6.9 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023
Reklama

Nový Jeep® Compass, stvorený tak, aby prekvapoval

Odporúčame

 • Nový Compass je úplne novým modelom, ktorý zahŕňa podstatné zmeny v zmysle štýlu, technológií, bezpečnosti, udržateľnosť a funkčnosti, aby naplnil očakávania európskych zákazníkov.
 • Prvý Jeep uvedený v Európe pod krídlami koncernu Stellantis je vyrábaný v talianskom Melfi.
 • Od uvedenia na trh v roku 2017 bolo v Európe predaných viac ako 200 000 vozidiel radu Compass, čo predstavuje viac ako 40% predajov značky Jeep. Každý štvrtý predaný Compass je dnes v plug-in hybridnom prevedení.
 • Rad motorizácií sa vyznačuje nižšími emisiami CO2 a spotrebou paliva a zahŕňa aj plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo 4xe.
 • 4xe je novým pohonom všetkých kolies značky Jeep: nielen že ďalej rozvíja jeho schopnosti, ale navyše mu pridáva udržateľnosť, účinnosť a väčšie potešenie z jazdy.
 • Exteriér aj interiér nového modelu Compass prichádza s novými konceptami, ktoré sa objavia aj u ďalších pripravovaných modelov značky Jeep. Všeobecne je Compass modernejší a vycibrenejší, obsahuje viac technológií a disponuje viac európskym štýlom. Pritom všetkom si ale zachováva autenticitu značky Jeep.
 • Viac špičkových technológií a bezpečnostných prvkov ako kedykoľvek predtým: vôbec prvýkrát sa u európskeho modelového radu Jeep predstavuje systém Uconnect 5, najvyspelejší infotainment, aký kedy vozidlo značky Jeep využívalo, a tiež diaľničný asistent pre autonómne riadenie 2 úrovne (L2).
 • Rad Compass je šitý na mieru širokému spektru zákazníkov a zahŕňa tiež špičkovú výbavu S, ktorá je vrcholom v zmysle vycibrenosti a komfortu, špecifickú offroadovú verziu Trailhawk a špeciálny výročný model 80thAnniversary, ktorý bude súčasne uvádzacím modelom radu Compass v Európe.
 • Nový Compass je zameraný na „pragmatických rojkov“, racionálne zmýšľajúcich zákazníkov, ktorí kladú dôraz na hodnotu a technické parametre, avšak súčasne túžia po vozidle, ktoré vyhovie aj ich emocionálnym potrebám slobody a dobrodružstva. Nový Compass sa na slovenskom trhu objaví v priebehu mája.
 • Viac ako 100 exkluzívnych doplnkov z portfólia Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar®.

Antonella Bruno, riaditeľka európskej divízie značky Jeep® dnes predstavila nový Compass, prvé SUV značky Jeep uvedené skupinou Stellantis v Európe. Uvedenie tohto modelu na trh predstavuje významný krok značky Jeep, zvlášť na európskom trhu. Záznam z tlačovej konferencie:

Nový Compass bol navrhnutý tak, aby mal viac európsky štýl. Vyznačuje sa tak lepšími povrchovými úpravami a vyspelými palubnými technológiami. Zavádza tiež niektoré nové funkcie, ktoré ho posúvajú ďalej v zmysle dizajnu, bezpečnosti, technológií a funkčnosti.

V čom tkvie jeho tajomstvo? Spojením dvoch duší značky Jeep – offroadovej a mestskej – napĺňa všetky potreby zákazníkov segmentu C-SUV. Aj racionálne zmýšľajúcich zákazníkov láka predstava úniku od každodennej rutiny: týmto zákazníkom hovoríme „pragmatickí rojkovia“.

Nový model má výrazný a osobitý štýl, ktorý však zostáva verný tradičným dizajnovým prvkom značky Jeep, a môže sa pochváliť excelentnou jazdnou dynamikou a dômyselnejšou bezpečnosťou a konektivitou. To všetko je korunované preslávenými schopnosťami v teréne, ktoré sú výsledkom viac ako 80ročných skúseností s jazdou v teréne.

Inými slovami povedané, či už ide o praktickú potrebu mobility alebo túžbu zažiť vzrušujúce každodenné dobrodružstvo, nový Compass je pripravený poskytnúť dokonalú rovnováhu medzi výkonom, emóciami, racionálnym využitím a snami o slobode a dobrodružstve. Všetko v duchu sloganu značky: „Go Anywhere, Do Anything“. Aj po 80 rokoch zostáva Jeep stále Jeepom.

Pri uvedení prvej generácie v roku 2017 predstavoval Jeep Compass návrat značky Jeep do segmentu C-SUV a bol prvým vozidlom značky, ktorý bol navrhnutý pre cesty celého sveta. Táto koncepcia položila veľmi pevné základy jeho budúceho úspechu. S viac ako 200 000 predanými vozidlami od svojho uvedenia na európsky trh je toto kompaktné SUV hnacou silou komerčného výkonu značky a predstavuje 40% celkových predajov. To potvrdzuje jeho pozíciu, ako jedného z najoceňovanejších modelov Jeep z pohľadu európskych zákazníkov a jedného z najžiadanejších vozidiel s plug-in hybridným pohonom 4xe. Približne jeden zo štyroch modelov Compass predaných v Európe je vo verzii 4xe. Verzia 4xe je najpredávanejším hybridným modelom v Taliansku.

Nový Compass je vybavený radom účinných spaľovacích motorov aj plug-in hybridnými pohonnými jednotkami, pričom všetky spĺňajú emisnú špecifikáciu Euro 6D Final. K tomu pridáva paletu najmodernejších prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré zlepšujú jeho dynamické chovanie a preslávené schopnosti 4×4.

Ponuka motorizácií bola vylepšená novým zážihovým preplňovaným štvorvalcom GSE s objemom 1,3 l, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon a súčasne skvelý jazdný komfort a účinnosť. Emisie CO2 a spotreba paliva sú v porovnaní s predchádzajúcou zážihovou motorizáciou o 27% nižšie (v cykle WLTP). V tomto ohľade je úplne ohromujúca plug-in hybridná verzia, ktorá umožňuje rýdzo elektrickú jazdu s nulovými emisiami a výnimočné schopnosti tak kombinuje s udržateľnou mobilitou: to je elektrifikácia podľa značky Jeep.

Spolu s modelom Renegade je Compass prvým modelom s logom 4xe. Toto logo označuje všetky vozidlá Jeep s pohonom všetkých kolies a hybridným hnacím ústrojenstvom, ktoré poskytujú najlepšiu možnú rovnováhu medzi účinnosťou, potešením z jazdy a ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Nový model sa vyznačuje technickejším vzhľadom, súčasne si ale zachováva svoju mestskú, modernú, vycibrenú a k životnému prostrediu ohľaduplnú povahu. Úplne nová kabína bola navrhnutá s ohľadom na zvýšenie komfortu a zlepšenie života na palube. Medzi hlavné novinky patrí digitálny 10,25palcový prístrojový panel s vysokým rozlíšením, digitálne rádio DAB, systém Uconnect 5 s dotykovou obrazovkou od 8,4 do 10,1 palca, ktorá bola na palubnej doske posunutá do vyššej pozície a ponúka tak lepšiu čitateľnosť. Vybavená je 5-krát rýchlejším procesorom s operačným systémom Android, bezdrôtovými funkciami Apple CarPlay a Android Auto, interaktívnou navigáciou TomTom, rozpoznávaním prirodzeného hlasu a službami Uconnect Services.

Interiér je teraz funkčnejší vďaka novému usporiadaniu stredovej konzole a veľkorysejším úložným priestorom (tie sa zväčšili proti predchádzajúcej 2,8litrovej verzii trikrát na terajších 7,2 litra). Interiér je navyše modernejší a osobitejší vďaka novej palubnej doske, stredovému tunelu, volantu a obloženiu dverí, ktoré využívajú prvotriedne materiály a povrchové úpravy.

Nový Compass je prvým modelom značky Jeep v Európe, ktorý ponúka autonómne riadenie 2 úrovne a celý rad disponuje poslednou generáciou asistenčných systémov vodiča ADAS. Medzi tieto systémy patria rozpoznávanie dopravného značenia, ktoré číta a na prístrojovom paneli zobrazuje dopravné značenie, inteligentný rýchlostný asistent, ktorý automaticky udržuje odporúčanú rýchlosť, asistent pozornosti vodiča varujúci vodiča pri poklese pozornosti alebo zistení mikrospánku, automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, ktoré spomaľuje až do úplného zastavenia s cieľom zabrániť nehode alebo aspoň zmierniť jej následky. Najväčšou novinkou je však diaľničný asistent, ktorý prostredníctvom kombinácie adaptívneho tempomatu a udržiavania v jazdnom pruhu automaticky upravuje rýchlosť a trajektóriu vozidla. Vozidlo tak zostáva uprostred jazdného pruhu v bezpečnom odstupe od vpredu idúceho vozidla, čo vodičovi poskytuje bezstarostný jazdný zážitok (k dispozícii v druhej polovici roka).

Nový Jeep Compass prichádza s novým radom motorov. V rámci piatich stupňov výbavy (Sport, Longitude, Limited, S a Trailhawk) ponúka päť kombinácií hnacieho ústrojenstva – zážihové, dieselové a plug-in hybridné motory, tri prevodovky (šesťstupňová manuálna, automatická dvojspojková DDCT alebo šesťstupňová automatická – a pohon predných alebo všetkých štyroch kolies. Zážihové vezie sú osadené motorom 1.3 GSE s výkonom 130 alebo 150 k v kombinácii s manuálnou alebo dvojspojkovou prevodovkou DDCT a pohonom predných kolies. Ponuku spaľovacích motorov dopĺňa dieselový motor 1.6 s výkonom 130 k, ktorý je kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Rad plug-in hybridných modelov tvoria dve výkonové verzie – 190 k a 240 k – využívajúce šesťstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies eAWD.

Pre nový Jeep Compass, vyvinula značka Mopar® nový rad príslušenstva, ktoré doplní schopnosti vozidla a zlepší možnosti jeho personalizácie, napríklad v zmysle komfortu.

 • Nový dizajn
 • Intuitívna technológie s infotainmentom Uconnect™ 5
 • Nová generácia bezpečnostných systémov
 • Kompletná paleta motorizácií
 • Rad šitý na mieru
 • Exkluzívne príslušenstvo Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar® pre nový Jeep Compass

 

Nový dizajn

 • Autentický dizajn Jeep, moderný, osobitý a technicky vyspelý.
 • Nová predná časť s full LED svetlometmi poskytuje vycibrenejší a viac technický vzhľad.

Exteriér nového modelu Jeep Compass má svieži, prepracovanejší dizajn, ktorý je dokonale prispôsobený jeho mestskému charakteru. Zmeny sa dotkli predovšetkým prednej časti, ktorá je teraz širšia a športovejšia vďaka vodorovným prvkom, ktoré zdôrazňujú šírku vozidla a posilňujú jeho prítomnosť na vozovke.

Zatiaľ čo u predchádzajúcej verzie boli hmlové svetlá oddelené, teraz sú súčasťou jedného širokého vodorovného otvoru, čo vytvára dojem vrstvenej konštrukcie.

Vodorovné prvky zdôrazňujú linearitu dizajnu, zatiaľ čo tvarované povrchy a trojrozmerný efekt sedemotvorovej masky chladiča zvýrazňujú celkovú dynamiku vozidla.

Dizajnéri štylisticky prepracovali sedemotvorovú masku chladiča a posunuli ju vyššie a zároveň rozdelili na dve vodorovné časti. Na masku chladiča plynulo nadväzujú full LED svetlomety s tenším a elegantnejším profilom (štandard celého radu). K dispozícii sú tri rôzne varianty, ktoré novému modelu Compass dodávajú odvážnejší vzhľad. Svetlá denného svietenia – teraz ohraničené jemnou pretiahnutou linkou – boli premiestnené a teraz sú súčasťou predných svetlometov. Spodný otvor a ochranná časť sú teraz širšie a výraznejšie.

Všetky tieto zmeny dodávajú prednej časti osobitosť a technologický vzhľad, teraz v troch témach podľa stupňa výbavy. Funkčnejšia a mestská verzia Limited sa vyznačuje čiernymi nárazníkmi a novými 18“ kolesami z ľahkej zliatiny. Elegantná verzia S je charakteristická metalickou sivou úpravou, nárazníkmi vo farbe karosérie a novými 19-palcovými viaclúčovými kolesami. Offroadové téma zastupuje výbava Trailhawk so schopnosťami na úrovni Trail Rated, ktorá sa môže pochváliť špecifickou úpravou masky chladiča, rámčekmi hmlových svetiel vo farbe karosérie, výraznejšou ochrannou časťou a špecifickými 17“ kolesami z ľahkej zliatiny. Vývoj karosérie modelu Compass sa zameral aj na funkčnosť, zvlášť u verzie Trailhawk, ktorá má nárazníky a hmlové svetlá posadené o niečo vyššie. Rovnaká zmena bola vykonaná aj u radaru, ktorý sa zo spodného prívodu vzduchu presunul do stredového, kde je lepšie chránený pri jazde v teréne.

Medzi kľúčové novinky patria tiež full LED svetlomety s denným svietením, diaľkovými a stretávacími svetlami a tiež hmlovými svetlami pre väčšiu účinnosť a bezpečnosť. Vďaka novým predným svetlometom sa jas vozidla zvýšil proti xenónovým svetlometom približne o 100%, čo znamená lepšie vnímanie hĺbky a väčšie osvetlenie do strán.

Rovnaké zmeny boli vykonané aj na zadnej časti, kde vodorovné línie dotvárajú elegantný tvar zadných koncových svetiel, čo prináša modernejší a atraktívnejší vzhľad.

Úplne nový interiér

 • Nový, moderný a vycibrený interiér s tvarovanými 3D povrchmi a technickými detailmi.
 • Početné povrchové úpravy a čalúnenie interiéru s vysoko kvalitnými, na dotyk jemnými materiálmi.
 • Nový 10,25palcový full HD digitálny prístrojový panel.
 • Väčšia funkčnosť pre inteligentné využitie priestoru.

Cieľom dizajnérskeho tímu značky Jeep bolo prepracovať interiér tak, aby disponoval modernejším a prepracovanejším štýlom v súlade s dizajnom karosérie v zmysle elegancie, linearity a technologickej vyspelosti. Súčasne prehodnotili niektoré riešenia interiéru s cieľom zlepšiť jeho praktickosť a ponúknuť lepšie využitie vnútorného priestoru a širšie možnosti personalizácie.

Modernizácia sa dotkla všetkých častí vrátane palubnej dosky, stredového tunela a obloženia dverí. Výsledkom je vycibrenejšia a priestrannejšia kabína využívajúca prémiové materiály a technické detaily.

Prepracovanie objemov, materiálov a látok dodalo palubnej doske trojrozmerný efekt s horizontálnym trojvrstvovým poňatím pripomínajúcim architektonické riešenia. Stredová časť palubnej dosky je teraz mimoriadne elegantná a využíva tenké výduchy ventilácie, ktoré sa vo vrstvenej štruktúre palubnej dosky doslova strácajú. Ovládacie prvky sú elegantne zabudované a dobre dosiahnuteľné, rovnako ako dotyková obrazovka, ktorá dominuje prostrednej časti palubnej dosky. Obrazovka je naviac posadená vyššie.

Vrstvená konštrukcia palubnej dosky rovnako umožňuje odlíšenie a personalizáciu kabíny v závislosti na jednotlivých stupňoch výbavy pomocou rôznych kombinácií materiálov, textúr a farieb vrátane čalúnenia prestížnou kožou Nappa a praktickej športovej látky pre stredový panel s vyspelými povrchovými úpravami v podobe hliníka alebo s karbónovým efektom.

Palubnú dosku lemuje úplne nová lišta, ktorá môže mať podobu tekutého chrómu, brúseného chrómu, alebo je vyvedená v lesklo čiernom alebo metalickom sivom (Gunmetal) odtieni.

Cieľom dizajnérskeho tímu bolo tiež zlepšenie funkčnosti. Prepracovaný stredový tunel je teraz vyšší a ponúka nový, takmer 5litrový úložný priestor pod stredovou lakťovou opierkou a ďalší 2,4litrový priestor vedľa radiacej páky pre uloženie malého tabletu či drobnejšieho príslušenstva. Tieto riešenia viedli k zväčšeniu objemu úložných priestorov takmer na trojnásobok (+ 4,4 litra).

Väčšiu funkčnosť ale ponúka aj exteriér, napríklad v podobe nových zadných výklopných dverí, ktoré sa ovládajú pohybom nohy pod nárazníkom.

Ďalšou významnou funkčnou novinkou modelu Compass je full HD 10,25palcový prístrojový panel, ktorý zdôrazňuje pocit modernosti. Štandardne je ponúkaný u verzií Limited, Trailhawk a S (voliteľne u Longitude) a užívateľovi ponúka približne dve desiatky možností konfigurácie v piatich personalizovateľných menu.

Intuitívne technológie so systémom Uconnect™ 5

 • Nový Compass stanovuje nové meradlá v rámci modelovej ponuky Jeep v zmysle infotainmentu.
 • K dispozícii sú tri systémy Uconnect™ – 8.4“ a nové 10.1“ a 10.1“ NAV – s obrazovkami s ultra HD rozlíšením a novými funkciami vrátane bezdrôtového zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto™.
 • Výkonnejší procesor s lepšou odozvou.
 • Všetky nové funkcie na dosah ruky pre inteligentný zážitok na palube, ktorý navodzuje „pocit domova“.

Nový Compass je vybavený najnovšou generáciou systému Uconnect™, ktorá ponúka nový 10,1palcový displej s ultra HD rozlíšením pre extrémne intuitívne užívateľské rozhranie. Nový systém Uconnect 5 prichádza s výkonnejším procesorom, ktorý poskytuje 5x rýchlejšiu odozvu než u predchádzajúcej generácie. Vďaka operačnému systému Android a pripojeniu 4G s aktualizáciami vzduchom Over-the-Air (OTA) ponúka Uconnect 5 flexibilitu, ktorá mu umožňuje vyvíjať sa a ponúkať nový obsah, funkcie a služby. Vďaka novému systému Uconnect môžu vodiči ťažiť z mimoriadne intuitívneho rozhrania a pristupovať ku všetkým dostupným funkciám pomocou dotyku a pretiahnutia a vytvoriť si vlastné rozhranie s prístupom jedným dotykom k obľúbeným a často používaným funkciám.

Systém Uconnect 5 s 10,1palcovou dotykovou obrazovkou a integrovanou navigáciou TomTom sa môže pochváliť rozhraním s rozpoznávaním prirodzeného jazyka, vďaka čomu môže vodič hovoriť so svojím vozidlom a ovládať tak jednotlivé funkcie, naprogramovať klimatizáciu a vybrať obľúbenú hudbu. Tento prvok je integrovaný vo vozidlách s navigáciou TomTom a je možné ho aktivovať úplne hands-free, jednoduchým vyslovením slov „Hey Jeep!“.

Uconnect 5 ponúka ľahko využiteľnú konektivitu a medzi jeho hlavné nové funkcie patrí:

 • 8,4 alebo 10,1palcová digitálna dotyková obrazovka;
 • Viac užívateľských profilov – prispôsobiteľné predvoľby pre hudbu, aplikácie, pozíciu sedadla, uhly zrkadiel, klimatický komfort a časté ciele, plus režim Valet;
 • Bezdrôtová integrácia cez Apple CarPlay a Android Auto, štandard v rámci celého radu;
 • Plne konfigurovateľná domovská stránka pre rýchly prístup k často používaným funkciám a ovládanie jedným dotykom;
 • Integrácia funkcií Amazon Alexa prostredníctvom rozhrania „Home to Car“ ponúkaného v rámci My Jeep, ktoré umožňujú kontrolu stavu vozidla, stavu nabitia batérie či nádrže paliva, vyhľadávanie bodov záujmu, vyhľadávanie vozidla, diaľkové odomykanie a zamykanie dverí a mnoho ďalšieho z pohodlia domova. Služba je k dispozícii aj vo vozidle prostredníctvom služby „Alexa Voice Service“, čo je skutočný asistent počas jazdy, s ktorým môžete komunikovať. Napríklad ho môžete požiadať o pridanie produktov do nákupného zoznamu, vyhľadanie reštaurácie v okolí alebo nastavenie svetiel či kúrenia pripojených k domácemu automatizačnému systému užívateľa, to všetko pri zachovaní pozornosti na jazdu.
 • Navigácia TomTom s vylepšeným vyhľadávaním a prediktívnym zadávaním textu, rozpoznávaním prirodzeného hlasu a službami konektivity pre aktuálne informácie o doprave;
 • Bezproblémová aktualizácia máp vzduchom pre systém Uconnect NAV;
 • Personalizovateľné užívateľské prostredie rádia s novým režimom dotyku a pretiahnutia a možnosťou vytvárania widgetov podľa vlastných preferencií.

Jeep Compass je vybavený tak, aby cestujúcich udržal v kontakte so svetom aj na cestách. Štandardom všetkých výbav od špecifikácie Longitude je bezdrôtová nabíjacia podložka pre jednoduché nabíjanie smartfónu (až 15 W). Jednoduchým umiestnením zariadenia na podložku pred radiacou pákou sa spustí nabíjanie, čo uľahčuje život na palube.

Systém Uconnect 5 nového modelu Jeep Compass ponúka aj služby Uconnect Services s radom inovatívnych služieb pripojenia vrátane tiesňového volania. Tieto služby zahŕňajú:

– My Assistant: spája zákazníka s operátorom, aby v prípade poruchy mohol požiadať o lokalizovanú cestnú asistenciu a získal všetku podporu potrebnú na vyriešenie technického problému. Súčasťou balíčka My Assistant je aj emailová správa, pomocou ktorej môže zákazník skontrolovať stav svojho vozidla.

– My Remote: prostredníctvom mobilnej aplikácie v smartfóne môžu zákazníci naplánovať nabíjanie vozidla v najvhodnejšom časovom úseku, nájsť vozidlo na parkovisku, na diaľku zamknúť a odomknúť dvere, rozsvietiť svetlá, naprogramovať klimatizáciu a nastaviť jazdné upozornenie na základe prekročenia rýchlosti alebo vopred nastavenej oblasti.

– My Car: umožňuje kontrolu stavu vozidla zo smartfónu a overenie úrovne nabitia batérie, tlaku v pneumatikách, počtu najazdených kilometrov a plánov údržby.

– My Navigation: prostredníctvom mobilnej aplikácie vo svojom smartfóne môžete odoslať svoj cieľ do navigačného systému vozidla, prejsť si trasu a skontrolovať podmienky dopravy, počasia a pozíciu rýchlostných radarov na trase. Môžete si tiež prezerať nabíjacie miesta v blízkosti vozidla a na mape zvýrazniť oblasť dosiahnuteľnú s aktuálnym stavom nabitia batérie. Mapy budú vždy rýchlo a ľahko aktualizované, bezdrôtovo.

– My eCharge: umožňuje správu všetkých procesov nabíjania, či už u verejných nabíjacích staníc, ktoré si možno rezervovať a zaplatiť za nabíjanie cez aplikáciu, alebo domáceho wallboxu.

– My Wi-Fi: prístupový bod wifi, ktorý umožňuje súčasné pripojenie až 8 elektronických zariadení k sieti 4G, rovnako ako doma. Vďaka službe „Alexa Voice Service“ ponúka nový Compass jazdný zážitok s pocitom domova a na palubu prináša všetky služby, ktoré každodennú jazdu zjednodušujú a uľahčujú: od hudby cez spravodajstvo až po najmodernejšie technológie chytrej domácnosti.

– My Alert: zákazníci sú okamžite upozornení v prípade odcudzenia vozidla. Akonáhle je krádež potvrdená policajnou správou, špecializované call centrum poskytne všetku podporu pre nájdenie vozidla.

Nová generácia asistenčných systémov

 • Vďaka najnovším asistenčným systémom vodiča ADAS je Compass prvým vozidlom značky Jeep v Európe s autonómnym riadením 2 úrovne.
 • Nová 360° kamera s vysokým rozlíšením pre bezproblémové parkovanie v meste.

 Pokiaľ ide o bezpečnosť, nový Jeep Compass ponúka kompletnú paletu prvkov pre naplnenie každodenných potrieb. V rámci štandardnej výbavy všetkých modelov nechýba systém varovania pred čelným nárazom a sledovanie jazdných pruhov, elektronická kontrola stability ESC s elektronickou kontrolou proti prevráteniu ERM, ako aj čelné, bočné a okenné airbagy. Ponuku prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti vylepšujú inovatívne zariadenia, ktoré zlepšujú interakciu medzi vodičom, vozidlom a vozovkou. Tieto systémy zlepšujú zorné pole vodiča, pomáhajú lepšie získavať informácie a umožňujú zabezpečiť bezpečný a bezstarostný zážitok z jazdy, najmä v mestskej premávke. Medzi tieto prvky patrí napríklad rozpoznávanie dopravného značenia, inteligentný rýchlostný asistent, asistent pozornosti vodiča a autonómne núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, ktoré sú štandardom v rámci celého radu. Nový Jeep Compass je prvým vozidlom značky Jeep v Európe, ktoré zahŕňa diaľničný asistent, teda systém pre autonómne riadenie 2 úrovne (L2), ktorý pri jazde po diaľnici využíva kombináciu adaptívneho tempomatu a udržiavanie v jazdnom pruhu (voliteľne k dispozícii v druhej polovici roka).

Nová paleta bezpečnostných prvkov modelu Jeep Compas teraz zahŕňa:

 • Rozpoznávanie dopravného značenia, štandard v rámci celého radu, využíva prednú kameru pre detekciu dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť a ďalších súvisiacich značiek, vrátane zákazu predbiehania.
 • Inteligentný rýchlostný asistent kombinuje adaptívny tempomat a systém rozpoznávania dopravného značenia a vodičovi odporúča a umožňuje automaticky upraviť rýchlosť podľa novo zistených obmedzení určených dopravnými značkami. Štandardne je dodávaný u všetkých verzií.
 • Asistent pozornosti vodiča sleduje pohyby vozidla, odchýlenie z jazdného pruhu a vstupy na volante v priebehu času, na základe čoho, odhalí únavu vodiča. Po dosiahnutí určitých prahových hodnôt systém reaguje zvukovou a vizuálnou výstrahou a nabáda vodiča k zastaveniu. Táto funkcia je štandardom všetkých modelov.
 • Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov varuje vodiča v prípade nebezpečenstva a vozidlo dokáže úplne zastaviť a zabrániť tak kolízii s chodcom alebo cyklistom (štandard u všetkých modelov).
 • Diaľničný asistent (alebo autonómne riadenie 2 úrovne) robí z nového modelu Compass prvý model značky Jeep s touto pokročilou monitorovacou technológiou zahŕňajúcou prednú kameru, ktorá sleduje okolie vozidla v pozdĺžnom aj priečnom smere. Systém využíva adaptívny tempomat a systém udržiavania v jazdnom pruhu. Prvý zo systémov brzdí alebo zrýchľuje, pričom venuje pozornosť prekážkam v dráhe, zatiaľ čo druhý systém pomocou radaru a kamery udržuje vozidlo uprostred jazdného pruhu, za predpokladu, že jeho hranice sú zreteľne vyznačené. Systém bude k dispozícii voliteľne u verzií Limited a S v druhej polovici roka.
 • Ďalšiu ochranu a bezpečnosť zabezpečuje 360​​° kamera. Voliteľný prvok pre verzie Limited, S a Trailhawk ponúka 360° pohľad na vozidlo a jeho okolie vylepšený o dynamické mriežky zobrazované na 10,1palcovej dotykovej obrazovke. Pomocou štyroch kamier s vysokým rozlíšením na maske chladiča, spätných zrkadlách a zadných výklopných dverách ponúka štyri rôzne pohľady. Aktivuje sa pri jazde do rýchlosti 12 km/h.

Kompletná paleta motorizácií

 • Päť kombinácií hnacieho ústrojenstva vrátane spaľovacích motorov – zážihových aj dieselových – a plug-in hybridnej technológie.
 • Prepracovaná dieselová motorizácia teraz spĺňa emisnú normu Euro 6D Final a poskytuje vyšší výkon, väčšiu účinnosť a nižšiu spotrebu paliva aj emisie.

Paleta motorizácií nového modelu Compass zahŕňa zážihové a dieselové motory, a tiež plug-in hybridnú hnaciu jednotku. Všetky varianty pritom spĺňajú emisnú špecifikáciu Euro 6D Final. Ponuka zahŕňa prepracovanú dieselovú pohonnú jednotku 1.6 Multijet II, ktorá teraz poskytuje výkon 130 k pri 3750 ot./min a krútiaci moment 320 Nm pri 1500 ot./min. Kombinovaná je so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Modernizácia priniesla proti dieselovému motoru 1.6 predchádzajúcej verzie nárast výkonu o 10 k, čo sa prejavuje aj v ďalších výhodách, najmä pokiaľ ide o spotrebu paliva (o 10% nižšia) a emisie CO2 (v cykle WLTP nižšie o 11 g/km).

Zážihové motorizácie sú tvorené preplňovaným štvorvalcom 1.3 GSE v dvoch výkonových verziách: 130 k s krútiacim momentom 270 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a 150 k s krútiacim momentom 270 Nm v kombinácii s dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT. Obe zážihové motorizácie sú spojené s pohonom predných kolies.

Motor 1.3 GSE bol navrhnutý tak, aby ponúkal vynikajúci výkon na vozovke aj v teréne a súčasne poskytoval skvelý jazdný komfort. Zmenu predstavuje aj špecifické turbodúchadlo, ktoré maximalizuje odozvu motora v nízkych otáčkach a v porovnaní s predchádzajúcou zážihovou verziou 4×4 s automatickou prevodovkou znižuje spotrebu paliva a emisie CO2 až o 27% (v cykle WLTP).

Paletu motorizácií nového modelu Compass dopĺňa štvorvalcový zážihový preplňovaný motor 1.3 s plug-in hybridnou technológiou, s výkonom 190 alebo 240 k, krútiacim momentom 270 Nm, šesťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies eAWD. Skratka 4xe dnes označuje všetky vozidlá Jeep s pohonom všetkých kolies s vylepšenými vlastnosťami a výkonom hybridného pohonu, ktoré zaručujú najlepšiu možnú rovnováhu medzi účinnosťou, potešením z jazdy a ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

U verzií 4xe je preplňovaný motor 1.3 spojený s elektromotorom na zadnej náprave, ktorý je poháňaný 11,4 kWh batériou, ktorá sa nabíja počas jazdy alebo z externej elektrickej zásuvky: v sieti, prostredníctvom efektívneho domáceho easyWallboxu alebo u verejnej nabíjacej stanice. Účinný preplňovaný motor s objemom 1.3 l poskytuje dve výkonové úrovne 130 a 180 k , a ďalších 60 k produkuje elektromotor. Hnacia sústava tak u verzií Longitude a Limited ponúka celkový výkon 190 k, u verzii Trailhawk a S potom 240 k. Pokiaľ ide o krútiaci moment, elektromotor produkuje 250 Nm, so spaľovacím motorom potom 270 Nm. Spojením spaľovacieho motora a elektromotorov zaručuje nový Compass 4xe pozoruhodný výkon a potešenie z jazdy so zrýchlením z 0 na 100 km/h za približne 7,5 sekundy (v závislosti od verzie). V čisto elektrickom režime je najvyššia rýchlosť 130 km/h, v hybridnom režime potom 200 km/h. Rýchla odozva a plynulá dodávka krútiaceho momentu zabezpečujú maximálne potešenie z jazdy.

Modely 4xe sú ideálne pre jazdu v meste vďaka plug-in hybridnej technológii, ktorá v rýdzo elektrickom režime ponúka nulové emisie a dojazd 47 až 49 km (v cykle WLTP). Na dlhšie vzdialenosti, kedy sa využíva vo väčšej miere spaľovací motor sa priemerné emisie CO2 pohybujú medzi 44 a 47 g/km v hybridnom režime (cyklus WLTP) v závislosti na verzii. V prípade dlhšej jazdy v teréne zabezpečuje dvojica elektromotorov s technológiou Powerloop, že trakcia eAWD je vždy k dispozícii, vďaka čomu sa môžete pustiť aj do extrémnych dobrodružstiev.  

Rad šitý na mieru

 • Päť stupňov výbavy, päť kombinácií hnacieho ústrojenstva, možnosť spaľovacieho motora a plug-in hybridného pohonu, tri prevodovky a voľba pohonu predných alebo všetkých kolies.
 • Jeep oslavuje 80 narodeniny špeciálnou edíciou 80th Anniversary, ktorá bude zároveň uvádzacím modelom radu Compass.

Rad možností personalizácie poskytuje zákazníkom väčší priestor pre prispôsobenie vozidla tak, aby zodpovedalo ich potrebám a požiadavkám.

Teraz sú k dispozícii nové materiály pre čalúnenie interiéru vrátane kože Nappa, technickej tkaniny a povrchovej úpravy s efektom uhlíkového kompozitu. To všetko prispieva k modernejšiemu a vycibrenejšiemu prostrediu. Nový Compass je dispozícii v piatich rôznych stupňoch výbavy – Sport, Longitude, Limited, S a Trailhawk –, ako aj v špeciálnej edícii 80th Anniversary (uvádzací model nového radu Compass). Zákazníci môžu voliť medzi piatimi motorizáciami a dvoma typmi pohonu kolies – predných a všetkých štyroch kolies – a tiež rôzne kombinácie farieb karosérie vrátane dvojtónovej s čiernou strechou (v závislosti od modelu). Paleta farieb zahŕňa odtiene biela Alpine, Glacier, modrá Jetset, modrá Shade, sivá Sting, červená Colorado, čierna Carbon, jednoduchá čierna, trojvrstvová slonovinová, modrá Italia a zelená Techno. K tomu možno pripočítať sivú Granite Crystal a úplne nové odtiene zelená Mimetic a zelená Urban, ktoré sa u radu Compass objavujú vôbec prvýkrát, a sú exkluzívnymi odtieňmi novej špeciálnej edície 80th Anniversary. Nové matné farby oslabujú dvojaký charakter nového radu Compass – dobrodružnejší, ktorý je zameraný na jazdu v teréne a je spojený so zeleným odtieňom Mimetic a viac metropolitný, ktorý je spojený so zelenou Urban.

Základným stupňom výbavy je Sport. Táto verzia sa môže pochváliť štandardným 8,4palcovým infotainmentom s bezdrôtovou integráciou smartfónu, full LED svetlometmi, zadnými parkovacími senzormi, látkovými sedadlami a 16-palcovými kolesami z ľahkej zliatiny. Výbava Longitude pridáva LED hmlové svetlá, 17-palcové kolesá z ľahkej zliatiny, strešné lyžiny, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru a konfigurovateľný 7palcový TFT prístrojový panel. Výbava Limited ponúka v štandarde adaptívny tempomat, 18palcové kolesá z ľahkej zliatiny, predné a bočné parkovacie senzory s funkciou automatického parkovania, bezkľúčový vstup a štartovanie, palubnú dosku čalúnenú kožou Nappa, nový 10,25palcový digitálny prístrojový panel a systém Uconnect s novou 10,1palcovou dotykovou obrazovkou. Ešte vyššiu úroveň vycibrenosti ponúka v štandarde špecifikácia S – vrcholný model s full LED svetlometmi, nárazníkmi a prednou časťou vo farbe karosérie, 19-palcovými kolesami z ľahkej zliatiny, novými hands-free zadnými výklopnými dverami a koženými sedadlami, ktoré je možné elektricky nastaviť až v 8 smeroch. Modelový rad dopĺňa výbava Trailhawk – offroadový špecialista so schopnosťami na úrovni Trail Rated, ktorý vyniká svalnatým a výrazným vzhľadom a ponúka špecifickú výbavu pre jazdu v teréne. Vozidlo je vybavené vysoko výkonným zavesením a poskytuje prvotriedne offroadové uhle: nájazdový uhol 30,4°, uhol zjazdu 33,3°, prechodový uhol 20,9° a svetlá výška 21,3 cm. Štandardom verzie Trailhawk je tiež systém kontroly trakcie Selec-Terrain s piatimi režimami, ktorý zahŕňa špecifický režim Rock, ktorý bol navrhnutý priamo pre tento model.

Prvou verziou, ktorá sa predstaví na európskom trhu bude špeciálna výročná edícia 80thAnniversary. Tento oslavný model je charakteristický exkluzívnym dizajnom s oslavnými logami a 18-palcovými kolesami z ľahkej zliatiny. Vyznačuje sa full LED svetlometmi a sivou povrchovou úpravu Neutral na kolesách, prednej maske chladiča, spodnej prednej časti, krytoch vonkajších zrkadiel a strešných lyžinách. Lesklo čierne doplnky zdobia spodné panely, lemy blatníkov, strechu a rámčeky hmlových svetiel.

Medzi nové technológie patrí 10,1palcová dotyková obrazovka, digitálne rádio DAB, systém Uconnect™ 5 s bezdrôtovým zrkadlením smartfónu Apple CarPlay a Android Auto, integrovaná navigácia 3D TomTom a služby UconnectTM Services. Kabína výročného modelu je vybavená čiernou palubnou doskou potiahnutou kožou Nappa, sedadlami v kombinácii koženky a látky s diamantovým vzorom, sivým prešívaním Diesel a logom 80th Anniversary.

Exkluzívne príslušenstvo Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar® pre nový Jeep Compass

Pre uvedenie nového modelu Compass pripravila značka Mopar® nové príslušenstvo, ktorého cieľom je doplniť vozidlo o prvky, ktoré zlepšia možností personalizácie a komfort interiéru.

Majitelia nového modelu Jeep Compass si budú môcť vybrať z viac ako 100 prvkov príslušenstva Jeep Authentic Accessories powered by Mopar®, ktoré bolo navrhnuté tak, aby poskytlo komplexné a najrozsiahlejšie možnosti personalizácie a zodpovedalo životnému štýlu rôznych zákazníkov. Príslušenstvo Mopar® vzniklo v úzkej spolupráci s tímami konštruktérov a produktových dizajnérov značky Jeep, aby bola zaistená najlepšia možná kvalita a zhoda s vlastnosťami samotného vozidla.

Mopar® pracoval na tom, aby uspokojil zákazníkov a zvýšil emocionálnu a funkčnú povahu vozidla. Niektoré z nových prvkov budú k dispozícii už od tohtoročného leta. Voliť je možné dve nové farebné línie, ktoré zahŕňajú kryty zrkadiel, otvory masky chladiča, predné a zadné rámčeky a dopĺňajú už existujúcu lesklo čiernu líniu. Interiérové ​​ambientné osvetlenie zvyšuje estetiku kabíny a pridáva svetlo do priestoru nôh vodiča a spolujazdca. Palubná kamera je schopná nahrávať aj v zlých svetelných podmienkach a pomocou širokouhlého formátu garantuje pokrytie všetkých uhlov. Organizér zadných sedadiel inštalovaný na zadných opierkach hlavy predných sedadiel zahŕňa dve multifunkčné vrecká a držiak tabletu. Modulárny systém opierky hlavy ponúka celý rad riešení pre pohodlné cestovanie vrátane vešiaku na oblečenie, držiaku tabletu, skladacieho stola a univerzálneho háčika. Balíček Mopar 4xe ponúka rad modrých doplnkov, ktoré posilnia „elektrický“ charakter verzie 4xe.

K týmto prvkom je možné pripočítať širokú škálu príslušenstva pre prepravu nákladu (strešné nosiče a ťažné zariadenie, nosiče lyží, bicyklov a potrieb pre vodné športy), bezpečnosť a starostlivosť (alarm, parkovacie senzory a detské autosedačky) a špecifické príslušenstvo pre elektrické vozidlá (nabíjací kábel, nabíjacie stanice Easy & Connected Wallbox).

Dostupnosť výbav môže byť na lokálnom trhu odlišná.

Zdroj: Jeep

Reklama