/
/
/
Nové BMW X6: Líder so širokým ramenami.

Nové BMW X6: Líder so širokým ramenami.

Reklama

BMW X6: zapálenie rozbušky s úplne novým druhom automobilu.
Približne pred desiatimi rokmi sa značka BMW rozhodla spraviť prvý krok a spojiť dizajnové prvky kategórie Sports Activity Vehicle s DNA klasického kupé. Vznikla tak úplne nová trieda Sports Activity Coupé (SAC). BMW X6 bolo zakladajúcim členom novej kategórie a dodnes pokračuje v spájaní extrovertného vzhľadu s výnimočným výkonom a s ostrým dizajnom. Z dvoch generácií modelu BMW X6 sa doteraz predalo viac ako 443 000 vozidiel.

Jasný expresívny dizajn tretej generácie modelu BMW X6 podčiarkuje jeho sebavedomý, rozhodný a svalnatý vzhľad. Spolupráca pokrokovej technológie pohonu a podvozka so špičkovou výbavou vytvára športový, no zároveň veľmi komfortný zážitok z jazdy. Výrazný progres nastal aj v oblasti intenzívneho rozšírenia inovatívnych technológií a asistenčných systémov vodiča.

BMW X6 sa bude vyrábať v americkom závode BMW v meste Spartanburg v štáte Južná Karolína. Toto centrum sa špecializuje na modely z rodiny BMW X a zaobstaráva aj výrobu modelov BMW X3, BMW X4, BMW X5 a BMW X7.

Nové BMW X6 sa vo svetovej premiére predstaví na medzinárodnom autosalóne IAA 2019 vo Frankfurte nad Mohanom. Na trh príde následne v novembri 2019.

Zdroj: BMW

 

Prečítať celý text

Reklama