/
/
/
Nové BMW Z4

Nové BMW Z4

Reklama

Nové BMW Z4 – prémiové otvorené športové vozidlo sa pýši klasickou plátennou strechou, emóciami nabitým dizajnom karosérie a puristickým interiérom zameraným na vodiča.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2015750478446811&type=1&l=14285afef5

 • Klasický roadster v novom a športovejšom šate: nové BMW Z4 spája dynamiku typického vozidla s emóciami nabitým dizajnom, exkluzívnou atmosférou a s pokrokovou výbavou. Nefalšovaná radosť z jazdy sa stretáva so špičkovým pohonom, podvozkom, ovládaním a technológiami konektivity.
 • Nové BMW Z4 je veľmi moderným príspevkom do dlhej histórie značky, ktorá sa vyznačuje viacerými fascinujúcimi roadstermi. Dvojsedadlové vozidlo s plne elektricky ovládanou plátennou strechou. Radikálne prepracované proporcie, centrálna pozícia sedenia, oproti predchodcovi kratší rázvor a širší rozchod pre lepšiu ovládateľnosť. Opatrenia na zníženie hmotnosti a jej ideálne rozloženie v pomere 50 : 50, aerodynamicky upravená karoséria.
 • Dizajn exteriéru s precízne navrhnutými tvarmi a s viacerými originálnymi detailmi. Prvý raz použité vertikálne orientované svetlomety umiestnené vo vonkajších rohoch predného nárazníka. Súčasťou štandardnej výbavy sú LED svetlomety, Adaptívne LED svetlomety s matricovou funkciou, prisvecovaním do zákrut a s diaľkovými svetlami, ktoré neoslepujú. Široké BMW obličky mriežky chladiča s novým vypletaným dizajnom. Široká kapota s výraznými linkami, ktorá obkročmo sedí nad blatníkmi. Široké otvory na prúdenie vzduchu Air Breathers tvoria štartujúci bod pre línie a povrchy, ktoré formujú tvar bokov. Svalnatá, plasticky stvárnená zadná časť nesie integrovaný spojler, úzke LED svetlomety a difúzor.
 • Moderný, špičkový interiér tvarovaný so zameraním na vodiča, línie, ktoré smerujú dopredu a vyjadrujú dynamiku a čisto spracované ovládacie panely. Zjednodušené obloženie umocňuje puristický charakter. Panely dverí pri pohľade zboku odrážajú niektoré grafické prvky, ktoré vidno na boku vozidla.
 • Výstavná premiéra v októbri 2018 na parížskom autosalóne. Začiatok predaja v marci 2019 s trojicou motorov: BMW Z4 M40i BMW M Performance (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 – 7,1 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 168 – 162 g/km) s novým radovým 6-valcovým benzínovým motorom s výkonom 250 kW (340 k), BMW Z4 sDrive30i (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km) a BMW Z4 sDrive20i (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km) so štvorvalcovými motormi s výkonmi 190 kW (258 k) prípadne 145 kW (197 k). Súčasťou štandardnej výbavy je vylepšená 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Všetky motory majú časticový filter pre benzínové motory a ich emisie spĺňajú normu Euro 6d-TEMP.
 • Nový roadster vznikol so zameraním na maximálnu ovládateľnosť, dynamiku a precíznosť riadenia. Nízke ťažisko. Extrémne tuhá štruktúra karosérie a uloženie podvozka. Nová konštrukcia prednej a zadnej nápravy. Brzdy M Sport, odpruženie Adaptive Sport, diferenciál M Sport a vysoko výkonné pneumatiky dodávané štandardne (BMW Z4 M40i) či na želanie. Všetky modely dostanú variabilné športové riadenie a zmiešané rozmery pneumatík.
 • Široká štandardná výbava umocňuje ducha športového vozidla. Špecifické športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy. Kožené čalúnenie Vernasca štandardnou súčasťou výbavy modelu BMW Z4 sDrive30i, zatiaľ čo BMW Z4 M40i štandardne dostáva interiér čalúnený kombináciou kože a alkantary. Pevné oblúky na ochranu pred prevrátením. Prepínačom jazdného zážitku sa volia režimy COMFORT, SPORT a SPORT+, pričom každý z nich výrazne mení reakcie vozidla. Plátenná mäkká strecha sa po stlačení ovládača otvorí a zatvorí za 10 sekúnd a to až do rýchlosti 50 km/h. Oproti predchodcovi sa objem batožinového priestoru zväčšil o viac ako 50 percent na  281 dm3. Verzie balíkov výbavy Sport Line a M Sport obsahujú exkluzívne prvky zamerané na dizajn a výbavu.
 • Špičkové asistenčné systémy: do základnej výbavy patria Kolízne varovanie s funkciou light city braking a Varovanie pred chodcami v meste ako aj Varovný systém opustenia jazdného pruhu. Dostupné na želanie: Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, rozpoznávanie dopravného značenia s informáciou o vzdialenosti, Varovný systém zmeny jazdného pruhu, Zadný predkolízny systém a Zadný varovný systém pred premávkou zboku, Aktívne ovládanie Park Distance, cúvacia kamera, Parkovací asistent s automatickými pozdĺžnym aj priečnym navádzaním vozidla pri parkovaní do parkovacieho miesta aj pri vychádzaní z neho a Asistent pri cúvaní. Prvý raz sa do vozidla typu roadster dostáva BMW Head-Up displej.
 • Intuitívne ovládanie a inteligentnú konektivitu prináša nový operačný systém BMW Operating System 7.0. Na požiadanie sa dodáva BMW Live Cockpit Professional s dôsledne navrhnutou a nastaviteľnou grafikou založenou na možnostiach prispôsobenia obsahu na plne digitálnej prístrojovej doske a na displeji Control Display (obe obrazovky s 10,25-palcovou uhlopriečkou). Viac spôsobov ovládania cez dotykovú obrazovku Control Display, ovládač iDrive, tlačidlá na volante či prostredníctvom hlasových povelov.

Široká ponuka digitálnych služieb BMW ConnectedDrive: online aktualizácie navigačných máp a softvéru. Výstražné varovania na základe prepojenia s ostatnými vozidlami značky BMW. Na prístup do vozidla a na jeho štartovanie slúži BMW Digital Key uložený v mobilnom telefóne.

SPOTREBA A EMISIE CO2

 • BMW Z4  M40i:  kombinovaná spotreba paliva: 7,4 – 7,1 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 168 – 162 g/km
 • BMW Z4  sDrive30i:  kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km
 • BMW Z4  sDrive20i:  kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO 2: 139 – 137 g/km

Zdroj: BMW

 

Prečítať celý text

Reklama