/
/
/
Nové CLS: Originál v tretej generácii

Nové CLS: Originál v tretej generácii

Reklama

Štvordverové kupé CLS tretej generácie (od roku 2003) je priekopníkom novej dizajnovej reči značky Mercedes-Benz, ktorú poznať podľa čistej formy s výrazne zredukovanými líniami vyznačujúcej sa vynikajúcou aerodynamikou (koeficient cw 0,26).

Suverénne emotívne vozidlo športového rázu charakterizuje okrem iného smerom dole sa rozširujúca kontúra diamantovej masky chladiča s jednou lamelou, predná časť naklonená smerom dopredu, oblúková línia boku a plochá línia bočných okien so zníženou hornou časťou karosérie (Greenhouse), široké nízke svetlomety a dvojdielne zadné svietidlá ako aj hviezda umiestnená v strede zadného veka, ktorá môže byť doplnená o vysúvateľnú kameru.

Luxusný interiér CLS kupé (na želanie širokouhlým s oboma displejmi s vysokým rozlíšením a veľkosťou 12,3 palca) vyniká čistými základnými tvarmi so zmyselne plynulými krivkami, kvalitným výberom a spracovaním materiálov.

CLS najnovšej generácie príde v marci 2018 s tromi úplne novými radovými šesťvalcovými motormi. Modelový rad obsiahne dieselové CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 k, 600 Nm) a CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 k, 700 Nm) kombinovaná normovaná spotreba paliva oboch 5,6 l/100, zrýchlenie z 0 na100 km/h za 5,7 respektíve 5 sekúnd; ako aj najsilnejší benzínový s EQ-Boost (integrovaným štartérom – generátorom) a 48-voltovou napäťovou sústavou CLS 450 4MATIC (270 kW+16 kW/367 k+22 k, 500 Nm+250 Nm) so spotrebou 7,5 l/100 km, ktorý zrýchli z 0 na100 km/h za 4,8 sekundy. Neskôr pribudnú aj nový dieselový a benzínový radový štvorvalec.

Nové športové vozidlo má podvozok VZDUCHOVÉ OVLÁDANIE POHYBU KAROSÉRIE (AIR BODY CONTROL), riadenie komfortu ENERGIZING ako aj poslednú generáciu infotainmentu s funkciou Kancelária v automobile (In-Car-Office), nechýba pripojenie chytrých telefónov cez Mercedes Benz Link a ich bezdrôtové nabíjanie. Dotykové pole na stredovej konzole vracia haptické a zvukové potvrdenie obsluhy množstva komfortných funkcií a možností nastavenia.

Rozsiahla sériová výbava CLS zahrnuje vysokovýkonné svetlomety s LED, 18 palcové-disky z ľahkej zliatiny so zmiešaným osadením pneumatikami, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania povolenej rýchlosti, 12,3-palcový multimediálny displej, náladové osvetlenie vrátane osvetlených ventilačných dýz, služby Mercedes me connect a komunikačný modul s LTE.

„Nové vozidlo CLS ako archetyp štvordverového kupé je dizajnovou ikonou. V zmysle našej dizajnovej filozofie Hot & Cool sme ho vo svojej DNA extrémne puristicky okresali a súčasne emotívne nabili priam erotickou krásou,“ tvrdí Gorden Wagener, šéf dizajnu spoločnosti Daimler.

Ponuka asistenčných jazdných a bezpečnostných systémov je postavená modulárne, sériovo sa dodávajú aktívny asistent brzdenia, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, ATTENTION ASSIST, asistent sledovania povolenej rýchlosti, systém na ochranu cestujúcich PRE-SAFE® ako aj novinku zvuk PRE-SAFE® (v prípade nebezpečenstva kolízie pripraví sluch cestujúcich na očakávaný hluk pri nehode).

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama