/
/
/
Nový LAND ROVER DEFENDER čelí v novej bondovke „NO TIME TO DIE“ najťažšej skúške

Nový LAND ROVER DEFENDER čelí v novej bondovke „NO TIME TO DIE“ najťažšej skúške

Reklama

Značka Land Rover spoločne s tímom kaskadérov z filmu No Time To Die (v slovenskom preklade „Nie je čas zomrieť“) vezme fanúšikov Jamesa Bonda a Defenderu do zákulisia natáčania. Pozrite sa na exkluzívne zábery, ako si nový Land Rover Defender 110 viedol v extrémnom teréne. 

https://youtu.be/oVpqriHccJU

Koordinátor kaskadérov Lee Morrison a vodička / kaskadérka Jess Hawkins odhaľujú, ako vo filme No Time To Die vznikali dychberúce automobilové naháňačky. Navyše ide o vôbec prvý film, v ktorom hrá nový Defender. Vďaka kombinácii priekopníckych off-roadových technológií Land Roveru, brodivosť a svetlej výšky, je Defender ideálnym vozidlom pre náročné scény. Jeho odolnosť bola pri nakrúcaní novej bondovky otestovaná do absolútneho extrému. Na špecifikáciu modelu Defender 110 vo farbe Santorini Black, určeného pre tento film spolupracoval Land Rover s Chrisom Corbouldom, vedúcim špeciálnych efektov a akčných vozidiel. Medzi ďalšie modely, ktoré sa v 25. bondovke objavia, patrí: Range Rover Sport SVR, Land Rover Series III a Range Rover Classic.

Do kín sa film No Time To Die dostane v apríli 2020. 

Značka Land Rover dala nahliadnuť fanúšikom do modelu Defender prostredníctvom upútavky na novú bondovku. Ide o jednu zo scén No Time To Die s Jamesom Bondom. Zábery urobené počas nakrúcania pripravovaného filmu prináša jedinečný pohľad do zákulisia práce koordinátora kaskadérov Leeho Morrisona a vodičky / kaskadérka Jesse Hawkins.

„Navrhovanie a kordinácia akčných scén pre, bondovky ‚vyžaduje veľmi kreatívne myslenie. Potrebovali sme nezastaviteľné auto, aby sme mohli bojovať s živlami, zjazdiť prudké svahy a brodiť rieky, tak sme vybrali nový Defender. Som ohromený, že Defender je nielen späť, ale je oveľa, oveľa lepší, „komentuje Lee Morrison, koordinátor kaskadérov vo filme o Jamesovi Bondovi.

Nový Defender má svetlú výšku 291 mm a ideálnu karosériu do terénu vďaka nájazdovému, prejazdovému a zjazdovému uhlu 38, 28 a 40 stupňov. Brodivosť dosahuje až 900 mm a všetkému napomáha program Wade. Ten je súčasťou systému Terrain Response 2, takže vodič sa môže brodiť hlbokou vodou s úplnou istotou.

Tím dizajnérov Land Roveru na špecifikácii modelov Defender, ktoré sa objavia vo filme, úzko spolupracoval s vedúcim špeciálnych efektov a akčných vozidiel Chrisom Corbouldom. Autá vychádzajú z Defenderu X vo farbe Santorini Black, so zatmavenými lyžinami, 20palcovými kolesami s tmavou povrchovou úpravou a profesionálnymi terénnymi pneumatikami. Ide o prvý Defender vyrobený v novom výrobnom závode spoločnosti Jaguar Land Rover v Nitre na Slovensku.

„No Time To Die je najlepší spôsob, ako ukázať schopnosti nového Defenderu v najnovšej automobilovej naháňačke Jamesa Bonda, z ktorej vám spadne sánka. Bolo skvelé mať možnosť pokračovať v našom partnerstve s EON Productions a spolupracovať s ich tímami na tvorbe veľkolepých scén, „dodal Richard Agnew, Global Communications Director Land Rover.

Najväčšia britská automobilka dlhodobo spolupracuje s EON Productions na filmoch s Jamesom Bondom. Partnerstvo začalo v roku 1983, kedy si Range Rover Convertible zahral vo filme Chobotnička. Okrem Defenderu sa v bondovke objaví aj Range Rover Sport SVR, Land Rover Series III a Range Rover Classic.

No Time To Die režíroval Cary Joji Fukunaga. Predstaviteľom hlavnej úlohy je opäť Daniel Craig, pre ktorého je to už piaty film, v ktorom hrá postavu Jamesa Bonda 007. Celosvetová premiéra filmu je plánovaná na 2. apríla 2020 vo Veľkej Británii prostredníctvom Universal Pictures International a v Spojených štátoch potom na 10. apríla vďaka Metro Goldwyn Mayer Studios pod hlavičkou United Artists.

Zdroj: Land Rover

Prečítať celý text

Reklama