6.9 C
Bratislava
sobota, 24 februára, 2024
Reklama

Nový Mercedes-Benz Triedy C

Odporúčame

Po štyroch rokoch od uvedenia prešla aktuálna generácia Triedy C (sedan i kombi) výraznou inováciou exteriéru, interiéru, rozšírením asistenčných jazdných a bezpečnostných systémov so zlepšenými funkciami, pričom už dokáže jazdiť aj čiastočne automatizovane. Svoje okolie rozpoznáva pomocou radaru na vzdialenosť až 250 m smerom dopredu, 40 m do strán a 80 m dozadu a pomocou kamery až do 500 m smerom dopredu, z toho 90 m v 3D. Sériovo dostala okrem iného diamantovú masku chladiča, nanovo navrhnuté predné nárazníky, halogénové svetlomety s novým vnútorným dizajnom a integrovaným denným osvetlením s LED, štartovaciu funkciu KEYLESS-GO s novým dizajnom tlačidla a kľúča od vozidla. Novinke nechýba ani možnosť dotykového ovládania na volante alebo na stredovej konzole (a tiež hlasom) funkcií združeného prístroja a celého infotainmentu (vrátane systému DISTRONIC a tempomatu). 

Na želanie sú vo vozidle odteraz napríklad: vysokovýkonné svetlomety s LED či plne digitálny združený displej s uhlopriečkou 12,3 palca a v rozlíšení až 1 920 x 720 pixlov alebo aj ENERGIZING, ktorý prepája rôzne komfortné systémy vo vozidle a tiež bezdrôtový systém nabíjania zariadení so štandardom Qi. Ponuku obohacuje výbava AMG Line, exteriéry EXCLUSIVE i AVANTGARDE. Od výbavy a motorizácie zároveň závisia tvary zadného nárazníka; ich geometria, ozdobné prvky a koncovky výfukov. Balík exteriér AMG má aj spojler predného nárazníka s novou geometriou a vzadu novo navrhnutú vložku so vzhľadom difúzora.

Prvý raz má Trieda C v ponuke tiež svetlomety MULTIBEAM LED s diaľkovým svetlom s ultradosvitom, balík viackrivkových sedadiel i nové metalízované laky karosérie: mohavskú striebornú a smaragdovú zelenú či v závislosti od vyhotovenia aj nové farby interiéru: magmovú sivú/čiernu ako aj sedlovú hnedú.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama