/
/
/
Nový Jeep® Wrangler 2018: Najschopnejšie SUV sa predstaví na Los Angeles Auto Show

Nový Jeep® Wrangler 2018: Najschopnejšie SUV sa predstaví na Los Angeles Auto Show

Reklama

Nový Jeep® Wrangler, najschopnejšie SUV všetkých čias, sa predstaví na autosalóne v Los Angeles. Vychádza z legendárnej histórie založenej na výnimočnej kombinácii terénnych schopností, autentického dizajnu značky Jeep®, voľnosti pod šírou oblohou, špičkovej dynamiky na cestách aj mimo nich a na množstve inovatívnych bezpečnostných a technologických prvkov.

Ešte viac schopností 4 × 4 vhodných na každú príležitosť
Úplne nový Jeep® Wrangler prichádza s neprekonateľnými terénnymi schopnosťami, ktoré dosahuje s pomocou špeciálnych technických prvkov vrátane dvoch pokročilých systémov pohonu 4 × 4. Sú nimi nová redukčná prevodovka Selec-Trac, elektronické uzávierky diferenciálu na prednej aj zadnej náprave Tru-Lock, diferenciál so zvýšenou svornosťou Trac-Lok a elektronicky odpojiteľné stabilizátory.

Moderný pohľad na autentický dizajn modelu Jeep® Wrangler
Súčasťou výnimočného dizajnu exteriéru úplne nového modelu Wrangler sú nezameniteľné prvky ako typická mriežka chladiča, ikonické okrúhle hlavné svetlomety aj štvoruholníkové zadné svetlomety či vylepšená aerodynamika, jednoducho sklápateľné čelné sklo, viac voľnosti pod otvorenou oblohou a desiatky kombinácií rôznych dverí, striech a okien.

Interiér úplne nového modelu Wrangler spája autentický štýl, precízne spracovanie a špičkovú kvalitu materiálov. Výsledkom je vyššia všestrannosť a viac komfortu pre vodiča aj posádku.

Pokročilé technológie
Úplne nový Jeep® Wrangler má na palube viac pokročilých technológií než kedykoľvek predtým a ponúka tri nové systémy Uconnect (Uconnect 5-, 7- a 8.4NAV), ktoré obsahujú komunikačné, zábavné a navigačné prvky. Nové systémy Uconnect štvrtej generácie majú plnofarebnú LED prístrojovú dosku, na výber sú dotykové obrazovky s uhlopriečkou 5,0, 7,0 alebo 8,4 palca a s rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto. Prvoradými oblasťami pri vývoji novej generácie modelu Jeep® Wrangler boli bezpečnosť a ochrana, preto sa v ponuke nachádza viac ako 75 prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti.

Ponuku pohonných jednotiek v Severnej Amerike doplnia úplne nové agregáty ako úplne nový 2-litrový prepĺňaný radový 4-valcový motor a 3-litrový naftový motor V6 EcoDiesel spojený s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Technické údaje a detailnejšie termíny uvedenia nového modelu Jeep® Wrangler na trhy EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) budú dostupné v priebehu budúceho roka, keď sa priblíži začiatok predaja vozidla v regióne EMEA.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama