6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Nový Jeep® Cherokee

Odporúčame

 • Najschopnejšie stredne veľké SUV dostalo nový prémiový dizajn a technologicky vyspelé prvky výbavy.
 • Upravený interiér s novými materiálmi, dostatočnými odkladacími priestormi a so zväčšeným batožinovým priestorom.
 • Európske modely dostanú 2,2-litrový naftový motor MultiJet II s dvoma verziami s výkonmi 110 alebo 143 kW (150 alebo 195 k).
 • Na mimoeurópske trhy prídu aj motory Pentastar V-6 s objemom 3,2 litra a s výkonom 200 kW (272 k) ako aj Tigershark MultiAir2 s objemom 2,4 litra a s výkonom 130 kW (177 k).
 • V roku 2019 doplní európsku ponuku motorov nový 2-litrový prepĺňaný benzínový motor s priamym vstrekovaním a s výkonom 198 kW (270 k).
 • Výber spomedzi troch systémov pohonu všetkých kolies vrátane technológie odpájania pohonu zadnej nápravy.
 • Nová, štvrtá generácia systému UconnectTM s kapacitnými dotykovými obrazovkami s uhlopriečkami 7,0 alebo 8,4 palca a s technológiami Apple CarPlay a Android Auto*.
 • Bohatá bezpečnostná výbava so systémami ako varovanie pred čelným nárazom s funkciou zmiernenia následkov nehody vrátane brzdenia pred chodcami, adaptívny tempomat, aktívny systém upozornenia na nezámerné opustenie jazdného pruhu Plus, monitoring mŕtveho uhla a detekcia kríženia dráhy za vozidlom, zadná parkovacia kamera ParkView, aktívny obmedzovač rýchlosti, pokročilý brzdový asistent a štandardne osem airbagov.
 • V Európe dostupný od septembra 2018 vo verziách Longitude, Limited a Overland. Začiatkom budúceho roka doplní modelový rad Cherokee verzia Sport a nezastaviteľná verzia Trailhawk.
 • Na individuálnu úpravu nového modelu Cherokee je v ponuke viac ako 90 prvkov originálneho príslušenstva a doplnkov Mopar® ako aj Mopar® Connect, inovatívny súbor online služieb zameraných na bezpečnosť a ochranu a na spávu vozidla na diaľku.
 • Komunikačná kampaň je založená na motte „Born to be wild“. Tvrdí, že automobily 4 × 4 nás lákajú preto, že v každom z nás je stále skryté niečo z divočiny, čo až časom prekryli požiadavky na pohodlie, bezpečnosť a na praktické využitie. Minulosť aj súčasnosť však spájajú sloboda pohybu a túžba po dobrodružstve, ktoré máloktorá značka dokáže zaistiť tak dokonalo ako Jeep®.

Bohatá história, pokročilé technológie, kvalitné spracovanie a prémiový dizajn. To všetko sa spojilo dokopy, aby mohol vzniknúť nový model Jeep® Cherokee – evolúcia najschopnejšieho stredne veľkého SUV, ktorá dokáže splniť požiadavky moderného mestského života, no rovnako dobre sa cíti pri dobrodružstvách mimo vychodených ciest.

Prináša nový, autentický a zároveň prémiový dizajn verný DNA značky Jeep® ako aj jednoducho ovládateľné technológie zvyšujúce komfort, konektivitu a bezpečnosť posádky. Je pravou voľbou pre zákazníkov, ktorí zažívajú mestské dobrodružstvá a hľadajú vozidlo, ktoré je komfortné a zároveň aj praktické, pričom si však zachováva ukážkové terénne vlastnosti a výrazný dizajn.

Štyri prepracované motory spojené s upravenou a mimoriadne účinnou prevodovkou, výber spomedzi troch pohonov všetkých kolies a nezávislé zavesenie predných aj zadných kolies. Pri výpočte týchto prvkov je jasné, že nový Cherokee ponúka výnimočné jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne doplnené o ukážkovú ovládateľnosť.

V Európe bude nový model Cherokee poháňať úsporný 2,2-litrový naftový motor MultiJet II vo dvoch verziách s výkonmi 110 alebo 143 kW (150 alebo 195 k) spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s vynovenou 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Ponuku pohonných jednotiek budúci rok doplní nový 2-litrový prepĺňaný benzínový motor s priamym vstrekovaním a s výkonom 198 kW (270 k), ktorý zabezpečí výnimočný výkon spojený s nízkou spotrebou paliva. Ponuka motorov na mimoeurópskych trhoch obsahuje motory Pentastar V-6 s objemom 3,2 litra a s výkonom 200 kW (272 k), ktorý bude dostupný pre Blízky a Stredný Východ, Rusko a Afriku ako aj Tigershark MultiAir2 s objemom 2,4 litra a s výkonom 130 kW (177 k) pre africký a ruský trh. Oba motory budú spojené s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a dostupné hneď od začiatku predaja.

Nový Jeep® Cherokee bude v predajniach Európe dostupný od septembra 2018 vo verziách Longitude, Limited a Overland. Začiatkom budúceho roka doplní modelový rad Cherokee verzia Sport a nezastaviteľná verzia Trailhawk.

Autentický dizajn Jeep®

Exteriér nového modelu Jeep® Cherokee dostal svieže tvary, ktoré mu zabezpečia nový a moderný vzhľad. Úpravy sa zamerali predovšetkým na prednú časť s originálnym vzhľadom. Na jednej strane nesie prémiové prvky, na strane druhej zostáva verná ikonickým tvarom značky Jeep®. Nový dizajn exteriéru obsahuje novú masku, LED svetlomety, denné svetlomety a hmlovky s lesklým rámikom.
Splývajúca ľahká hliníková predná kapota sa oddeľuje od blatníkov, umocňuje originálny vzhľad modelu Cherokee.

Nový a aktuálny vzhľad dostala aj zadná časť modelu Jeep® Cherokee s prepracovanými krivkami, ktoré dávajú vozidlu plynulejšie tvary. Zadné svetlomety modelu Cherokee zostávajú súčasťou podsvietenej grafiky, ktorá obsahuje homogénny LED svetelný pás. Ten sa tiahne okolo samostatných brzdových a smerových svetiel. Nové prepracované zadné veko z kompozitov obsahuje integrovaný svetelný pás a vyššie umiestnenú kľučku, čo zvyšuje komfort užívania. Veko batožinového priestoru sa môže otvárať aj bezdotykovo, pohybom nohy pod zadným nárazníkom.

Užívatelia istotne ocenia aj novú bezviečkovú palivovú nádrž.

Jeep® Cherokee bude aj naďalej ponúkať potešenie z jazdy pod holým nebom. Iba Jeep® to sprostredkuje svojím dvojdielnym strešným oknom CommandView. Na želanie dodávané strešné okno CommandView sa tiahne od čelného skla až do zadnej časti vozidla.

Štandardná výbava modelu Jeep® Cherokee ponúka päť nových druhov kolies vrátane prémiových 19-palcových leštených diskov kolies z hliníkových zliatin dostupných pre modely Overland.

Zákazníci si môžu vybrať aj z 10 rôznych farieb exteriéru: biela Bright White, čierna Diamond Black, červená Velvet Red, strieborná Billet Silver, sivá Granite Crystal, hnedá Light Brownstone, červená Firecracker Red, modrá Hydro Blue (posledné dve sú vyhradené pre model Cherokee Trailhawk), v ponuke sú aj dve úplne nové farby – zelená Olive Green a biela Pearl White.

Upravený interiér modelu Jeep® Cherokee dostal svieži a elegantný vzhľad a zároveň s tým sa zvýšil aj komfort a praktické využitie. Prispeli k tomu prepracované úložné možnosti a nové technologické prvky. Interiér sa vyznačuje štýlovým dizajnom, ručne tvarovanými líniami, kvalitnými materiálmi, vysokou remeselnou zručnosťou a dôrazom na detail.

Posádka ihneď spozoruje prepracované a elegantné prvky ako elegantný čierny klavírny lak a brúsený hliník na audiosústave, ovládaní klimatizácie a v okolí voliča prevodovky, čo vytvára na mieru navrhnutý a harmonický vzhľad. Pre ľahšiu manipuláciu sa k voliču prevodovky premiestnilo aj tlačidlo elektronickej parkovacej brzdy. Všetky modely vybavené 9-stupňovou automatickou prevodovkou dostali radiace páčky pod volantom.
Individuálne nastaviteľnú prístrojovú dosku tvorí úzky 3,5-palcový TFT LED displej s farebným spektrom v odtieňoch sivej alebo 7-palcový plnofarebný displej. Na 7-palcovom plnofarebnom displeji sa zobrazujú informácie, ktoré vodičovi uľahčujú jazdu vrátane presnej navigácie, rýchlosti, aktuálnej spotreby, bezpečnostných výstrah, údajov z adaptívneho tempomatu a informácií zo systémov špecifických pre značku Jeep® ako napríklad Selec-Terrain.

Prepracovaná stredová konzola vytvorila predĺžením predného odkladacieho priestoru praktickejšie možnosti na odkladanie mobilných telefónov a ďalších zariadení v blízkosti USB zásuvky, čím sa uľahčil prístup k online službám.
Batožinový priestor zväčšil svoj objem o viac ako 30 dm3 na celkových 570 dm3 (po kryt batožinového priestoru) s dodatočnými ľahko dostupnými odkladacími priestormi na uloženie predmetov potrebných na každodenné dobrodružstvá.

Prepracovaná ponuka motorov

Ponuka motorov pre nový model Jeep® Cherokee sa rozšírila a obsahuje viacero možností, ktoré uspokoja potreby a preferencie zákazníkov.

Srdcom ponuky je 2,2-litrový turbodieselový motor MultiJet II s technológiou Stop-Start (ESS), ktorý ponúka dostatok pružnosti a celkového výkonu. V spojení so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou dodáva výkon 110 kW (150 k) a krútiaci moment 350 Nm. Dodáva sa s pohonom 4 × 2 aj 4 × 4. V spojení s 9-stupňovou automatickou prevodovkou prináša výkon 143 kW (195 k), 450 Nm krútiaceho momentu a ponúka sa s pohonom 4 × 4 (na požiadanie aj s dvojrýchlostnou redukčnou prevodovkou 4WD LOW) a prvý raz v modeli Cherokee aj s pohonom 4 × 2.
Súčasťou konštrukcie 4-valcového motora MultiJet II s objemom 2,2 litra je 16-ventilová hlava valcov s dvoma vačkovými hriadeľmi navrhnutými tak, aby zvládali zvýšený pracovný tlak vstrekovania common rail, ktoré pracuje so vstrekovacím tlakom 2 000 bar. Konštrukcia piestov, ojníc aj kľukového hriadeľa prešla úpravami pre zníženie hmotnosti.

Tvar spaľovacieho priestoru a znížený kompresný pomer zaručujú nízke emisie NOx a vysoký výkon, zatiaľ čo solenoidové vstrekovače jemne rozprášia palivo, čo má za následok vyššiu účinnosť a pokojnejší chod motora.
Motor dostal nové turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek integrované priamo do výfukového potrubia. Znižuje sa tak hmotnosť motora a zvyšuje sa účinnosť čistenia výfukových spalín pomocou systému SCR on filter. Toto konštrukčné riešenie spája selektívnu katalytickú redukciu pred filter DPF, čím sa emisie NOx redukujú pomocou vstrekovania AdBlue (pasívny katalyzátor SCR ovláda vstrekovanie amoniaku, čím pokračuje v redukčnom procese) a regeneráciou vo filtri pevných častíc.
Motor s objemom 2,2 litra spĺňa emisnú normu Euro 6D-Temp.

Nový benzínový 2-litrový prepĺňaný radový 4-valcový motor s priamym vstrekovaním poskytuje výkon 198 kW (270 k) a krútiaci moment 400 Nm. Je spojený s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a v Európe bude k dispozícii v prvom štvrťroku 2019. Spojenie motora s technológiou Stop/Start (ESS) prináša tomuto novému benzínovému motoru vysoký výkon aj účinnosť a bude sa dodávať do modelov s pohonom 4×4.

Motory Pentastar V-6 s objemom 3,2 litra a 2,4-litrový Tigershark MultiAir2 budú dostupné iba na špecifických mimoeurópskych trhoch. Motor Pentastar V-6 s objemom 3,2 litra, výkonom 200 kW (272 k) a s krútiacim momentom 324 Nm sa bude ponúkať iba na Blízkom a Strednom Východe, v Rusku a v Afrike, zatiaľ čo 2,4-litrový Tigershark MultiAir2 pripravený pre africký a ruský trh dodáva výkon 130 kW (177 k) a krútiaci moment 230 Nm.

Motory modelu Jeep® Cherokee sa môžu spájať s vynovenou 9-stupňovou automatickou prevodovkou TorqueFlite. Upravená 9-stupňová prevodovka používa nový ovládací softvér pre jemnejší chod, agresívnejší odpich z miesta, pokojnejší prenos výkonu pri diaľničných rýchlostiach a pre nižšiu spotrebu paliva. Modelový rad Cherokee tak prvý raz dostal manuálny režim s možnosťou radiť rýchlosti páčkami pod volantom, čo zvyšuje športový pocit a komfort jazdy (súčasť štandardnej výbavy verzií s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies).

Výnimočný výkon na cestách

Predné nezávislé zavesenie McPherson a viacprvkové zavesenie zadnej nápravy odfiltrujú všetky nerovnosti z ciest aj z terénu, čo prispieva k vyššiemu komfortu cestujúcich. Predné tlmiče pracujú so zdvihom 17 centimetrov, zadné so zdvihom 19 centimetrov, čo prispieva aj k lepšiemu kríženiu náprav. K pokojnejšej a tichšej jazde ako aj k vynikajúcej ovládateľnosti nového modelu Cherokee pomáha aj samostatný rám zadnej nápravy, odľahčený nosník prednej nápravy a vyššia torzná tuhosť.

Jedinečné schopnosti pohonu 4 × 4 značky Jeep®

Nový model Cherokee je dostupný s pohonom predných alebo všetkých kolies. Ponúka tri inovatívne systémy pohonu 4 × 4, ktoré sa upravili tak, aby za každého počasia a podmienok dosahovali bezkonkurenčné jazdné vlastnosti.

Jeep® Active Drive I: Celý systém bol výrazne prepracovaný. Konštruktéri značky Jeep® znížili hmotnosť a zvýšili účinnosť nového modulu pohonu zadných kolies (Rear Drive Module RDM). Teraz je plne automatický a pri akejkoľvek rýchlosti pracuje v režime pohonu všetkých kolies úplne hladko. Hmotnosť sa znížila o približne 8 kg a pokles vnútorného odporu pri nízkych rýchlostiach na polovicu prispel k zníženiu spotreby. Jeep® Active Drive I si nevyžaduje žiadne zásahy ani reakcie a zabezpečuje stabilitu vozidla pri nedotáčavom aj pretáčavom stáčaní vozidla.
Systém Active Drive I je stály pohon všetkých kolies, ktorý si nevyžaduje žiaden zásah vodiča. Za normálnych okolností posiela všetok krútiaci moment na predné kolesá a stále monitoruje rýchlosť otáčania sa predných a zadných kolies. Ak systém zistí, že predné kolesá sa otáčajú rýchlejšie ako zadné, pošle cez rozvodovku výkon na zadné kolesá, až kým sa rýchlosť otáčania vyrovná. Tým sa výrazne zvyšujú schopnosti vozidla za všetkých podmienok a každého počasia.

Jeep® Active Drive II: Vylepšený systém obsahuje redukčnú prevodovku Power Transfer Unit (PTU) s rozdeľovaním krútiaceho momentu a s redukciou. Redukovaný prevod s prevodovým pomerom 2,92:1 zlepšuje schopnosti pri jazde do kopca a poskytuje veľmi dobré predpoklady na pomalú jazdu v náročných terénnych podmienkach.
Súčasťou systému je aj asistent zjazdu z kopca Hill-Descent Control. Ten modelu Cherokee umožňuje zjazd z príkrych svahov bez toho, aby vodič musel používať brzdový pedál.

Jeep® Active Drive Lock: Jeep® Active Drive Lock obsahuje všetky prvky systému Jeep® Active Drive II a pridáva k nim uzávierku zadného diferenciálu pre lepšiu trakciu na redukovaných rýchlostiach pre lepšie prechádzanie cez prekážky a náročný terén. Tento systém je súčasťou verzie Trailhawk, ktorá sa na európske a mimoeurópske trhy dostane začiatkom budúceho roka. Obsahuje aj Selec-Speed Control – systém, ktorý umožňuje vodičovi voľbu rýchlosti v rozsahu od 1 km/h do 9 km/h, ideálnu na prekonávanie skál, zdolávanie extrémnych svahov alebo na brodenie riek.

Selec-Terrain: Všetky systémy pohonu 4 × 4 dostupné v novom modeli Cherokee obsahujú povestný systém kontroly trakcie Jeep® Selec-Terrain so štyrmi režimami (Auto, Snow, Sport a Sand/Mud – Auto, Sneh, Sport a Piesok/Blato). Verzia Trailhawk rozšíri ponuku o režim Rock (Skaly), aby zvládla aj najnáročnejšie terénne dobrodružstvá.

Odpojovanie zadnej nápravy: Zariadenie, ktoré je súčasťou všetkých pohonov 4 × 4, slúži na redukciu energetických strát v čase, keď nie je potrebný pohon 4 × 4, čím prispieva k zníženiu spotreby. Odpájanie zadnej nápravy nebadane prepína medzi pohonom dvoch a štyroch kolies na základe neustáleho riadenia toku krútiaceho momentu a nevyžaduje si žiaden zásah vodiča.

Jednoducho používateľné technológie štvrtej generácie systémov UconnectTM

Nový Jeep® Cherokee dostal aj najnovšie systémy Uconnect s komunikačnými, zábavnými a navigačnými funkciami, pričom inovácie sa zamerali aj na zlepšenie ovládania a zvýšenie komfortu pasažierov.

V závislosti od verzie dostal nový Jeep® Cherokee systémy UconnectTM 5.0, UconnectTM 7.0, UconnectTM 8.4 a UconnectTM 8.4 NAV, pričom číslo označuje veľkosť uhlopriečky obrazovky v palcoch. Dostali vyšší výpočtový výkon, rýchlejší štart systému a dotykové obrazovky s vysokým rozlíšením. Vodič priamo cez displej UconnectTM ovláda viacero palubných systémov vrátane klimatizácie či audio sústavy. Modely Jeep® Cherokee vybavené systémami UconnectTM 7.0, 8.4 alebo 8.4 NAV obsahujú plnofarebné kapacitné dotykové displeje s vysokým rozlíšením a spolupracujú s rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto*. Systém UconnectTM 5.0 s rozhraním Bluetooth a hlasovým ovládaním Voice Command je súčasťou štandardnej výbavy verzie Sport.

Nové systémy UconnectTM poskytujú aj hands-free telefonovanie, navigáciu a čítanie textu, čo pri každodennom používaní zvyšuje bezpečnosť a komfort jazdy. Zabudované rádio prehrá cez Bluetooth alebo prenosné zariadenie pripojené cez USB alebo AUX aj internetové rozhlasové stanice.

Navigácia UconnectTM s hlasovými pokynmi je súčasťou systému UconnectTM 8.4 NAV a umožňuje aj hlasové zadanie cieľa a jednoduché spustenie navádzania.

Služby Jeep® UconnectTM LIVE dostupné pre systém UconnectTM 8.4 NAV

Systém UconnectTM 8.4 NAV v novom modeli Jeep® Cherokee ponúka aj služby UconnectTM LIVE, ktoré zákazníkom umožňujú sledovať na displeji UconnectTM množstvo aplikácií. Stačí im na to prepojiť mobilný telefón s vozidlom. Aplikáciu UconnectTM LIVE si môžu stiahnuť z obchodov App Store alebo z Google Play a následne nainštalovať do mobilných telefónov.

Súčasťou štandardnej výbavy modelov Cherokee so systémom 8.4 NAV UconnectTM je online navigácia Connected Navigation (TomTom Live). Medzi ďalšie Live služby patrí zábava: internetová hudba a rádio, správy a informácie a navigácia s aktuálnymi dopravnými správami.

So službou UconnectTM LIVE a prostredníctvom dotykovej obrazovky sa užívateľ môže pripojiť do služieb ako rádio TuneIn s viac ako 100 000 stanicami z celého sveta, do hudobnej knižnice Deezer s viac ako 35 miliónmi skladieb alebo do celosvetovej spravodajskej služby Reuters.

Bezpečnostné a ochranné systémy

Jeep® Cherokee bol navrhnutý tak, aby posádke poskytoval maximálnu možnú bezpečnosť. Hlavným bezpečnostným prvkom je veľmi tuhá platforma Compact U.S. Wide (CUS-wide). Až 65 percent jej konštrukcie tvoria vysokopevnostné ocele. Konštruktéri následne pridali prvky aktívnej aj pasívnej bezpečnosti ako varovanie pred čelným nárazom s funkciou zmiernenia následkov nehody vrátane brzdenia pred chodcami, aktívny systém upozornenia na nezámerné opustenie jazdného pruhu Plus, pokročilý brzdový asistent a aktívny obmedzovač rýchlosti, všetko štandardné prvky európskych modelov. Ďalšími bezpečnostnými prvkami sú parkovací asistent pre pozdĺžne a kolmé parkovanie ParkSense, adaptívny tempomat Plus, elektronická kontrola stability, elektronická výstraha pred prevrátením, monitoring mŕtveho uhla a detekcia kríženia dráhy za vozidlom, zadná parkovacia kamera ParkView s dynamickými vodiacimi líniami a štandardne osem airbagov.

Najdôležitejšími novinkami v novom modeli Jeep® Cherokee je funkcia ParkSense pre pozdĺžne aj priečne parkovanie. Systém dokáže s použitím ultrazvukových parkovacích snímačov v nárazníkoch objaviť a naviesť vozidlo do voľného parkovacieho miesta. Stačí len, aby vodič spustil manéver. Parkovací systém automaticky ovláda natočenie volantu, zatiaľ čo vodič ovláda zaradený prevodový stupeň a rýchlosť vozidla. Pozdĺžne parkovanie je možné na oboch stranách vozidla. Pri priečnom parkovaní vozidlo na parkovacie miesto zacúva. Navyše, nová výstraha pomáha vodičovi pri pozdĺžnom parkovaní aj vyhnúť sa objektom, ktoré sa nachádzajú po stranách vozidla.

Adaptívny tempomat Plus s funkciou Stop & Go dokáže za určitých podmienok úplne zastaviť vozidlo, a to aj bez zásahu vodiča. Radarové a video snímače určia pozíciu vozidiel jazdiacich pred novým modelom Jeep® Cherokee. Snímače taktiež umožňujú vozidlu udržiavať vodičom nastavený odstup. Ak sa medzera nečakane zmenší, systém ESP aktivuje brzdy a úplne zastaví vozidlo aj v prípade, že vodič sa nedotkne brzdového pedálu. Na pokračovanie v jazde stačí, ak vodič stlačí tlačidlo na volante, prípadne zošliapne plynový pedál.

Varovanie pred čelným nárazom vrátane brzdenia pred chodcami kontroluje zmenu odstupov v čase, keď je adaptívny tempomat Plus vypnutý. Ak radarové a video snímače odhalia pred vozidlom rýchlo sa blížiaci objekt alebo chodca, systém pripraví brzdy na to, aby v prípade zásahu vodiča poskytli plný brzdný účinok. Ak riziko kolízie pretrváva, systém dokáža zareagovať:
· vizuálnou a zvukovou výstrahou,
· krátkym zabrzdením pre upútanie pozornosti vodiča,
· 1,5-sekundovým zabrzdením na skrátenie reakčného času vodiča,
· aktivovaním pokročilého brzdového asistenta, ak vodič nebrzdí dostatočne intenzívne.

Aktívny systém upozornenia na nezámerné opustenie jazdného pruhu Plus používa na udržiavanie nového modelu Jeep® Cherokee v jazdnom pruhu kamerové snímače. Ak vozidlo začne opúšťať jazdný pruh bez toho, aby vodič zapol smerovku, systém vyšle vizuálne a haptické varovanie – jemné skrútenie volantu prostredníctvom posilňovača riadenia. Ak vodič aj naďalej pokračuje v opúšťaní jazdného pruhu, systém vyšle sekundárnu vizuálnu výstrahu.

Nový Jeep® Cherokee bol navrhnutý a skonštruovaný tak, aby s ním vodič mohol jazdiť úplne pokojne. Používa pri tom najpokročilejšie technológie, ktoré v každom momente strážia bezpečnosť a chránia posádku.

Nový modelový rad Cherokee

V Európe sa nový modelový rad Cherokee od začiatku predstaví v štyroch úrovniach výbavy – Sport, Longitude, Limited a Overland. Úroveň výbavy Cherokee Sport sa vyznačuje prvkami výbavy a technológiami ako LED svetlomety, 17-palcové hliníkové disky kolies, kožou čalúnená hlavica radiacej páky a volant, na ktorý pribudlo aj ovládanie audiosystému, 5-palcové rádio UconnectTM s dotykovou obrazovkou, hlasovým ovládaním a pripojením Bluetooth, ako aj plná bezpečnostná výbava, aby mohlo vozidlo úspešne čeliť mestským výzvam. Patria sem varovanie pred čelným nárazom Plus, aktívny systém upozornenia na nezámerné opustenie jazdného pruhu Plus, pokročilý brzdový asistent a snímač mŕtveho uhla s monitorovaním premávky za vozidlom.

Jeep® Cherokee Longitude pridáva viac praktických riešení a dizajnových prvkov ako vonkajšie spätné zrkadlá a kľučky dverí vo farbe karosérie, jasné denné svetlomety a strieborné strešné nosiče, nové prémiové čalúnenie sedadiel, dvojzónová klimatizácia, bezkľúčový vstup a štartovanie Keyless Enter-N-GoTM, zadné parkovacie snímače s kamerou a 7-palcový infotainment UconnectTM s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a s možnosťou pripojiť mobilný telefón cez rozhrania Android AutoTM a Apple CarPlay*.

Prémiový vzhľad a ďalšie prvky výbavy tvoria súčasť výbavy Limited, v ktorej sa už nachádzajú kožou Nappa čalúnené elektricky nastavované a vyhrievané predné sedadlá, koberec v batožinovom priestore, 7-palcová farebná prístrojová doska s nastaviteľným zobrazením, nové prémiové lakované 18-palcové hliníkové disky kolies, navigačný systém UconnectTM s 8,4-palcovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a s podporou technológií Apple CarPlay a Android AutoTM * ako aj prémiový audio systém. Súčasťou štandardnej výbavy je aj úplne nové bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru, adaptívny tempomat Plus s funkciou Stop & Go a predné parkovacie snímače.

Vrchol ponuky tvorí Jeep® Cherokee Overland, ktorý prináša ku každodenným dobrodružstvám ešte viac luxusu. Prejavuje sa to na nových 19-palcových leštených hliníkových diskoch kolies, súčasťou výbavy je aj predná maska lakovaná vo farbe vozidla a dvojdielne elektricky ovládané strešné okno CommandView. Interiér dostal špeciálne spracované kožou Nappa čalúnené a ventilované predné sedadlá, výrazné vizuálne prvky interiéru, kožou čalúnenú palubnú dosku, drevom Zebrano obložený a vyhrievaný volant a vyhrievané zadné sedadlá.

Viac ako 90 druhov originálnych doplnkov od Mopar® pre región EMEA

Mopar®, špecialista koncernu FCA na popredajné produkty a služby, vyvinul pre nový model Jeep® Cherokee kolekciu viac ako 90 výnimočných a exkluzívnych doplnkov, ktoré dokonale dopĺňajú technické a dizajnové vlastnosti vozidla. Doplnky umožňujú individuálnu úpravu interiéru a exteriéru vozidla, čím dodávajú jazde výnimočný zážitok presne podľa potrieb jednotlivých vodičov.

Na zvýšenie terénnych schopností a zvýraznenie mestského štýlu vozidla slúžia dva špeciálne vybrané balíky výbav.

Off-road paket obsahuje nálepky na kapotu, čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel, vaničku do batožinového priestoru a celoročné koberčeky. Maximálnu ochranu zabezpečujú bočné prahy z ponuky príslušenstva Jeep® Performance Parts, ktoré Mopar vyvinul špeciálne pre extrémne nároky v teréne. Balík dopĺňa špeciálny znak Jeep® Performance Parts.

Vďaka inovatívnym postupom Mopar® Custom Shop sa niektoré prvky príslušenstva montujú už priamo na výrobnej linke s rovnakými kvalitatívnymi štandardmi. To znamená, že vozidlo sa k predajcovi dostane v presne požadovanej výbave a pripravené vyraziť na cesty.

Na druhej strane Urban paket určený do mesta obsahuje viaceré chrómované prvky vrátane krytov vonkajších spätných zrkadiel, kľučiek dverí, prahov a krytov nábojov kolies s logom Mopar pre výnimočný vzhľad v mestskom prostredí. Súčasťou balíka sú aj komfortné koberčeky a praktický systém na usporiadanie nákladu v batožinovom priestore.

Pre nový model sú pripravené aj vizuálne príťažlivé 17- a 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Okrem toho môže byť vozidlo vybavené širokým spektrom nosičov, ktoré sa upevňujú na strešné nosiče alebo na ťažné zariadenie. Umožňujú tak prevoz bicyklov, kanoe, lyží, snoubordov ako aj najrôznejších strešných boxov, ktoré presne vyhovujú potrebám majiteľov.

Mopar® Connect: vzdialené pripojenie, bližšia ochrana (na vybraných trhoch)

Súčasťou výbavy nového modelu Jeep® Cherokee môže byť aj Mopar® Connect, inovatívny súbor služieb na bezpečnosť a ochranu vozidla ako aj na diaľkové ovládanie. Systém si zákazník môže objednať pri kúpe vozidla, ale je k dispozícii aj v rámci popredajných služieb.

Mopar® Connect je súčasťou služieb UconnectTM LIVE a pridáva nové funkcie ako asistenčné služby na cestách vrátane asistenčnej služby pri nehode či nájdenie vozidla po jeho odcudzení. Systém sa dá využiť aj na diaľkovú kontrolu niektorých funkcií vozidla. Sem patrí varovanie, že vozidlo prekročilo rýchlostný limit alebo opustilo určenú oblasť.

Medzi vymoženosti systému Mopar® Connect patrí aj to, že vodič môže cez svoj mobilný telefón ľahko zistiť, kde sa nachádza vozidlo a skontrolovať stav paliva či úroveň nabitia batérie.

Born to be wild: komunikačná kampaň zdôrazňuje, že charakter automobilov 4 × 4 je nám blízky rovnako ako pohodlie, bezpečnosť, praktické využitie, no iba Jeep® ponúka pocit dobrodružstva a slobody.

Začiatok predaja nového modelu Jeep® Cherokee bude sprevádzať komunikačná kampaň, ktorá vychádza z konceptu „Born to be wild“. Hlavným posolstvom je, že každý z nás sa rodí ako zvedavý tvor, zaujíma nás svet a máme v sebe dobrodružnú a nezastaviteľnú túžbu objavovať. Inými slovami to znamená, že preto máme blízko k autám s pohonom 4 × 4.
Avšak tým, že sme dospeli, sme už zabudli, aké to bývalo predtým. A v tomto okamihu prichádza do hry značka Jeep®. Pomocou širokej palety komfortných a praktických SUV so svojimi terénnymi schopnosťami i možnosťami dokáže dokonale uspieť aj v mestskom prostredí. Jazdiť v aute značky Jeep® znamená zažívať pocit bezpečia, slobody a dobrodružstva, taký typický pre malé deti.
Značka Jeep® nás privádza späť ku koreňom a pripomína nám, že napriek všetkému „Naše srdcia navždy zostanú 4 × 4″.
Koncept „Born to be wild“ doplní aj mediálna kampaň s vysokým zásahom, v ktorej sa odtlačky prstov zmenia na prvky prírodného sveta. Vyjadruje to úzke prepojenie medzi značkou Jeep® a jej cieľovou skupinou: „Všetci sme stvorení z divočiny“.

Zdroj: Jeep

Reklama