6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

Nový F-PACE – skutočný Jaguar s dynamickou DNA

Odporúčame

  • Dvojité lichobežníkové zavesenie kolies a zadná náprava Integral Link zaručujú výnimočnú jazdu a správanie vozidla.
  • Technológie prebrané z modelu F-Type zabezpečujú zdokonalenú agilitu vozidla
  • Elektrickomechanický posilňovač riadenia poskytuje okamžitú odozvu a pocit
    prepojenia s vozovkou.
  • Bezkonkurenčný zážitok z jazdy zameraný na vodiča.

Nový Jaguar F-PACE ponúkne bezkonkurenčné dynamické jazdné vlastnosti vďaka technológii prevzatej zo športových vozidiel a testovaniu v náročných podmienkach. Tento výnimočný model ponúkne výkonný crossover pre vodičov, ktorí milujú jazdu.

Nový F-PACE odmení vodičov a rovnakou mierou aj cestujúcich vďaka spojeniu agility a pohodlia, ktoré v tomto segmente nemajú konkurenciu. Či už jazdíte cez kľukaté horské priesmyky, vinúcu sa vidiecku krajinu alebo po diaľnici vysokou rýchlosťou, nový F-PACE poskytuje skvelú odozvu a presnosť riadenia spolu s výnimočnou kultivovanosťou a vyrovnanosťou.

„Neurobili sme žiadne kompromisy ani výnimky: Nový F-PACE je skutočný Jaguar s dynamickou DNA. Jazdné vlastnosti a ovládanie vozidla sme testovali vo všetkých prostrediach a za všetkých podmienok až do krajnosti. Výsledkom je nový F-PACE – jedinečný, dynamický a zároveň pohodlný a tichý. Len čo nasadnete do vozidla, ihneď zistíte, že ste na správnom mieste.“

Mike Cross, hlavný konštruktér Jaguar

Nový F-PACE sa vyrába použitím ľahkej hliníkovej architektúry Jaguar a je skonštruovaný s cieľom dosiahnuť presné ovládanie a kontrolu bez kompromisov v oblasti jazdného komfortu – týmto sa Jaguar odlišuje od konkurencie. Sofistikované dvojité lichobežníkové zavesenie predných kolies a integrované zavesenie zadných kolies poskytuje najlepší možný východiskový bod a plne využíva vysokú tuhosť, ktorá vyplýva zo konštrukcie karosérie: nový F-PACE je vyladený do dokonalosti, neuveriteľne citlivý, ale zároveň s ľahkosťou zvláda nárazy, zvlnenie a extrémne náklony aj na tých najnáročnejších cestách.

Elektrickomechanický posilňovač riadenia upevňuje vedúcu pozíciu Jaguar na poli riadenia. Všetko, čo sa nachádza medzi vencom volantu a kontaktnými plochami pneumatík, je optimalizované s cieľom zabezpečiť okamžité reakcie nového modelu F-PACE aj na najmenší pohyb volantom, čím vozidlo poskytne vodičovi pocit skutočného prepojenia s vozovkou. Konštruktéri využili všetky znalosti získané pri vývoji modelu F-Type, takže systém má dokonalejšiu spätnú väzbu. V kombinácii so systémom elektronického smerovania krútiaceho momentu (Torque Vectoring), ktorá sa po prvýkrát objavila v modeli F-TYPE a systému pohonu všetkých kolies s funkciou prerozdelenia krútiaceho momentu podľa aktuálnych požiadaviek, má nový model F-PACE skvelú agilitu bez ohľadu na počasie a povrch.

Aby boli vývoj a testovanie ešte efektívnejšie, subjektívne hodnotenia tímu integrity vozidla sa zaznamenávajú do nástrojov CAE, ktoré sa využíva tím dynamiky vozidiel. Týmto spôsobom sa vylepšujú modely a získavajú sa presné výsledky simulácie – a naopak.

Zdroj: Jaguar

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok