6.9 C
Bratislava
nedeľa, 29 januára, 2023
Reklama

Nový Jeep® Wrangler 4xe dôjde na elektrinu kamkoľvek

Odporúčame

  • Nový Jeep® Wrangler 4xe kombinuje to najlepšie z pohonu všetkých kolies a elektrického hnacieho ústrojenstva, čím posilňuje svoje ikonické postavenie v portfóliu značky.
  • Nový Jeep Wrangler 4xe je výkonnejší, účinnejší, ekologickejší a technologicky vyspelejší ako kedykoľvek predtým, čo z neho robí ideálne vozidlo pre každodenné použitie v meste aj na terénnych cestách.
  • Nový Jeep Wrangler 4xe je vybavený plug-in hybridným hnacím ústrojenstvom, ktoré umožňuje rýdzo elektrický pohon s nulovými emisiami a dojazdom v mestskej prevádzke vyše 50 kilometrov.
  • Zásluhou technológie 4xe ponúka nový Wrangler Plug-in Hybrid pohon všetkých kolies v rýdzo elektrickom režime s bezkonkurenčným offroadovým výkonom na úrovni Trail Rated. Najvyšší kombinovaný výkon dosahuje 380 k a krútiaci moment 637 Nm.
  • Významné zlepšenie jazdného výkonu na vozovke so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy.
  • Nabíjanie nového modelu Jeep Wrangler 4xe je jednoduché a užívateľsky prívetivé. Plnej kapacity je možno dosiahnuť za menej ako 3 hodiny.
  • Technologická výbava zahŕňa infotainment UconnectTM NAV s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou a najvyspelejšie asistenčné systémy vodiča ADAS.
  • Nový model Wrangler 4xe, ktorý je ponúkaný v stupňoch výbavy Sahara, Rubicon a 80th Anniversary je už možné na hlavných európskych trhoch objednávať.

Žiadny kopec nie je natoľko vysoký, aby ste ho nezdolali a žiadna prekážka nie je tak náročná, aby ste ju neprekonali. A práve táto schopnosť charakterizuje model Jeep® Wrangler už od jeho zrodenia. Vďaka svojim štandardným technológiám a schopnostiam si ľahko poradí s akoukoľvek prekážkou. V tom spočíva skutočná sila značky, ktorá má za sebou viac ako 80 rokov úspechov, poznatkov a inovácií, ktoré viedli k vzniku najuznávanejšieho radu SUV. Technická evolúcia značky Jeep dnes pokračuje modelmi 4xe. Ako prvé sa predstavili modely Renegade a Compass 4xe a teraz sa k nim pridáva Wrangler 4xe. Všetky tieto modely sú kľúčom značky Jeep k objavovaniu nových „teritórií“ mobility budúcnosti.

Hrdinom tohto nového dobrodružstva je nový plug-in hybridný Wrangler 4xe, najschopnejší, najvýkonnejší, najúčinnejší, k životnému prostrediu najohľaduplnejší a technicky najvyspelejší Wrangler, aký kedy bol v Európe predstavený.

V roku 1941 priniesol legendárny Willys MA/MB, prvé vozidlo značky Jeep, svetu koncept pohonu 4×4 a myšlienku, že so správnym vozidlom je možné zdolať akýkoľvek terén. Wrangler sa ujal tohto dedičstva a od svojho zrodu tvorí históriu značky a stelesňuje a rozvíja jej hodnoty – predovšetkým potom slobodu.

V roku 2021 nový Wrangler 4xe ďalej posilňuje koncept slobody a umožňuje zákazníkom cestovať kamkoľvek, aj do centier miest. Wrangler 4xe, prirodzený nástupca prvého modelu značky Jeep, kombinuje to najlepšie z pohonu 4×4 a elektrického hnacieho ústrojenstva, čím posilňuje svoje ikonické postavenie v portfóliu značky a zároveň predstavuje ďalší krok k vedomej a udržateľnej budúcnosti. To všetko dokazuje, že aj off-road môže byť ekologický, účinný a elektrická jazda zábavná.

Antonella Bruno, riaditeľka značky Jeep pre Európu, Maria Grazia Lisbona, riaditeľka oddelenia pohonov a Fabio Carli, senior manažér radu Jeep Wrangler, predstavili všetky tajomstvá nového modelu Jeep Wrangler 4xe, modelu, ktorý predstavuje významný míľnik v histórii značky a ďalší krok k elektrifikácii jej radu.

Technológia 4xe navyše zákazníkom pri ich každodenných jazdách umožňuje cestovať v plne elektrickom režime a užívať si efektívny a zábavný zážitok z jazdy na vozovke. Zároveň môžu ťažiť z lepšieho výkonu v teréne, navyše v úplnom tichu.

Nový plug-in hybridný model Wrangler 4xe s exkluzívnym dizajnom „Electric Blue“ vydarene kombinuje najvyspelejšie technológie a najslobodnejšieho a najautentickejšieho ducha Jeep. Samozrejme napĺňa očakávania nadšencov jazdy v teréne, pretože elektrifikácia vo výsledku zlepšuje jeho legendárne schopnosti. Zároveň je ideálnym riešením pre tých zákazníkov, ktorí hľadajú SUV pre každodenné použitie a nechcú robiť kompromisy medzi slobodou, zábavou a ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Vznikol tak Wrangler, ktorý je v duchu tradícií značky Jeep nezastaviteľný v teréne a môže sa pochváliť bezkonkurenčnými vlastnosťami: je najohľaduplnejším Wranglerom všetkých čias, pričom si ale zachováva slobodu jazdy s nebom nad hlavou, ktorá bola vždy jedným z charakteristických rysov radu Wrangler. Zlepšenie dosiahli aj výkonové parametre: Wrangler 4xe poskytuje kombinovaný výkon 380 k, najvyšší krútiaci moment 637 Nm a z 0 na 100 km/h zrýchli za 6,4 sekundy. Okrem toho umožňuje využitie pohonu 4×4 v rýdzo elektrickom režime s neprekonateľnou ovládateľnosťou v nízkych rýchlostiach a dojazdom vyše 50 km (v mestskej premávke, s nulovými emisiami), čo je obzvlášť prínosné pri každodennom dochádzaní v meste. Batéria je plne nabitá za menej ako 3 hodiny, pričom je možné využiť aj možnosť naplánovania nabíjania a vďaka funkcii maximálnej rekuperácie energie (Max Regen) zvýšiť intenzitu nabíjania počas plachtenia.

Plug-in hybridný Wrangler 4xe je vybavený dvoma elektromotormi-generátormi, sadou vysokonapäťových batérií, vyspelým zážihovým preplňovaným motorom 2,0 l a osvedčenou osemstupňovou automatickou prevodovkou TorqueFlite. Okamžitá dostupnosť krútiaceho momentu a väčší výkon prameniace zo spojenia zážihového a motora a elektromotorov robia z tohto modelu Wrangler skutočného majstra v teréne aj na vozovke. Technológia 4xe posúva nový Wrangler Plug-in Hybrid do ďalšej dimenzie a pohon všetkých kolies je k dispozícii aj v rýdzo elektrickom režime jazdy, čo prináša nielen maximálnu bezpečnosť, ale tiež možnosť užívať si zvukov prírody. To všetko pri zachovaní neprekonateľných schopností na úrovni Trail Rated. Tie sú výsledkom dvoch vyspelých systémov pohonu všetkých kolies – Selec-Trac a Rock Trac -, ďalšej generácie náprav Dana, elektrických uzávierok predného a zadného diferenciálu Tru-Lok, zadného diferenciálu so zvýšenou svornosťou Trac-Lok a elektronicky odpojiteľného stabilizátora prednej nápravy. Okrem toho, že sa jedná o udržateľné a účinné vozidlo s pohonom všetkých kolies (so spotrebou paliva okolo 3,5 l/100 km v hybridnom režime a emisiami CO2 nižšími o 70% oproti verzii zo zážihovým motorom, v cykle WLTP), technológia 4xe zaisťuje tiež veľmi príjemný zážitok z jazdy na vozovke.

Nabíjanie nového modelu Jeep Wrangler 4xe je tiež jednoduché a intuitívne prostredníctvom špecifických verejných alebo domácich nabíjacích riešení easyWallbox – plné nabitie za menej ako 3 hodiny s výkonom 7,4 kWh – ponúkaných spoločnosťou Free2Move eSolutions (spoločný podnik skupiny Stellantis – prostredníctvom dcérskej spoločnosti FCA Italy S.p.A. – a Engie EPS) a značkou Mopar®.

Jednoduché riadenie, jednoduchá voľba.

Nový plug-in hybridný Wrangler 4xe je k dispozícii v troch stupňoch výbavy – Sahara 4xe, Rubicon 4xe, ako aj v exkluzívnej edícii 80th Anniversary -, s dvoma systémami pohonu 4×4 a špecifickými 17- a 18palcovými kolesami z ľahkej zliatiny. V súlade s nadaním Wrangleru pre personalizáciu je rad desiatich farieb karosérie: čierna, biela Bright, červená Firecracker, metalická Granite Crystal, Hella Yella, metalická strieborná Billet, sivá Sting a novo tiež modrá Hydro, Snazzberry a zelená Sarge. Všetky odtiene je možné kombinovať s niekoľkými konfiguráciami strechy – látková strecha, pevná strecha, elektricky ovládaná látková strecha a dvojitá strecha – pre bezkonkurenčný zážitok z jazdy s holým nebom nad hlavou, teda v typickom duchu Wrangleru.

Medzi štandardné technológie patrí 8,4palcový infotainment Uconnect™ NAV s dotykovou obrazovkou, komplexnou palubnou konektivitou, funkciami Apple CarPlay a Android Auto* a službami Uconnect (pre sledovanie parametrov vozidla prostredníctvom aplikácie My Uconnect), ďalej 7-palcový TFT prístrojový panel (špecifický pre verziu 4xe) s informáciami o úrovni nabitia batérie a dojazde (v elektrickom a hybridnom režime) a audio systém Alpine s 9 reproduktormi, subwooferom a výkonom 552 W. Pokiaľ ide o bezpečnosť, nový Wrangler 4xe ponúka najvyspelejšie asistenčné systémy vodiča ADAS vrátane štandardného monitoringu mŕtvych uhlov s detekciou kríženia dráhy za vozidlom, parkovacej kamery, elektronickej kontroly stability ESC s elektronickou kontrolou proti prevráteniu ERM, predných a zadných parkovacích senzorov a bezkľúčového vstupu a Keyless Enter’n’Go™. Medzi voliteľné bezpečnostné prvky patrí adaptívny tempomat, varovanie pred čelným nárazom Plus a nová predná kamera (štandard u modelu Rubicon).

Jednou z kľúčových vlastností nového modelu Jeep Wrangler 4xe je personalizácia. Prostredníctvom značky Mopar® môžu zákazníci vyberať z viac ako 100 doplnkov, ktoré rozširujú funkčnosť vozidla, zväčšujú možnosti personalizácie a ďalej rozvíjajú ikonické schopnosti modelu Wrangler.

* Aplikácie Apple CarPlay a Android Auto nie sú na slovenskom trhu podporované.

Dostupnosť výbav a služieb môže byť na lokálnom trhu odlišná.

Zdroj: Jeep

Reklama