/
/
/
Nové kupé Triedy C i s oknami bez rámov

Nové kupé Triedy C i s oknami bez rámov

Reklama

K sedanu a kombi Triedy C značky Mercedes-Benz pribudne v decembri 2015  nové kupé. Vyniká vysokou kvalitou spracovania a priestranným interiérom. Oproti sedanu je kupé Triedy C teraz o 95 mm dlhšie, o 40 mm širšie a o 80 mm má predĺžený rázvor. Novinka využíva dynamický podvozok (oceľový: komfortný alebo športový) alebo na želanie i so vzduchovým pružením, odľahčenú konštrukciu a vynikajúcu aerodynamiku (súčiniteľ cW 0,26). Päť prvkové priestorové zavesenie kolies vzadu a štvorprvkové vpredu zabezpečujú dobré vedenie kolies, ich citlivejšiu reakciu na volant, lepšiu priľnavosť k vozovke, stabilnú a agilnú jazdu.

Mercedes-Benz triedy C Coupé C 300, Foto: Mercedes-Benz

Športový charakter vozidla okrem iného zdôrazňujú dvere s oknami bez rámov (prvýkrát) a vysokou hornou hranou obloženia, samostatné vonkajšie zrkadlá, dlhá kapota, nízka kabína (podvozok je znížený o 15 mm), dozadu predĺžená bočná zostupujúca línia či integrálne športové sedadlá.

„Nové kupé Triedy C pokračuje vo filozofii našich fascinujúcich kupé. Strhujúci dizajn kombinuje s agilnými športovými vlastnosťami a moderným luxusom. Kupé Triedy C tak jednoznačne vyznáva štýlový pôžitok z jazdy,“ vyzdvihuje profesor Thomas Weber, člen predstavenstva spoločnosti Daimler.

Pohon nového kupé zabezpečia výkonné a zároveň úsporné motory, ktoré vykazujú až o 20 percent nižšiu spotrebu. Štyri benzínové modely začínajú od 1,6-litrového štvorvalca v C 180 (115 kW/ 156 k). Ďalšie tri so zdvihovým objemom dva litre sú: C 200 (135 kW/184 k), C 250 (155 kW/211 k) a C 300 (180 kW/245 k). Dva dieselové modely získali zdokonalený štvorvalec (125 kW/170 k) alebo (150 kW/204 k) s technológiou SCR (Selective Catalytic Reduction) na lepšiu elimináciu emisií.

Rovnako ako pri sedane a kombi, je bezpečnosť kupé Triedy C vďaka množstvu nových či zdokonalených asistenčných systémov na najvyššej úrovni. Kupé dostalo sériovo aj COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS, ktorý je okrem iného až do rýchlosti 200 km/h spôsobilý vykonať autonómne brzdenie.

Mercedes-Benz triedy C Coupé C 300, Foto: Mercedes-Benz

Komfortu vo vozidle prispieva účinný systém klimatizácie, ktorý využíva tiež satelitnú navigáciu na rozpoznávanie tunelov. Zážitky znásobuje informačný a zábavný systém novej multimediálnej generácie s komplexným sieťovým prepojením aj na internet. Nové kupé Triedy C má k dispozícii i komplexný balík bezplatných základných služieb, ako aj služieb Remote Online pod označením „Mercedes Connect me“.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama