/
/
/
Nové CLIO R.S. a nové CLIO GT LINE prinášajú radosť z jazdy a štýl modelov od divízie Renault Sport

Nové CLIO R.S. a nové CLIO GT LINE prinášajú radosť z jazdy a štýl modelov od divízie Renault Sport

Reklama

  • Dve pohonné jednotky a tri podvozky: Nové CLIO R.S. skrýva v sebe celý rad technológií, ktoré prinášajú potešenie z jazdy
  • Ako prvé na svete prináša CLIO R.S. svietenie R.S. VISION ako štandard
  • Clio R.S. Trophy dostalo exkluzívny výfukový systém Akrapovič
  • Balíček GT-Line dodáva modelu Clio šikovný a športový vzhľad zvonku aj zvnútra

Nové CLIO R.S. 200 EDC, Clio R.S. Trophy a Clio GT-Line dostali vylepšené vlastnosti modelu Nové Clio a naďalej čerpajú z bohatých skúseností divízie Renault Sport.”Nové Clio R.S. ponúka široké spektrum technológií od Renault Sport pre ešte väčší zážitok z jazdy. Pri uvedení si budú môcť zákazníci vybrať z troch typov podvozku a dvoch motorov. Model takisto slávnostne predstavuje vysoko-efektívny a inovatívny svietiaci systém R.S. VISION s exkluzívnym podpisom Renault Sport,” uviedol Patrice Ratti, výkonný riaditeľ Renault Sport Cars.

Výfukový systém, výkon a podvozok: unikátny balík v svojom segmente

Nové Clio R.S. je dostupné s výberom dvoch benzínových motorov (200 a 220 koní) pre verziu Trophy, ktoré sú spojené so 6-stupňovou dvojspojkovou automatickou EDC prevodovkou s riadiacimi pádlami pod volantom.

Je to jediné auto v triede, ktoré ponúka tri rôzne typy podvozku, čo dáva zákazníkom príležitosť “vystavať” si svoje vlastné Clio R.S. V ponuke je podvozok Sport s 17” alebo 18” diskami, ktorý poskytuje perfektnú kombináciu cestných vlastností s okruhom, alebo zosilnený podvozok Cup. Vrcholom športu je podvozok Trophy s 18” diskami, ktorý je znížený o 20mm vpredu a o 10mm vzadu. Zameraný je v prvom rade na zážitok z jazdy.

renault_80394_global_en
Nové Clio R.S. – Interiér

Unikátnym v segmente je exkluzívny výfukový systém pre verziu Trophy, ktorý je inšpirovaný konceptom Clio R.S. 16. Vznikol v spolupráci so špecialistami značky Akrapovič a vďaka nemu je zvuk auta okamžite rozpoznateľný – živá akcelerácia je zaručená. Patrice Ratii hovorí: “Pracujeme s renomovanými menami v motoristickom športe, akým je aj meno značky Akrapovič. To všetko aby sme prepojili bežnú jazdu na ceste a na okruhu.”

Motor s 200 koňmi je dostupný s podvozkom Sport, alebo podvozkom Cup, zatiaľ čo 220-koňová jednotka je dostupná s variantom Trophy. Motor verzie Trophy dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy, 400 metrov s pevným štartom prekoná za 14,5 sekundy a maximálna rýchlosť vozidla je 235 km/h.

Inovácie modelu Clio R.S. ponúkajú bezkonkurenčný balík výbavy v segmente, a to vrátane systému Launch Control, systému R.S. Drive ktorý poskytuje výber z troch jazdných módov (Normal, Sport a Race), aplikáciu R.S. Monitor a tlmiče s hydraulickými dorazmi vyvinuté divíziou Renault Sport pre rally.

R.S. VISION: prvé LED svietenie na svete, ktoré má „viac tvárí“

Predná časť nového CIO R.S. je vďaka špecifickému nárazníku vizuálne širšia a navyše je zdobená multifunkčným LED svietením, ktoré sa označuje R.S. VISION. To dodáva vozidlu charakteristický vzhľad a zefektívňuje silu svietenia. Táto exkluzívna technológia, prebratá z konceptu Clio R.S. 16, spolupracuje s hmlovými svetlami, bočnými a stretávacími svetlometmi, preto poskytuje zlepšenú viditeľnosť v noci.

Nové Clio R.S. takisto ponúka 18” disky kolies a špecifické prahy. Na zadnej časti je umiestnený športový spojler, funkčný difúzor a dvojité výfukové potrubie. Logo Renault Sport nájdete na spodku prednej časti vozidla, na kolesách a vzadu.

GT Line, odlišný štýl

Balík GT-Line dodáva modelu Nové Clio športový vzhľad s vlastnosťami, vďaka ktorými sa odlišuje od konkurencie. Clio GT-Line je vybavené krytmi spätných svetiel vo farbe Tmavá Metal, v ktorej je aj predný nárazník a bočné prahy (ako v Clio R.S.). V ponuke je unikátny dizajn 16”, alebo 17” diskov kolies. Takisto je vybavené exkluzívnou pochrómovanou koncovou výfuku a zadným nárazníkom, ktorý je taktiež vo farbe Tmavá Metal. Kabína GT-Line je vybavená volantom z modelu Clio R.S. a modrým prešívaním. Sedadlá poskytujú špeciálne čalúnenie, k dispozície sú aj kovové pedále a ďalšie športové prvky dizajnu.

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama