/
/
/
Nový Jeep® Grand Cherokee

Nový Jeep® Grand Cherokee

Reklama

  • Nový dizajn karosérie s LED svetlometmi a vylepšené interiéry.
  • Nová osemstupňová automatická prevodovka.
  • Nová 8,4palcová dotyková obrazovka, 7palcový vodičom konfigurovateľný displej medzi kontrolnými ukazovateľmi a pokročilý systém UConnect s hlasovým ovládaním.
  • Kompletná paleta najmodernejších prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti zahŕňa nový adaptívny tempomat s funkciou Stop, systém varovania pred čelným nárazom s funkciou zmiernenia následkov nehody a nový systém Selec-Speed ​​Control.
  • Tri systémy pohonu všetkých kolies, pneumatické odpruženie Quadra-Lift a systémy riadenia trakcie Jeep Selec-Terrain a Selec-Track.
  • Modelový rad tvoria verzie Laredo, Limited, Overland, SRT a exkluzívne vrcholné prevedenie Summit.

Od svojho prvého uvedenia na trh v roku 1992 poskytuje Jeep® Grand Cherokee svojim užívateľom slobodu, originalitu, dobrodružstvo a vášeň. Veľké prémiové SUV značky Jeep, model Grand Cherokee, teraz stanovuje nové meradlá v zmysle výkonu, komfortu, inovácií a dielenského spracovania.
Uvedením modelu Grand Cherokee pred viac ako dvadsiatimi rokmi značka Jeep znovuobjavila segment prémiových športovo úžitkových vozidiel SUV a stanovila v ňom úplne nové meradlá. Po takmer piatich miliónoch predaných automobiloch sa najoceňovanejšie SUV na svete stále vyvíja. Nová verzia ponúka nový dizajn karosérie aj interiéru, najmodernejšie technológie a vďaka novej osemstupňovej automatickej prevodovke tiež lepšie jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne. Nová prevodovka, ktorá je štandardom všetkých modelov radu Grand Cherokee, významne redukuje spotrebu paliva aj emisie a vďaka plynulejšiemu a rýchlejšiemu radeniu prispieva k lepšej akcelerácii.
Každý stupeň výbavy radu Grand Cherokee teraz charakterizujú špecifické štylistické prvky tak na karosérii, ako aj v interiéri. Medzi všeobecné prvky patria napríklad bi-xenónové svetlomety s LED svetlami denného svietenia, kolesá nového dizajnu a rad nových farieb karosérie aj interiéru.
Nové špičkové materiály, ako napríklad koža Natura Plus alebo vysoko kvalitné drevo, dodávajú ručne montovaným interiérom vlajkovej lodi značky Jeep vycibrenosť. Na exkluzívnom vzhľade interiéru sa podieľa aj úplne nový trojramenný volant.

http://www.youtube.com/watch?v=6xqZ6OdnzjM&list=PL3420076D4A3ECC4D&index=2
Nová výbava zahŕňa rad inovatívnych infotelematických funkcií. Patrí medzi ne napríklad aj 8,4palcová dotyková obrazovka UConnect, satelitná navigácia a tiež nový vodičom konfigurovateľný 7palcový TFT displej medzi kontrolnými ukazovateľmi, ktoré sa u značky Jeep objavuje vôbec po prvýkrát. Vrcholná výbava Summit a výkonný model SRT zahŕňajú aj niektoré priamo exkluzívne prvky, akým je napríklad špičkový audio surround systém Harman Kardon s deviatimi reproduktormi a výkonom 825 watt.
Legendárnych schopností značky Jeep dosahuje nový model prostredníctvom jedného z troch systémov pohonu všetkých kolies – Quadra-Trac II, Quadra-Drive II a Quadra-Trac (exkluzívne pre model SRT)-, ďalej prostredníctvom pneumatického odpruženia Jeep Quadra-Lift a systémov kontroly trakcie Selec -Terrain a Selec-Track.
Nový Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 ponúka širokú škálu prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti, okrem iného aj systém varovania pred čelným nárazom s funkciou zmiernenia následkov nehody a úplne nový systém Selec-Speed ​​Control.

Nový Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 bude na európske trhy uvedený v júli tohto roku a bude ponúkaný v stupňoch výbavy Laredo, Limited, Overland, SRT a tiež v exkluzívnej vrcholnej verzii Summit.

Zdroj: Jeep

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama