/
/
/
Nové BMW X2. Premiéra nového druhu

Nové BMW X2. Premiéra nového druhu

Reklama

Nové Sport Activity Coupé prináša do segmentu nenapodobiteľnú radosť z jazdy. Výnimočný charakter osloví najmä mladých, extrovertných a aktívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú niečo individuálne, nefalšovanú radosť z jazdy ako aj vozidlo, ktoré zodpovedá ich životnému štýlu, no zároveň si zachováva vysokú mieru funkčnosti.

https://youtu.be/kTlk3FFRclo

BMW X2 (kombinovaná spotreba: 6,3 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 114 – 118 g/km) je oveľa viac ako len nový model z rodiny BMW X. S nezameniteľným dizajnom a športovými, no zároveň aj mestskými génmi prichádza do svojej triedy ako aj do modelovej rodiny BMW X ako sebavedomý nováčik.

Nové Sport Activity Coupé prináša do segmentu nenapodobiteľnú radosť z jazdy. Výnimočný charakter osloví najmä mladých, extrovertných a aktívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú niečo individuálne, nefalšovanú radosť z jazdy ako aj vozidlo, ktoré zodpovedá ich životnému štýlu, no zároveň si zachováva vysokú mieru funkčnosti.

Podvozok a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive sú prísľubom nefalšovanej radosti z jazdy. Moderné pohonné jednotky udržiavajú ideálny pomer medzi športovou dynamikou a vysokou účinnosťou. Celkový zážitok z nového BMW X2 rozširujú aj najnovšie verzie digitálnych služieb pod hlavičkami BMW Connected a BMW ConnedtedDrive Services.

Dizajn – príťažlivé X.

Odvážny a nekompromisný vzhľad nového BMW X2 upúta už na prvý pohľad. Toto vozidlo sa bude na cestách jednoznačne vynímať. Najmä vedľa väčších modelov ako BMW X4 a BMW X6 pôsobí dostatočne sebavedomo. K tomu prináša dizajn exteriéru, ktorý spája dynamické základné črty a nízke proporcie kupé s robustnou konštrukciou modelov BMW X.

„BMW X2 je dôkazom modernej a extrovertnej dynamiky vozidla. Výnimočný koncept vozidla ponúka v kompaktnom segmente pre značku BMW nové svieže tvary,” vraví o novom BMW X2 Adrian van Hooydonk, vedúci BMW Group Design.

BMW X2 stojí na vozovke ako atlét v najlepšej forme. Platí to aj o základnej verzii. A viacnásobne o modelových verziách M Sport a M Sport X. V modelovej verzii BMW X2 M Sport X sa spájajú charakteristické prvky modelových rodín BMW M ako aj BMW X.

Výrazný vzhľad, dynamické proporcie.

O expresívny a dynamický vzhľad modelu BMW X2 sa starajú predovšetkým jeho proporcie. Je kratšie a o sedem centimetrov nižšie ako BMW X1. Napriek tomu má rovnaký rázvor, no kratšie previsy a zároveň aj natiahnutú líniu strechy v tvare kupé podporenú nízkou líniou okien.

Thomas Sycha, vedúci dizajnu kompaktnej triedy vozidiel značky BMW, zhŕňa: „BMW X2 prináša rýchle tvary modelov kupé, no zároveň ich spája s priestrannými proporciami vozidiel s označením X. Bolo pre nás dôležité, aby sme tieto protichodné požiadavky uchopili a spojili tak, aby bolo vozidlo príťažlivé hneď na prvý pohľad.”

Výnimočný charakter – netypické BMW.

Výnimočný charakter vozidla BMW X2 podčiarkujú viaceré dizajnové detaily, ktoré ho neomylne spájajú s modelovou rodinou BMW X. To sa prejavuje najmä na klasických dvojitých obličkách, typickom znaku BMW. Tie sa vracajú k doteraz zaužívanému tvaru, pričom sa v spodnej časti rozširujú. Tento dizajnový detail sa dostáva v modernom BMW k slovu prvý raz.

Výrazným detailom inšpirovaným dizajnom klasických kupé značky BMW je umiestnenie loga značky na C-stĺpik. Odvoláva sa tak na dnes už legendárne modely značky BMW ako 2000 CS či 3.0 CSL a podčiarkuje športovú dušu nového BMW X2.

Výrazné prvky dizajnu prednej časti.

Dvojité obličky BMW.

Dvojité obličky patria už roky k typickým poznávacím znakom vozidiel značky BMW. V novom BMW X2 je však ich spodná časť o čosi širšia ako vrchná, čo je neodškriepiteľný odkaz na nový a nastupujúci dizajnový jazyk značky BMW. Vďaka tomu bude BMW X2 pôsobiť širšie, výraznejšie a športovejšie. Tento dojem podčiarkujú aj šesťuholníkové výplne otvorov v prednom nárazníku. Dvojité obličky zvyšujú aj celkovú hodnotu modelu BMW X2: čelné strany priečok dostali vysoko lesklú čiernu farbu, samotné dvojité obličky sú orámované chrómovanou linkou.

Svetlomety.

Vzhľad svetlometov podčiarkuje športový a výrazný vzhľad modelu BMW X2. Klasické dvojité kruhové prvky s dennými LED svetlometmi v spojení s hmlovými svetlometmi vytvárajú nezameniteľný a ľahko rozpoznateľný vzhľad tváre so šiestimi očami. Vnútorné svetlomety sú o čosi menšie než vonkajšie, čo vytvára sústredený a dynamický vzhľad modelu BMW X2. O zvýšenie hodnoty sa starajú aj ďalšie chrómové prvky v okolí svetlometov.

Na požiadanie sú pre BWM X2 k dispozícii aj kompletné LED svetlomety. Vzhľadom na kombináciu LED technológie v stretávacích aj diaľkových svetlometoch je cesta osvetlená výrazným svetlom a vzhľad svetlometov navyše podčiarkuje športového ducha vozidla. K detailnému spracovaniu prispievajú aj 6-uholníkové denné LED svetlomety s laserovým gravírovaním.

Dizajn diskov kolies.

K sebavedomému vzhľadu modelu BMW X2 na cestách prispievajú aj veľké disky kolies s výrazným dizajnom. Pre modely M Sport a M Sport X sú k dispozícii disky kolies s priemerom až do 20 palcov. Obe verzie sú už v základnej verzii vybavené diskami kolies s priemerom 19 palcov. Základná výbava modelu BMW X2 dostala 17-palcové disky kolies s označením Styling 560. Následne je na výber desať rôznych druhov diskov kolies vrátane diskov kolies pre verzie BMW X2 M Sport a M Sport X.

Prahy dverí.

Prahy dverí prispievajú k výraznému a robustnému vzhľadu modelu BMW X2 a zároveň patria medzi jeho neprehliadnuteľné prvky. V závislosti od výbavy dostali odlišné spracovanie. V základnej verzii sú prahy čierne a dobre viditeľné zo všetkých strán. To podčiarkuje typickú robustnosť modelov X, opticky zvyšuje svetlú výšku a podporuje dizajnovú výnimočnosť vozidla. Zároveň však aj na prvý pohľad vidno, že ide o nového člena v rodine BMW X. Vo verzii BMW X2 M Sport sa väčší podiel lakovania vo farbe vozidla podieľa na tom, že vozidlo opticky vyzerá posadené bližšie k vozovke. Verzia BMW X2 M Sport X dostane špeciálne nadstavce v sivej farbe Frozen Grey. Pri bočnom pohľade sa tak stará o dojem vyššej svetlej výšky (oproti modelu BMW X2 M Sport) a zároveň prispieva k lepšiemu rozpoznaniu týchto modelov.

C-stĺpiky so znakom BMW.

C-stĺpiky dostali dva charakteristické znaky modelov značky BMW: Hofmeisterov oblúk a, prvý raz na modeli BMW X, aj znak BMW. Oba prvky sa starajú o istú výnimočnosť. Hofmeistrov oblúk ako pevná súčasť C-stĺpika je o čosi štíhlejší a nezasahuje do línie dverí. Prispieva tak k športovému vzhľadu modelu z kategórie Sport Activity Coupé. Logo značky BMW na C-stĺpikoch odkazuje na obľúbený prvok klasických kupé značky BMW ako boli modely 2000 CS a 3.0 CSL. Taktiež prispieva k výraznému vzhľadu na cestách.

Línia strechy.

Línia strechy modelu BMW X2 dosahuje ľahkosť modelov typu kupé a celému vozidlu dodáva vzhľad atléta prikrčeného dopredu. Prispieva k tomu aj malá plocha presklenia, ktorá dodáva modelu BMW X2 výnimočný pocit ľahkosti. Nízka a úzka línia okien, spolu so zadným M spojlerom montovaným na želanie, dodávajú proporciám extra dávku dynamiky.

Výrazné prvky dizajnu zadnej časti.

Strešný spojler.

Strešný spojler vytvára dynamické ukončenie línie strechy modelu BMW X2. Okrem športového ducha zvýrazňuje aj úzky priestor za zadným oknom. V spojení so širokými zadnými blatníkmi vytvára mimoriadne svalnato vyzerajúce zadné partie vozidla. Strešný spojler s čiernou lakovanou odtrhovou hranou Aero Edge prispieva k vynikajúcim hodnotám aerodynamiky (cw iba 0,28) modelu BMW X2. Okrem sériovo dodávaného strešného spojlera sú pre verzie M Sport a M Sport X k dispozícii aj výrazne športovejšie tvarované spojlery.

Zadné svetlomety.

Horizontálne línie zadnej časti modelu BMW X2 opticky pritláčajú vozidlo bližšie k vozovke, čím zvýrazňujú jeho športového ducha. K týmto líniám sa dajú pripočítať aj vysoko umiestnené zadné svetlomety. Zadné LED svetlomety vytvárajú symbiózu medzi svetlometmi rodiny BMW X v tvare písmena T a svetlometmi v tvare písmena L typickými pre vozidlá s karosériami typu kupé. Ikonická svetelná stopa ukazuje aj precízne spracovanie vnútornej časti LED svetlometov. Vďaka tomu je nové BMW X2 jasne rozpoznateľné aj v tme.

Zadný nárazník.

Práve pri pohľade zozadu sa BMW X2 javí ako široké vozidlo, ktoré dobre sedí na vozovke. Tento pocit vyvolávajú najmä horizontálne dizajnové línie výrazného zadného nárazníka. Jeho vzhľad sa líši v závislosti od verzie výbavy. V základnej verzii dostal farbu vozidla doplnenú o matné čierne prvky. Vo verzii BMW X2 M Sport ho dopĺňa ochrana spodnej časti nalakovaná metalickou farbou Dark Shadow. Model BMW X2 M Sport X dostal prvok v tvare difúzora v kontrastnej farbe Frozen Grey. Pre všetky modely platí, že veko batožinového priestoru sa zatvára na hornej hrane a nezasahuje do zadného nárazníka, čo vytvára veľmi harmonický vzhľad.

Koncovky výfukového potrubia.

Výkon motorov BMW Twin Power Turbo, ktoré pracujú pod kapotou modelu BMW X2, sa prejavuje aj vzhľadom koncoviek výfukového potrubia. Podľa motorizácie je jedna, alebo dvojitá. Ich priemer je 90 mm.

Modelové verzie.

Základná, M Sport a M Sport X.

Nový model X2 prináša viac ako len rozšírenie rodiny BMW X. Spolu s ním sa prvý raz predstavujú aj verzie BMW X2 M Sport a M Sport X.

BMW X2: výkonné a obratné.

Už v základnej výbave je BMW X2 vzrušujúcim a moderným vozidlom. Na prvý pohľad sa dá zaradiť medzi modely BMW X, no zároveň je aj nezameniteľné. Môžu za to sebavedomé proporcie, vypracovanie mnohých detailov, umiestnenie loga značky ako aj nová interpretácia dizajnovej ikony značky BMW: obličiek. K tomu sa pridáva aj čierne vyhotovenie prahov, ktoré opticky zvyšuje svetlú výšku vozidla, typickú pre modely X a dodáva novinke potrebnú robustnosť.

Výrazné prvky výbavy BMW X2.

Laky exteriéru.

BMW X2 sa od začiatku predaja ponúka v základnej čiernej farbe. Na výber je ďalších deväť farieb, vrátane novej zlatej metalízy Galvanic Gold.

Disky kolies.

Už sériovo montované disky kolies Styling 560 s priemerom 17 palcov dodávajú modelu BMW X2 výrazný vzhľad. Na požiadanie sa dodávajú disky kolies s priemerom 17 palcov v ďalších dvoch vyhotoveniach, tri s priemerom 18 palcov ako aj vyhotovenie Styling 511 s priemerom 19 palcov.

Možnosti čalúnenia.

Pre interiér je v ponuke viacero možností. Sériovo sa dodáva textilný poťah Grid Anthrazit. Na požiadanie sa dodáva textilný poťah Race Anthrazit s kontrastným prešívaním, kožené čalúnenie Dakota v štyroch farebných verziách s primeraným kontrastným prešívaním a s čiastočnou perforáciou. Novinkou je červený kožený poťah Dakota Magmarot.

Dekoratívne obklady.

K vysokej hodnote modelu BMW X2 prispievajú aj dekoratívne obklady. Súčasťou sériovej výbavy je tmavý strieborný obklad Oxidsilber s vysoko lesklými čiernymi akcentmi. Medzi opciami sú štyri ďalšie dekoratívne obklady s perlovými chrómovými akcentmi ako aj obrysové osvetlenie v obkladoch dverí.

BMW X2 M Sport: viditeľná dynamika.

Model BMW X2 M Sport nadväzuje na korene pochádzajúce z klasického okruhového motoristického športu. Prahy vo farbe vozidla s obkladom v sivej farbe Dark Shadow opticky pritláčajú vozidlo bližšie k vozovke. Predný aj zadný nárazník dostali obzvlášť dynamické tvary a priťahujú pohľady. Obzvlášť príťažlivý je rozmerný difúzor v zadnom nárazníku či výrazný dizajnový prvok v sivej farbe Dark Shadow v prednom nárazníku. Exteriéru tak dodávajú hodnotný a technicky vyspelý vzhľad.

Výrazné prvky výbavy BMW X2 M Sport.

Laky exteriéru.

Sériovo dodávanou farbou modelu BMW X2 M Sport je biela Alpinweiß. Na želanie je na výber päť ďalších farieb, pričom novinkou je obzvlášť mladícka a moderná modrá metalíza Misano Blau. Bude vyhradená exkluzívne iba pre modely BMW X2 M Sport a M Sport X.

Disky kolies.

Dynamický vzhľad modelu BMW X2 M Sport dotvárajú sériovo dodávané 19-palcové disky kolies s označením Styling 715 M. Na požiadanie ich môžu nahradiť 20-palcové disky kolies s označením Styling 716 M.

Možnosti čalúnenia.

Znakom kvality a športového ducha je v interiéri modelu BMW X2 M Sport čalúnenie v kombinácii textilného poťahu a alkantary olemované M stuhou s modrým kontrastným prešívaním. Široká ponuka ďalšieho čalúnenia sa stará o to, aby si každý majiteľ vytvoril interiér vozidla BMW X2 podľa vlastných predstáv. Exkluzívnou ponukou pre modely BMW X2 M Sport a M Sport X je čierny kožený poťah Dakota olemovaný M stuhou a s modrým prešívaním.

Dekoratívne obklady.

Vodič modelu BMW X2 M Sport má na výber: súčasťou sériovej výbavy sú hliníkové dekoratívne obklady Aluminium Hexagon s akcentami v modrej farbe Estorilblau. Na požiadanie sú k dispozícii ďalšie štyri dekoratívne obklady. Všetky odstali primerane vybrané farebné akcenty ako aj obrysové osvetlenie v obkladoch dverí.

BMW X2 M Sport X: inšpirácia rely športom.

Vzhľad modelu BMW X2 M Sport X podporuje športový X-charakter vozidla. Rely šport poskytol inšpiráciu v podobe doplnkov, polepov a lakovania doplnkovými farbami. V tomto prípade sa sivá farba Frozen Grey postarala o celkový dojem a vytvára silné kontrasty. Dostala sa predovšetkým na špecifické prvky výbavy s označením M Sport X, ktoré padnú do oka pri pohľade z každého uhla. Pri pohľade zboku sa napríklad stará o to, aby sa svetlá výška zdala opticky vyššia ako v prípade modelu BMW X2 M Sport. Model M Sport X sa vyznačuje aj dynamickejšie tvarovanými nárazníkmi.

Marcus Syring, vedúci dizajnu BMW M Automobile: „Spolu s modelom BMW X2 sme predstavili novú líniu výbavy M Sport X. Jej najvýraznejšími poznávacími znakmi sú kontrastné prvky v sivej farbe Frozen Grey a návrat šesťuholníkových prvkov. Inšpiráciu sme hľadali v rely športe, pričom sme ju interpretovali novým mladým jazykom M-Dynamiky. Športový nádych tak dostal nový tvar.

Výrazné prvky výbavy BMW X2 M Sport X.

Laky exteriéru.

Sériovo dodávanou farbou modelu BMW X2 M Sport X je biela Alpinweiß. Doplnková sivá farba Frozen Grey vytvára výrazné kontrasty. Na želanie je na výber sedem ďalších farieb. Medzi nimi aj zlatá metalíza Galvanic Gold, ktorá obzvlášť zdôrazňuje charakter modelu BMW X2 M Sport X.

Disky kolies.

Dynamický vzhľad modelu BMW X2 M Sport dotvárajú sériovo dodávané 19-palcové disky kolies s označením Styling 722 M. Na požiadanie ich môžu nahradiť 20-palcové disky kolies s označením Styling 717 M. Okrem svojej veľkosti sa o pritiahnutie pohľadov starajú aj extravagantným dizajnom.

Možnosti čalúnenia.

Znakom kvality a športového ducha je v interiéri modelu BMW X2 M Sport X čalúnenie v kombinácii textilného poťahu a alkantary olemované M stuhou so žltým kontrastným prešívaním. Široká ponuka ďalšieho čalúnenia, vrátane štyroch verzií kože Dakota, sa stará o to, aby si každý majiteľ vytvoril interiér vozidla BMW X2 podľa vlastných predstáv. Exkluzívnou ponukou pre modely BMW X2 M Sport a M Sport X je čierny kožený poťah Dakota olemovaný M stuhou a s modrým prešívaním.

Dekoratívne obklady.

Vodič modelu BMW X2 M Sport X má na výber: súčasťou sériovej výbavy sú hliníkové dekoratívne obklady Aluminium Hexagon s akcentami v perlovej chrómovej farbe. Šesťuholníkový vzor sa odvoláva na prvky, ktorými sa odlišuje tento model aj na exteriéri. Na požiadanie sú k dispozícii ďalšie štyri dekoratívne obklady. Všetky odstali primerane vybrané farebné akcenty ako aj obrysové osvetlenie v obkladoch dverí.

Interiér a výbava.

Moderná prémiová atmosféra.

Interiér modelu BMW X2 spája klasické prvky BMW ako jasné zameranie na vodiča a dynamické línie spolu s robustnosťou modelov BMW X. Už aj v základnej verzii na prvý pohľad vidno, že BMW X2 je bohato vybaveným vozidlom.

Už v sériovej výbave dostala palubná doska kontrastné a ozdobné prešívanie, materiál Sensatec s kontrastným prešívaním sa dostal aj na stredovú konzolu. Interiéry verzií M Sport a M Sport X zdobí antracitový textilný poťah Micro Hexagon v kombinácii s alkantarou. Špeciálne kombinácie čalúnenia predstavujú prvý raz dostupná perforovaná koža Dakota v červenej farbe Magmarot alebo textilný poťah Micro Hexagon v kombinácii s alkantarou prešívaný žltými stehmi, ktoré sa odvolávajú na zlatú metalickú farbu vozidla Galvanic Gold.

Všetky tieto prvky sa v novom BMW X2 spájajú s mimoriadnymi praktickými vlastnosťami. Batožinový priestor pojme 470 dm2 a je tak dokonale pripravený na všetky druhy voľnočasových aktivít od nákupov, cez víkendovú lyžovačku, až po výlet na horských bicykloch. Vysoká funkčnosť sa prejavuje aj v interiéri. Príkladom je stredová konzola s kombináciou otvorených a roletkou uzatváracích odkladacích priestorov.

Výrazné prvky interiéru.

Zameranie na vodiča.

Interiér modelu BMW X2 sa zameriava na vodiča. Napríklad aj štít prístrojovej dosky je orientovaný v smere jazdy. Všetky ovládacie prvky sú ergonomicky usporiadané tak, aby ich mal vodič na dohľad a v dosahu. Sedadlo vodiča je hlavným zdrojom exkluzívnej radosti z jazdy, cez ktorý vodič dokonale precíti športového ducha modelu BMW X2.

Zvýšená pozícia sedenia.

Pre vozidlá z rodiny BMW X je typická zvýšená pozícia sedenia vodiča a spolujazdca. Tá prispieva k lepšiemu výhľadu a k optimálnej kontrole nad dianím okolo vozidla. Vodič aj spolujazdec majú zároveň aj veľmi dobrý výhľad na palubnú dosku, ktorá im neprekáža vo výhľade.

Materiály.

BMW X2 prináša nový zážitok z hodnotných materiálov. Veľkoryso mäkčená palubná doska je príjemná na dotyk, oko poteší kontrastné a ozdobné prešívanie. Znakom kvality a športového ducha je v interiéroch modelov BMW X2 M Sport ako aj M Sport X sériovo dodávané čalúnenie v kombinácii textilného poťahu a alkantary olemované M stuhou so a žltým alebo modrým kontrastným prešívaním na palubnej doske aj na stredovej konzole. Na požiadanie je k dispozícii výber z piatich verzií koženého perforovaného čalúnenia Dakota s kontrastným prešívaním. Kvalitu modelu BMW X2 podčiarkujú aj čierne lakované či hliníkové prípadne dubové obkladové lišty.

Ovládacie prvky.

Všetky funkčné ovládacie prvky na stredovej konzole majú už v základnej výbave vysoko lesklé čierne povrchy. Vďaka nim vyzerá interiér elegantne a nadčasovo.

Balík osvetlenia.

Na požiadanie dodávaný balík osvetlenia umožní vodičovi nastavenie náladového osvetlenia interiéru modelu BMW X2 do jedného zo šiestich tónov (oranžový, orgovánový, mätový, bronzový, modrý a biely). Vpredu sa o svetelnú pohodu postarajú LED trubice umiestnené v palubnej doske a v obkladoch dverí. Zvlášť očarujúce sú stredový monitor a ovládacie prvky, ktoré v noci vyzerajú, akoby sa voľne vznášali v priestore.

Technológia Black Panel.

Pastvou pre oči je v každom novom modeli BMW X2 sériovo dodávaná technológia Black Panel. Predstaví sa na informačnom displeji na prístrojovej doske ako aj na stredovom displeji a podčiarkuje vysokú technickú úroveň vozidla.

Panoramatická strecha.

Na požiadanie dodávaná panoramatická strecha umocňuje pocit voľného priestoru v interiéri modelu BMW X2 a zároveň zvyšuje jeho vzdušnosť. Predná časť panoramatickej strechy sa dá zdvihnúť a odsunúť ako klasické strešné okno.

Jazdná dynamika.

Radosť z jazdy na každom podklade.

Vodiči modelu BMW X2 myslia inak. Rúcajú konvencie a smerujú vpred. A na to je nové BMW X2 ideálny spoločník.

Sport Activity Coupé robí radosť pri každej jazde. Okrem špičkových motorov BMW TwinPower Turbo a celého pohonného reťazca je to aj vďaka kombinácii s prepracovaným podvozkom a s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, ktoré sa starajú o maximálnu obratnosť, ovládateľnosť a odozvu. BMW X2 tak poskytuje radosť z jazdy, ktorá bola v tomto segmente doteraz úplne neznáma.

Na začiatku predaja dostanú zákazníci na výber z troch pohonných jednotiek, o niekoľko mesiacov sa motorová paleta rozšíri na štyri benzínové a päť naftových motorov.

Strhujúci športový výkon na každej vozovke.

Všetky modelové verzie vozidla BMW X2 dostanú špičkový podvozok, ktorý sa vyznačuje vysokou dynamikou a vynikajúcou ovládateľnosťou. To znamená veľmi dobré predpoklady pre strhujúce jazdné zážitky. Tie sa dajú nastaviť veľmi jednoduchým pohybom ruky a pomocou ovládača jazdných zážitkov. K dispozícii je základný režim COMFORT, úsporný režim ECO PRO ako aj režim SPORT s dynamickým nastavením riadenia a pohonu.

Na želanie dodávaná dynamická kontrola tlmičov spolu so znížením svetlej výšky o 10 mm umožňuje ďalšie ďalšie individuálne nastavenie podvozka. Vodič si môže vybrať medzi dvoma režimami nastavenia – COMFORT alebo SPORT. Výsledkom je športový podvozok posadený nižšie pri vozovke a presvedčivý komfort na každom podklade.

K modelom BMW X2 M Sport a M Sport X sa obzvlášť dobre hodí aj na želanie dodávaný M Športový podvozok, ktorý sa vyznačuje tvrdším nastavením pruženia. Jeho súčasťou je aj zníženie svetlej výšky o ďalších 10 mm, čo sa spája s lepšími jazdnými vlastnosťami.

M Športový podvozok a Dynamická kontrola tlmičov sa spájajú aj s upravenými stabilizátormi, čo zvyšuje športové a dynamické vlastnosti vozidla.

Dvojspojková prevodovka a inteligentný pohon všetkých kolies xDrive.

Najprv sa predstaví benzínový model BMW X2 sDrive20i (kombinovaná spotreba: 5,9 – 5,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 134 – 126 g/km)* ako aj modely X2 xDrive20d (kombinovaná spotreba: 4,8 – 4,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 126 – 121 g/km)* a X2 xDrive25d (kombinovaná spotreba: 5,3 – 5,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 139 – 133 g/km)* s naftovými motormi. Benzínový motor sa spája so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic. Vyznačuje sa rýchlou zmenou prevodov, vysokou účinnosťou a prispieva k redukcii CO2. Aj vďaka tomu dosahuje štvorvalcový dvojliter výkon 141 kW (192 k) vynikajúce dynamické hodnoty. Šprint z 0 na 100 km/h trvá iba 7,7 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 227 km/h.

Oba naftové motory sa sériovo dodávajú s inteligentným pohonom všetkých kolies xDrive. S technológiou Hill Descent Controll (kontrolovaný zjazd z kopca) si BMW X2 pri zjazde z kopca udržiava nastavenú rýchlosť a odbremeňuje vodiča od náročného brzdenia. Ten sa tak môže plne koncentrovať na riadenie.

Vysoká účinnosť a prvotriedna aerodynamika.

Model BMW X2 xDrive25d s dvojlitrovým naftovým motorom dosahuje výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 450 Nm. Zrýchlenie na 100 km/h trvá silnejšiemu naftovému motoru iba 6,7 sekundy, pričom v kombinovanom cykle vypustí do ovzdušia 139 – 133 g CO2/km*. Oba naftové motory spolupracujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic. Všetky automatické prevodovky ponúkajú aj možnosť radenia prevodových stupňov páčkami pod športovým volantom, čo zvyšuje športový pocit z už aj tak veľmi obratných modelov BMW X2.

Model X2 xDrive20d patrí s koeficientom odporu vzduchu s hodnotou iba 0,28 k najlepším vozidlám v celom segmente. Pri výkone 140 kW (190 k) a krútiacom momente 400 Nm dosahuje kombinované emisie CO2 iba 126 – 121 g/km*.

Začiatkom roka 2018 sa ponuka modelov BMW X2 rozšíri o ďalšie motorizácie. Paletu Sport Activity Coupé obohatia atraktívne verzie ako trojvalec X2 sDrive18i či štvorvalce X2 xDrive20i, X2 sDrive18d a X2 xDrive18d.

Hodnoty spotreby vychádzajú z testovacieho cyklu EÚ a závisia od veľkosti pneumatíkVýkonové spektrum benzínových motorov siaha od 103 kW (140 k) v prípade modelu X2 sDrive18i (kombinovaná spotreba s manuálnou prevodovkou: 6,3 – 6,0 l/100 km, kombinované emisie CO2: 144 – 138 g/km**; kombinovaná spotreba so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic: 6,2 – 5,9 l/100 km, kombinované emisie CO2: 141 – 135 g/km**) až po 141 kW (192 k) v modeli X2 xDrive20i (kombinovaná spotreba: 6,2 – 6,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 142 – 138 g/km**). Naftové verzie X2 sDrive18d (kombinovaná spotreba s manuálnou prevodovkou: 4,6 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 121 – 119 g/km**; kombinovaná spotreba s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic: 4,7 – 4,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 124 – 118 g/km**) a X2 xDrive18d (kombinovaná spotreba: 5,2 – 4,8 l/100 km, kombinované emisie CO2: 137 – 128 g/km**) dosahujú výkon 110 kW (150 k).

Hodnoty spotreby vychádzajú z testovacieho cyklu EÚ a závisia od veľkosti pneumatík  Digitálne služby a asistenčné systémy v novom BMW X2.    Súčasťou sériovej výbavy každého modelu BMW X2 je aj 6,5-palcový voľne stojaci Control Display. Pri voľbe navigačného systému dostáva BMW X2 6,5-, prípadne 8,8-palcový dotykový displej Touch Control Display. Zobrazenie domovskej obrazovky s ikonami v podobe kachličiek umožňuje vodičovi rýchly prehľad o aktuálne najdôležitejších informáciách. V spojení s voliteľným navigačným systémom sa ovládanie zameriava na intuitívne dotykové ovládanie známe z mobilných telefónov.Bezpečnosť a komfort na palube modelov BMW X2 zvyšuje aj na želanie dodávaný plnofarebný BMW Head-Up displej. Všetky dôležité informácie a upozornenia z navigácie a asistenčných systémov sa vo vysokom rozlíšení premietajú na čelné sklo a tým pádom do zorného poľa vodiča.Inteligentné prepojenie.   

BMW X2 ponúka vodičom rozsiahlu ponuku asistenčných systémov ako aj špičkové technológie.Istotu a bezpečnosť v najrôznejších jazdných situáciách zabezpečujú asistenčné systémy dodávané do BMW X2, založené na údajoch z kamier. Na požiadanie dodávaný Driving Assistant obsahuje Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Varovný systém zmeny jazdného pruhu, Speed Limit Info, automatické prepínanie diaľkových svetiel BMW Selective Beam, ktorý zabraňuje oslňovaniu protiidúcich vozidiel či Predkolízny systém ochrany vrátane varovania pred potenciálnou kolíziou s chodcami ako aj Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia. Ten sa dá rozšíriť o Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go. Rozsah možného nastavenia rýchlosti vodičom je 30 – 140 km/h. Okrem udržiavania bezpečnej vzdialenosti vie vozidlo aj úplne zastaviť. Dĺžka státia sa predĺžila na 30 sekúnd, čo približne zodpovedá posúvaniu sa v kolónach na diaľniciach. Asistent riadenia a jazdného pruhu je ďalší krok na ceste k autonómnej jazde. Sleduje značenie na ceste a pokiaľ má vodič ruky na volante, tak komfortnými zásahmi do riadenia pomáha udržať vozidlo v strede jazdného pruhu.Precízne a komfortné parkovanie uľahčuje systém Park Distance Control a parkovacia kamera, ktorá prenáša obraz na kontrolný displej. Asistent parkovania umožňuje automatické parkovanie do pozdĺžnych parkovacích miest.

Asistenčné systémy vodiča: suverénna jazda a uvoľnený príchod.

Ďalšou vymoženosťou prepojeného sveta je na želanie dodávaná príprava na WLAN Hotspot. S ním sa BMW X2 stane miestom s pokrytím internetovým signálom so štandardom LTE. Súčasťou vozidla môže byť aj bezdrôtové indukčné nabíjanie mobilných telefónov. K pohodlnému bezdrôtovému ovládaniu funkcií mobilných telefónov iPhone prispieva aj rozhranie Apple CarPlay®.

Služba BMW Connected+ vytvára digitálny most medzi vozidlom a mobilným telefónom. Ide o nový stupeň prispôsobenia vozidla a zobrazovania obsahu mobilného telefónu na displeji vozidla BMW X2. Umožní to jednoduchšie zobrazovanie a ovládanie informácií vo vozidle. Jedným z príkladov nových schopností systému BMW Connected+ je služba Share Live Trip Status (odoslanie aktuálneho stavu trasy). Vďaka tomu sa otázka „Kedy tu už budeš?” presunie do histórie. Vodič tak môže rodine, priateľom či obchodným partnerom odoslať informáciu o tom, kde sa práve nachádza a kedy dorazí do cieľa.

Pri zapracovávaní služieb BMW Connected a BMW ConnectedDrive do modelu BMW X2 stáli v centre záujmu najmä potreby vodiča. Digitálne služby a komfortné funkcie umožňujú vodičom BMW X2 prepojiť všetky údaje zo svojich diárov s vozidlom, čo prispeje k účinnejšiemu plneniu všetkých úloh a vytvorí viac času na príjemné veci v živote.

Intuitívne ovládanie a zobrazovanie.

Gernot Schmierer, vedúci Oddelenia tvorby zákazníckych zážitkov v rámci BMW Group Design, vysvetľuje: „Robili sme všetko pre to, aby bola interakcia medzi vodičmi a vozidlami prostredníctvom displejov nielen vizuálne zrozumiteľná a prehľadná, ale aj intuitívna. V modeli BMW X2 ponúkame naším zákazníkom, aby ovládali vozidlo spôsobom, ktorý im najviac vyhovuje. V podobe voliteľných prvkov ako dotykový displej a head-up displej ponúka BMW X2 vodičský zážitok, ktorý prináša do tohto segmentu závan extratriedy.”

Základom prvotriedneho prepojenia je intuitívna spolupráca vodiča a vozidla. Nové BMW X2 ponúka vodičovi dokopy až tri možnosti, ako komunikovať s vozidlom: v šiestej generácii ovládacieho konceptu iDrive dopĺňa ovládač iDrive Controller a na požiadanie dodávané hlasové ovládanie aj dotyková obrazovka Control Display. Dotykovú obrazovku môže pohodlne ovládať aj spolujazdec.

Aj v prípade prepojených vozidiel sa značka BMW zameriava na to najdôležitejšie: na jazdu. Preto sú aj v novom BMW X2 všetky prvky systémov BMW ConnectedDrive a BMW Connected nastavené tak, aby vodičovi v správny čas poskytli správnu podporu v podobe služby, informácie alebo zábavy.

Inteligentne prepojené, múdro spracované.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

** Predbežné hodnoty spotreby vychádzajú z testovacieho cyklu EÚ a závisia od veľkosti pneumatík

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama