/
/
/
Nový Mercedes-AMG C 63 kabriolet: Športová dynamika pod šírym nebom

Nový Mercedes-AMG C 63 kabriolet: Športová dynamika pod šírym nebom

Reklama

Nový kabriolet Mercedes-AMG: C 63 (350 kW/476 k; 650 Nm) a ešte výkonnejší C 63 S (375 kW/510 k; 700 Nm) ako jediné v segmente poháňajú štvorlitrové osemvalce biturbo (príbuzné pretekárskym Mercedes-AMG GT). Popri možnosti jazdy pod otvoreným šírym nebom poskytujú výkony na úrovni športového automobilu: zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,1 (C 63) a 4,2 (C 63 S) sekundy či maximálnu rýchlosť (elektronicky obmedzenú) 250 km/h (s balíkom AMG Driver‘s Package 280 km/h).

Agilnú dynamiku oboch super výkonných kabrioletov okrem iného zabezpečuje prepracovaný podvozok s adaptívnym nastaviteľným tlmením AMG RIDE CONTROL, elektromechanické športové parametrické riadenie, 7-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT s rýchlejším radením, zverný diferenciál zadnej nápravy a dynamické ložisko motora.

Atletické tvary kabrioletov C 63 a C 63 S zdôrazňujú najmä vpredu a vzadu výrazne vysunuté blatníky, široká stopa a veľké kolesá. Viacvrstvová látková sklápacia strecha so zadným sklom v zatvorenom stave kopíruje líniu strechy kupé a zosilňuje tak vnem náročného umeleckého diela. Celkový dojem, ako z pretekárskeho vozidla, pri pohľade zboku umocňujú dvere bez rámov, úplne zapustené bočné sklá a vynechanie viditeľného stĺpika B. Navyše, ako pri športových automobiloch, sú i vonkajšie zrkadlá umiestnené na dverách, teda nie na bežnom mieste v trojuholníku zrkadla. Nefalšované pretekárske prostredie poskytuje aj interiér oboch vyhotovení nového kabrioletu.

Od septembra 2016, kedy sa začnú kabriolety C 63 a C 63 S (vrátane uvádzacieho modelu Edition 1) dodávať, bude ponuka Triedy C značky Mercedes-AMG obsahovať najväčší výber zo segmentu na trhu: celkovo v dvanástich vyhotoveniach ako sedan, kombi, kupé a kabriolet; na želanie s motorom V6 biturbo a pohonom všetkých kolies alebo s motorom V8 biturbo v dvoch výkonových stupňoch, s pohonom zadných kolies a zverným diferenciálom zadnej nápravy.

„Trieda C je rozhodujúcim faktorom úspechu našej spoločnosti. Nová kombinácia intenzívneho pocitu z jazdy pod šírym nebom a výkonného motora V8 je jedinečná v segmente a dokonale dopĺňa našu veľkú ponuku Triedy C,“ vyzdvihuje Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.

Úžitkovú hodnotu novinky zvyšuje pre kabriolet nezvyčajne veľký batožinový priestor s objemom 355 litrov (260 litrov pri otvorenej streche). Vytvára tak tie najlepšie predpoklady na každodenné používanie.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama