/
/
/
Nový Jeep® Wrangler získal titul Vozidlo 4×4 roka 2019

Nový Jeep® Wrangler získal titul Vozidlo 4×4 roka 2019

Reklama

  • Porota novinárov a čitatelia odborného francúzskeho magazínu 4×4 Magazine z vydavateľstva Larivière Group udelili novému modelu Jeep® Wrangler titul Vozidlo 4×4 roka 2019.
  • Kultový Wrangler je už šiestym modelom značky Jeep®, ktorý počas 34. ročníka ankety toto prestížne ocenenie získal.
  • Jeep® Wrangler je ponúkaný v Európe s dvoma účinnými štvorvalcovými motormi, novým zážihovým agregátom s objemom 2,0 l a dieselovým preplňovaným motorom s objemom 2,2 l, v oboch prípadoch v spojení s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou a množstvom najmodernejších technológií.

Čitatelia a novinári francúzskeho magazínu 4×4 Magazine udelili novej generácii kultového modelu Jeep® Wrangler (JL) titul Vozidlo 4×4 roka 2019.

Ide už o šieste víťazstvo značky Jeep® v 34ročnej histórii ankety Vozidlo 4×4 roka.

Odborní novinári magazínu 4×4 Magazine testujú každoročne veľké množstvo vozidiel 4×4. Okrem hodnotenia ich vlastností na vozovke posudzujú aj ich schopnosti v najtvrdších terénnych podmienkach. Až potom vynášajú konečný verdikt a zvolia Vozidlo 4×4 roka.

Prestížnu cenu dostali pred novým Wranglerom modely Jeep® Cherokee XJ (1986), Jeep® Cherokee XJ so zážihovým motorom 4.0 (1989), Jeep® Grand Cherokee ZJ (1994), Jeep® Wrangler JK (2008) a Jeep® Renegade (2015).

Titul Vozidlo 4×4 roka je uznaním skvelej práce, ktorú odviedli inžinieri značky Jeep®. Zaistili, že si nový Wrangler zachoval svoje bezkonkurenčné off-roadové schopnosti a súčasne spĺňa predpisy a predovšetkým že napĺňa očakávania zákazníkov v zmysle mobility. Wrangler je modernejší, pohodlnejší, lepšie vybavený a ako vždy ikonický. Naďalej tak zostáva meradlom z hľadiska schopností v teréne.

Nový Jeep® Wrangler, ktorý bol v Európe predstavený vlani na jeseň, sa cíti rovnako dobre v uliciach miest ako v teréne. Legendárne schopnosti Jeep® v teréne kombinuje s vynikajúcim komfortom na vozovke, originálnym štýlom a najmodernejšími technológiami.

Výsledkom je najschopnejší Wrangler všetkých čias, automobil, ktorý disponuje bezkonkurenčnou technikou. Tá v závislosti na výbave zahŕňa dva pokročilé a ľahko použiteľné systémy pohonu všetkých kolies (Command-Trac a Rock-Trac), elektrické uzávierky predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, 32palcové terénne pneumatiky BF Goodrich, špeciálne ochranné kryty podvozka a lišty proti kameňom pre extrémnu jazdu v teréne a tiež elektronicky odpojiteľný stabilizátor prednej nápravy. K tomu je nutné pripočítať aj špičkové uhly nájazdu, zjazdu a prechodu.

Rad pohonných jednotiek bol prepracovaný a teraz zahŕňa dieselový preplňovaný motor 2.2 s výkonom 200 k a zážihový motor 2.0 s výkonom 270 k. Obe jednotky sú spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá sa u tohto radu objavuje vôbec po prvýkrát. Osemstupňová prevodovka ponúka skvelú odozvu počas jazdy, či už pri každodennom dochádzaní do práce alebo extrémnom šplhaní po skalách, a vodičom poskytuje lineárny a hladký prenos výkonu.

Titul Vozidlo 4×4 roka 2019 sa radí k mnohým ďalším medzinárodným oceneniam, ktoré nová generácia modelu Jeep® Wrangler od svojho uvedenia dostala. Počas prvých štyroch mesiacov získal Wrangler v Európe ocenenie Off-Road roka v britskej ankete 4×4 of the Year magazínu 4×4 Magazine, Autolegenda (Samochód Legenda) v ankete The Best of Moto 2018 odborného poľského portálu www.moto.pl, titul Premiéra automobilového priemyslu 2018 (Premiera motoryzacyjna) v ankete Auto Leader 2018 (Auto Lider) dvoch poľských motoristických magazínov Motor a Auto Moto, Auto pre skvelý výlet pre dvoch (Samochód na wielką podróż we dwoje) udeľovaný novinármi poľského portálu Wirtualna Poľska a 2018 Best News v kategórií Premium Crossovers a SUV v ankete Grand Prix podľa ruského magazínu Za Rulyom.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama