútne najexkluzívnejšieho modelu s usporiadaním sedadiel tvárou v tvár za deliacim sklom a je zároveň exkluzívnou luxusnou automobilovou triedou s tradíciou značky Maybach.

Mercedes-Maybach Pullman (VV 222) 2015

Už jeho dĺžka 6,50 metra naznačuje, že Mercedes Maybach Pullman má osobitné postavenie. Zadná časť vozidla preto ponúka priestranné veľkolepé miesto na sedenie s množstvom príjemných sériových detailov, vďaka čomu spĺňa šoférska limuzína súčasné nároky na najvyššiu exkluzivitu a luxus. Významní hostia cestujú v smere jazdy na dvoch sériových riaditeľských kreslách. Vychutnávajú si najväčší priestor v oblasti nôh v segmente a najkomfortnejšie nastupovanie a vystupovanie. Štyria cestujúci sa môžu usadiť tvárou v tvár za deliacou priečkou, ktorá sa spúšťa elektricky, čo je typickou vlastnosťou limuzíny Pullman. K prvým zákazníkom sa ich vozidlo dostane na začiatku roka 2016, samozrejme, v najvyššej miere individualizácie.

Mnohé vlády, hlavy štátov a kráľovské rodiny na celom svete odjakživa dávajú prednosť dôstojnému prejavu limuzín značky Mercedes-Benz s označením „Pullman“. Týmto novým modelom si spoločnosť buduje svoje výnimočné postavenie v tomto náročnom segmente: „Okrem ponuky mimoriadne dobrých priestorových podmienok pre cestujúcich s vysokým spoločenským postavením a prvotriedneho komfortu spĺňa nový Mercedes-Maybach Pullman, samozrejme, aj požiadavky na najvyššiu exkluzivitu,“ uviedol Ola Källenius, člen predstavenstva Daimler AG, zodpovedný za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars. „V každom detaile možno precítiť hodnotu a veľkosť.“

Mercedes-Maybach Pullman (VV 222) 2015

Mercedes-Maybach Pullman ponúka najlepšie priestorové podmienky v kombinácii s výnimočnými detailami výbavy, ktoré sa vyznačujú mimoriadne dokonalým remeselným spracovaním. Samozrejme, Mercedes Maybach svojim zákazníkom ponúka jedinečné možnosti individuálneho vybavenia ich výnimočných limuzín. Patria sem aj hodnotné laky Maybach s viacerými vrstvami.

V porovnaní s vozidlami Mercedes-Maybach Triedy S narástla verzia Pullman s dĺžkou 6 499 mm o 1 053 mm. Rázvor kolies má pôsobivú hodnotu 4 418 mm. S výškou 1 598 mm je verzia Pullman v porovnaní s vozidlami Mercedes Triedy S vyššia o 100 mm, vďaka čomu došlo k citeľnému zvýšeniu voľnosti v oblasti hlavy.

Dvanásťvalcový motor vozidla Mercedes-Maybach Pullman s dvomi turbodúchadlami dosahuje výkon 390 kW (530 k). Zdvihový objem má hodnotu 5 980 cm3, maximálny krútiaci moment dosahuje 830 Nm od 1 900 otáčok za minútu.

Pôvodne sa názvom Pullman označovali cestovné vozidlá s luxusne zariadeným veľkým priestorom, ktoré vyrábala americká spoločnosť Pullman Palace Car Company. Onedlho sa toto označenie začalo udeľovať aj automobilom značky Mercedes-Benz, ktoré na veľmi dlhom rázvore kolies ponúkali mimoriadne priestranné oddelenie pre cestujúcich. V zadnej časti vozidla, oddelenej deliacou priečkou, cestujúci v samostatných sedadlách usporiadaných tvárou v tvár našli kráľovské podmienky na sedenie.

Veľmi priestranné podmienky na sedenie v zadnej časti vozidla, celokožené obloženie interiéru

Štyri sedadlá v zadnej časti vozidla Mercedes Maybach Pullman sú usporiadané tvárou v tvár, čo zodpovedá označeniu konštrukcie vozidla. Majitelia a významní hostia cestujú v smere jazdy v dvoch sériových riaditeľských kreslách, ostatní cestujúci sa môžu usadiť na odklápacích sedadlách v protismere jazdy. Na osobitné želanie zákazníkov je k dispozícii aj exkluzívna verzia vozidla Pullman bez prídavných sedadiel.

Riaditeľské kreslá poskytujú výnimočný komfort vďaka nastaviteľnej kinematike. Operadlo sa nastavuje osobitne, čo nie je bežné v iných vozidlách, pričom sa priestor na nohy a referenčný bod sedenia nemenia. Sedák možno osobitne nastaviť v kombinácii nastavenia sklonu a horizontálnej polohy. Operadlá riaditeľských kresiel je možné nakláňať do uhla maximálne 43,5 stupňov. Pri najstrmšom nastavení operadla v uhle 19 stupňov zase vzniknú podmienky na uvoľnenú prácu v zadnej časti vozidla.
Ležadlá sú vybavené podložkou pod lýtka, ktorú možno voľne vytočiť alebo nastaviť v pozdĺžnom smere. Sériovo sú komfortné opierky hlavy vybavené dodatočnými poduškami. Dôležití cestujúci majú v zadnej časti vozidla k dispozícii najväčší priestor na nohy v segmente, ako aj priestor v oblasti hlavy väčší o viac ako 60 milimetrov v porovnaní s vozidlom Mercedes-Maybach Triedy S.

Prístup ku všetkým miestam na sedenie je pohodlný vďaka veľkým zadným bočným dverám a polohám sedenia cestujúcich v riaditeľských kreslách, ktoré boli umiestnené ešte viac dozadu. To z pohľadu komfortu ocenia najmä hlavy štátov a veličenstvá, ktoré podľa protokolu sedia pred svojimi tlmočníkmi. Takéto usporiadanie sedadiel zároveň poskytuje ochranu pred neželanými pohľadmi, pretože podstatnú časť tela zakrýva strešný stĺpik.

Mercedes-Maybach Pullman sa sériovo dodáva s celokoženým obložením interiéru. Okrem čalúnenia stropu sú ušľachtilou kožou potiahnuté aj rámy dverí a konzoly sedadiel. Typické pre Maybach sú tri analógové prístroje na čalúnení stropu, ktoré cestujúcich vzadu informujú o vonkajšej teplote, rýchlosti a čase.

O osobitnú diskrétnosť sa postará deliaca priečka medzi zadnou časťou vozidla a priestorom pre vodiča. Okno deliacej priečky je možné elektricky zosunúť. Stlačením tlačidla je možné dokonca zmeniť nastavenie tohto okna z priehľadného na nepriehľadné. V kombinácii so závesmi, ktoré sú tiež súčasťou sériovej výbavy pre zadné bočné okná, tak možno vytvoriť rôzne úrovne súkromného prostredia. Elektricky sa vysúva aj sériový monitor s rozmerom 18,5 palca (47 cm) s formátom 16:9, ktorý je umiestnený pred deliacou priečkou.

Osoby s najvyššími požiadavkami na kvalitu zvuku bez akýchkoľvek kompromisov, ktoré si hudbu vedia dokonale vychutnať, si môžu vybrať z dvoch inovatívnynch ozvučovacích systémov Burmester. Ozvučovací systém Burmester® s priestorovým zvukom ponúka rovnako legendárny a nezameniteľný, vynikajúci zvuk svetoznámeho exkluzívneho špecialistu na ozvučovacie systémy z Berlína. Ozvučovací systém Burmester® High-End s trojrozmerným priestorovým zvukom v rámci exkluzívnej ponuky poskytuje doteraz nedosiahnuteľný zvukový zážitok a vynikajúcu kvalitu zvuku.

Samozrejme, Mercedes Maybach svojim zákazníkom ponúka jedinečné možnosti individuálneho vybavenia ich výnimočných limuzín. Bližšie informácie poskytnú špičkoví poradcovia v exkluzívnych európskych centrách Maybach, ako aj predajní poradcovia v pobočkách Mercedes-Benz.

História: limuzíny Pullman od značky Mercedes-Benz

Všetko najlepšie k narodeninám: najznámejší Mercedes Pullman, Mercedes 600, oslavuje v roku 2015 svoje 50. narodeniny. Značka Mercedes-Benz od roku 1965 ponúka v tomto konštrukčnom rade reprezentatívne varianty karosérií prvýkrát sériovo. Tradícia exkluzívnych limuzín, ktoré nesú názov Pullman, však v Mercedes-Benz siaha ešte ďalej.

Bol to už typ 300, ľudovo nazývaný „Adenauer-Mercedes“, ktorý sa v roku 1960 v špeciálnom vyhotovení s tromi exemplármi dostal na úroveň modelu Pullman. V nasledujúcich rokoch prišli po konštrukčnom rade W 100 verzie Pullman Triedy S konštrukčného radu 109 a 126 (špeciálne vyhotovenie), ako aj 140 a 220 (obidva sériovo).

Zdroj: Mercedes-Benz

 

Reklama