/
/
/
Nový Jeep® Grand Cherokee modelového roka 2014

Nový Jeep® Grand Cherokee modelového roka 2014

Reklama

  • Nová osemstupňová automatická prevodovka zvyšuje účinnosť všetkých ponúkaných pohonných jednotiek a zlepšuje jazdné vlastnosti tak na ceste, ako aj v teréne.
  • Najluxusnejší Grand Cherokee všetkých čias: citlivo prepracovaný dizajn exteriéru a interiéru a najvyšší stupeň výbavy Summit.
  • Kompletná bezpečnostná výbava: viac ako 60 prvkov bezpečnosti zahŕňa nový systém Selec-Speed ​​Control a prepracovaný systém varovania pred čelným nárazom FCW s funkciou zmiernenia následkov nehôd Crash Mitigation.
  • Legendárne schopnosti vďaka dvom možnostiam pohonu všetkých kolies, pneumatickému pruženiu Quadra-Lift a systému riadenia trakcie Jeep Selec-Terrain.
  • Nové pokročilé technológie: 8,4palcová dotyková obrazovka, nový 7palcový užívateľom konfigurovateľný displej a jedinečný systém UConnect s hlasovým ovládaním.
  • Nový modelový rad: štyri stupne výbavy Laredo, Limited, Overland a vrcholná verzia Summit.

Jeep® predstavuje v Ženeve nový Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014. Grand Cherokee, ktorý je maximálnym vyjadrením výkonu, vycibreného štýlu a špičkového dielenského spracovania značky Jeep, prešiel modernizáciou dizajnu exteriéru aj interiéru, a môže sa pochváliť lepšími schopnosťami aj pohodlím.

Jeep Grand Cherokee dostal novú osemstupňovú automatickú prevodovku, ktorá bude k dispozícii pre všetky modely radu. Nová prevodovka znižuje spotrebu paliva a emisie, pričom súčasne výrazne zlepšuje akceleráciu a radenie prevodových stupňov.

Každá verzia radu Grand Cherokee je teraz charakteristická jedinečným štylistickým prevedením karosérie a interiéru. Medzi novými prvkami nechýbajú bi-xenónové svetlomety s LED svetlami denného svietenia DRL a nové farebné kombinácie exteriéru a interiéru. K exkluzívnejšiemu charakteru interiérov prispieva rad nových prémiových prvkov zahŕňajúci kožu Natura-Plus, vysoko kvalitné drevo a úplne nový trojramenný volant. Z nových prvkov zaslúži zmienku tiež infotelematický systém UConnect s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou alebo u značky Jeep prvýkrát zavedený, vodičom konfigurovateľný, multifunkčný 7palcový displej TFT.

press_1180_gallery_8055

Legendárnych schopností v teréne dosahuje Grand Cherokee prostredníctvom jedného z dvoch systémov pohonu všetkých kolies, pneumatického pruženia Quadra-Lift a systému riadenia trakcie Selec-Terrain. Nový Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 tiež ponúka najmodernejšie prvky aktívnej a pasívnej bezpečnosti, vrátane nového systému Selec-Speed ​​Control a prepracovaného systému varovania pred čelným nárazom Forward Collision Warning s funkciou zmiernenia následkov nárazu Crash Mitigation.

Nový Jeep Grand Cherokee 2014 bude na európsky trh uvedený v treťom štvrťroku roku 2013 a bude ponúkaný v stupňoch výbavy Laredo, Limited, Overland a taktiež v najluxusnejšej verzii Summit.

Nová osemstupňová automatická prevodovka

Nová osemstupňová automatická prevodovka má svoju premiéru tak u dieselového trojlitrového šesťvalca, ako aj zážihových vidlicových šesť a osemvalcov. Okrem zlepšenia spotreby paliva a zníženia emisií poskytuje nová prevodovka rýchlejšiu akceleráciu a tiež precíznejšie a hladšie radenie, čím zvyšuje komfort jazdy na úplne novú úroveň. Rad rôznych charakteristík radenia pre najrôznejšie podmienky optimalizuje kvalitu radenia. Inteligentný softvér za účelom zvolenia optimálnej charakteristiky radenia zohľadňuje viacero premenných veličín vrátane akcelerácie, veľkosti krútiaceho momentu, funkcie kick-down a cestovnej rýchlosti. Výsledkom je samočinné radenie, ktoré je dokonale zladené s požiadavkami na výkon a potreby vodiča, avšak s prihliadnutím na spotrebu paliva.

Nový režim Eco

K nižšej spotrebe paliva modelu Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 prispieva aj nový režim Eco. Ten optimalizuje radenie prevodovky a u vidlicového osemvalca prostredníctvom technológie Fuel Saver riadi aj vypínanie valcov. Režim Eco sa aktivuje automaticky pri naštartovaní vozidla. Tlačidlo na stredovej konzole však v prípade potreby temperamentných jazdných vlastností umožňuje vodičovi tento režim vypnúť. Mimo to režim Eco aktivuje aj pneumatické pruženie Quadra-Lift (ak je súčasťou vozidla) a znížením svetlej výšky vozidla zlepšuje celkovú aerodynamiku vozidla.

Nový dizajn

Karoséria

V modelovom roku 2014 prichádza Jeep Grand Cherokee s modernizovaným štýlom. Všetky stupne výbavy Jeepu Grand Cherokee modelového roku 2014 sa vyznačujú luxusnejšou vizážou, pričom každý z nich je ľahko identifikovateľný už na prvý pohľad. Všetky modely sú charakteristické nižšou mriežkou chladiča aj prednými svetlometmi. Spodok prednej časti bol mierne zvýšený a výraznejšie hmlovky boli posadené o niečo vyššie. Tieto zmeny dodávajú prednej časti Jeepu Grand Cherokee oveľa elegantnejší a športovejší vzhľad, avšak pri súčasnom zachovaní charakteristických rysov značky Jeep.

Zadná časť ponúka v modelovom roku 2014 nové a väčšie koncové svetlá s LED svetlami po obvode, ďalej väčší aerodynamický zadný spojler, nový nárazník a upravený tvar zadných výklopných dverí, ktoré poskytujú vodičovi lepší výhľad vzad. Nižšiu zadná časť dopĺňajú dvojité koncovky výfuku, ktoré sú štandardom všetkých modelov Limited, Overland a Summit.

Štylistické zmeny nového modelu Jeep Grand Cherokee 2014 zahŕňajú aj nové vysokonapäťové bi-xenónové svetlomety (u verzie Summit adaptívne) s LED svetlami denného svietenia (štandard všetkých modelov), nový dizajn ráfikov kolies a nové farebné kombinácie karosérie aj interiéru. Všetky tieto prvky dodávajú vlajkovej lodi značky Jeep ešte luxusnejší vzhľad.

press_1180_gallery_8061

Interiéry

Interiéry nového modelu Jeep Grand Cherokee boli spracované prostredníctvom vysoko kvalitných materiálov a špecifických farebných kombinácií. Pozornosť okamžite upúta stredový panel s novou 8,4palcovou dotykovou obrazovkou UConnect. Ovládacie prvky rádia a klimatizácie sa nachádzajú pod obrazovkou a sú veľmi ľahko viditeľné a dosiahnuteľné. Stredová konzola je vybavená kožou čalúneným voličom osemstupňovej automatickej prevodovky. Ďalšou výraznou zmenou je nový trojramenný volant. U verzií Overland a Sumit je čalúnený kožou, pričom horná časť venca je vyvedená v dreve. Všetky modely Grand Cherokee disponujú štandardne pádlami radenia zo zadnej strany volantu. Na volante sa nachádzajú aj tlačidlá ovládania rádia, tempomatu, telefónu a hlasového ovládania, čo významne prispieva k celkovej bezpečnosti.

Každý model Jeep Grand Cherokee 2014 má svoj ojedinelý štýl vychádzajúci z použitých materiálov a farieb. Model Laredo a Limited majú na prístrojovom paneli a dverách doplnky z tmavého dreva. Kľučky dverí, výduchy ventilácie, ako aj vložky na stredovej konzole majú mierne zlatý odtieň. Štandardom verzií Laredo sú sedadlá z exkluzívnej tkaniny, zatiaľ čo u verzie Limited je použitá koža Capri.

Modely Overland sú charakteristické radom luxusných prvkov, ktoré u konkurencie nie sú bežné. Štandardné kožené čalúnenie prístrojového panelu s prešívaním a drevené doplnky patria medzi základné dizajnové prvky tejto verzie a interiéru dodávajú skutočný dotyk luxusu. Prvky z dreva sa nachádzajú tiež na vrchole kožou čalúneného volantu. Stupeň výbavy Summit predstavuje aj naďalej najluxusnejšiu verziu radu Grand Cherokee a ponúka najvyššiu úroveň kvality. Sedadlá sú čalúnené prémiovou kožou Natura-Plus a predné stĺpiky ako aj strop sú čalúnené semišom. Exkluzívnym prvkom modelu Summit je vysoko výkonný audio systém Harman Kardon s devätnástimi reproduktormi, dvanásťkanálovým zosilňovačom o výkone 825 watt a tromi subwoofery, ktorý posádku obklopuje úplne dokonalým priestorovým zvukom. Modely Overland a Summit sa môžu pochváliť skutočne bohatou výbavou zahŕňajúcou napríklad systém UConnect s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou, satelitnú navigáciu a dvojdielnu panoramatickú strechu CommandView s elektricky ovládanou slnečnou clonou.

Schopnosti na ceste a v teréne

Systémy 4×4

Nový Grand Cherokee modelového roku 2014 môže byť vybavený jedným z dvoch ponúkaných systémov pohonu všetkých kolies – Quadra-Trac II a Quadra-Drive II s elektronickou uzávierkou zadného diferenciálu ELSD – a pneumatickým pérovaním Quadra-Lift, ktoré umožňuje zmenu svetlej výšky vozidla v rozsahu 28 cm (štandard u verzií Overland a Summit). Všetky tieto prvky dodávajú modelu Jeep Grand Cherokee skutočne výnimočné a nedostižné schopnosti v teréne.

Nový systém kontroly trakcie Selec-Terrain

Najlepší systém riadenia trakcie v segmente Selec-Terrain bol pre rok 2014 zdokonalený a ponúka nastavenie pre päť rôznych jazdných podmienok na dosiahnutie pokiaľ možno čo najlepšieho možného zážitku z jazdy na akomkoľvek type povrchu. Systém Selec-Terrain, ktorý je štandardom všetkých modelov Grand Cherokee 2014 bol rozšírený o nový podsystém Selec-Speed ​​Control, ktorý je dodávaný spolu s balíčkom Off-road. Tento nový systém umožňuje vodičovi kontrolovane schádzať alebo vychádzať prudké svahy bez akéhokoľvek zásahu plynovým či brzdovým pedálom. Rýchlosť vozidla riadi iba páčkami radenia pod volantom.

Športový režim, ktorý sa predtým vyskytoval na voliči Selec-Terrain, je teraz aktivovaný voličom prevodovky. Režim Sport poskytuje ešte lepší pôžitok za volantom.

Ešte bezpečnejší

Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 ponúka najmodernejšie bezpečnostné prvky, ktoré potvrdzujú, že technologické inovácie sú súčasťou DNA vlajkovej lodi Jeep.
Medzi nové štandardne dodávané bezpečnostné prvky patrí prepracovaný systém varovania pred čelným nárazom Forward Collision Warning s funkciou zmiernenia následkov nárazu Crash Mitigation a systém Selec-Speed ​​Control, ktorý zahŕňa funkcie Hill-Ascent Control a Hill-Descent Control. Tieto funkcie pomáhajú vodičovi pri schádzaní alebo výjazde prudkých svahov.

Systém varovania pred čelným nárazom s funkciou zmiernenia následkov nárazu: systém využíva radarové senzory na prednej časti k rozpoznaniu rýchlo sa približujúcej prekážky pred vozidlom. Ak je to potrebné, okamžite upozorní vodiča a poskytne mu tak čas na vykonanie potrebných opatrení vedúcich k zabráneniu nárazu. Ak vodič nereaguje a nedôjde k žiadnym opatreniam, ktoré by mohli nárazu zabrániť, systém zmiernenie následkov nárazu automaticky aktivuje brzdy a po dobu 1,5 sekundy v nich udržiava tlak. Tento systém je štandardom verzií Overland a Summit.

Nový systém Selec-Speed Control: systém pracuje s funkciami Hill-Ascent Control a Hill-Descent Control, ktoré dovoľujú vodičovi kontrolovane schádzať alebo vychádzať prudké svahy bez akéhokoľvek zásahu plynovým či brzdovým pedálom. Rýchlosť vozidla riadi iba páčkami radenia pod volantom.

Nové infotelematické technológie  

Nový Jeep Grand Cherokee roku 2014 prináša užívateľom rad moderných technológií zvyšujúcich bezpečnosť aj potešenie z jazdy. Jeep Grand Cherokee 2014 je k dispozícii s novým systémom UConnect s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou, ktorý zreteľne a priamo zobrazuje všetky informácie potrebné pre riadenie a pohodlie na palube.

Pre maximálnu bezpečnosť a jednoduché použitie sú ovládače rádia a pripojenia umiestnené na ramenách volantu. K dispozícii je tiež hlasom aktivovaný handsfree systém. Tieto prvky dovoľujú vodičovi ponechať ruky na volante a pritom obsluhovať jednotlivé zariadenia vo vozidle ľahko a bezpečne.

Všetky úrovne výbavy zahŕňajú kaplnku s kontrolnými ukazovateľmi s novou 7palcovou vodičom konfigurovateľnou multifunkčnou TFT obrazovkou. Exkluzívnym prvkom najvyššej výbavy Summit je audio systém Harman Kardon s devätnástimi reproduktormi, tromi subwoofermi a dvanásťkanálovým zosilňovačom o výkone 825 watt, ktorý posádku obklopuje úplne dokonalým priestorovým zvukom.

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama