6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Nový Mercedes-AMG E 43 4MATIC kombi zvýšil výkon

Odporúčame

V decembri 2016 sa začne dodávať výkonnostne prvostupňový športový Mercedes AMG E 43 4MATIC kombi. Výrazný dizajn exteriéru a športovejší interiér zdôrazňujú jeho príslušnosť k rodine AMG a už pri prvom pohľade. Zvýšený výkon, dynamiku a agilnosť jazdy mu poskytujú: benzínový trojliter V6 (295 kW/401 k; 520 Nm) s dvoma väčšími turbodúchadlami, zvýšeným plniacim tlakom (1,1 baru) a špecifickými softvérovými aplikáciami; automatická prevodovka 9G TRONIC s kratšími časmi preradenia; pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC s dôrazom na zadnú nápravu (dostáva až 69 percent hnacej sily) i samostatný športový podvozok.

„Prostredníctvom našich nových modelov konštrukčného radu 43 sme v uplynulých  mesiacoch výrazne rozvinuli našu ponuku pre zákazníkov, ktorí sa orientujú na výkon, čím sme vytvorili množstvo nových príležitostí na vstup do sveta značky Mercedes-AMG. Nový model E 43 4MATIC kombi dopĺňa toto rozsiahle portfólio o mimoriadne všestrannú alternatívu vhodnú pre podnikanie aj voľný čas,“ objasňuje Tobias Moers, predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-AMG.

Nový model E 43 4MATIC kombi zvládne šprint z 0 na 100 km/h na úrovni športového vozidla za 4,7 sekundy, maximálnu rýchlosť má elektronicky ohraničenú na 250 km/h. Normovaná spotreba paliva: v meste/mimo mesta/kombinovaná predstavuje 11,0/7,0/8,4 l/100 km.

Individualizáciu nastavenia (ovládanú dotykom prsta) pri E 43 4MATIC kombi rozširujú jazdné programy DYNAMIC SELECT: Eco, Comfort, Sport, Sport Plus a Individual podľa ktorých sa upravia dôležité parametre ako reakcia motora, prevodovky, podvozka a riadenia Nezávisle od jazdných programov DYNAMIC SELECT môže vodič prejsť priamo do manuálneho režimu stlačením tlačidla M. V tomto režime na radenie prevodových stupňov slúžia výlučne radiace páčky na volante. Podľa potreby je možné osobitne zvoliť aj úrovne nastavenia podvozka.

Športový charakter modelu zvýrazňujú aj prvky výbavy dodávané na želanie: od sedadiel AMG Performance so zvýšenou bočnou oporou cez čalúnenie v koži napa, prvky z uhlíkových vlákien v interiéri a exteriéri až po kolesá s priemerom 20″ v dvojfarebnom vyhotovení.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama