/
/
/
Nové BMW radu 4 Coupe. Štyria medzinárodní fotografi predstavujú najnovší model BMW Coupé zo svojej osobnej perspektívy.

Nové BMW radu 4 Coupe. Štyria medzinárodní fotografi predstavujú najnovší model BMW Coupé zo svojej osobnej perspektívy.

Reklama

Značka BMW týmto modelom radu 4 vstupuje do novej éry automobilov coupé. Precízne vyvážené rozmery, športová elegancia, výkonné a efektívne motory a individuálne rady vybavenia interiéru aj exteriéru stanovujú nové štandardy v oblasti dizajnu aj radosti z jazdy. Táto nápaditá kombinácia estetiky a dynamiky sa navyše práve dočkala vizuálnej prezentácie vo forme skutočne osobitého projektu:

Fotografi Thomas De Monaco, Mark Borthwick, Mierswa & Kluska a Myrzik und Jarisch nasnímali model BMW radu 4 Coupé každý svojím osobitým štýlom. Výsledok zmení váš spôsob vnímania nového Coupé a zároveň predstaví vozidlo nie ako technický produkt, ale ako emocionálny zážitok.

BMW radu 4 Coupe stanovuje nový kurz: svieže poňatie dobre známych prvkov.

Okrem svojho osobitého dizajnu sa model BMW radu 4 Coupé od modelov BMW radu 3 odlišuje aj po technických stránkach. Nové Coupé je zosobnením dokonalej kombinácie estetiky a výkonu. Štyria svetovo renomovaní fotografi sa tieto atribúty rozhodli preskúmať a zachytiť model Coupé svojimi vlastnými očami. Medzinárodný fotograf Thomas De Monaco sa rozhodol snímať v štúdiu, pričom Coupé situoval do fantazijného sveta farieb. Multimediálne fotografické duo Mierswa & Kluska zase obnažilo línie vozidla, aby vytvorilo pôsobivú 3D vizualizáciu. Myrzik und Jarisch, jedna z najžiadanejších fotožurnalistických dvojíc v Nemecku, vzala Coupé na obchodnú cestu za skupinovými fotografiami v centre Grenady v Andalúzii. No a Mark Borthwick, jeden z najvplyvnejších módnych fotografov sveta, posadil model BMW radu 4 Coupé do surreálnych svetiel.

Spoločne títo fotografi vykúzlili štyri nekonvenčné diela, ktoré menia spôsob, akým bežne nahliadame na automobily, a ponechávajú priestor na naše vlastné interpretácie – rovnako, ako je model BMW radu 4 Coupé možné prispôsobiť osobitým predstavám vodiča vďaka možnosti výberu rôznych radov vybavenia interiéru aj exteriéru.

Dizajn: atletická elegancia s bezchybnými mierami.

Ľahký, športový, exkluzívny. Každý konštrukčný detail modelu BMW radu 4 Coupé bol vytvorený s jasným zámerom. Atleticky elegantnú siluetu dvojdverového nováčika definujú plynulé, neprerušované línie. Predĺžená kapota a dozadu posadený pasažiersky priestor – spolu s plynulou strešnou líniou – vytvárajú dokonalú vizuálnu rovnováhu, kým nízke ťažisko a široký rozchod modelu BMW radu 4 Coupé umožňujú na cestách ponúknuť mohutný, sebavedomý výkon. Charakteristické dizajnové prvky značky BMW, ako sú ľadvinkové mriežky, dvojité kruhové svetlomety a rozsiahly predný spojler na prívod vzduchu, vozidlo nápadne spájajú s odkazom jeho predchodcu radu 3 Coupé, kým športovejšie poňatie týchto povedomých motívov zdôrazňuje jeho dynamické smerovanie. Novým prvkom modelu Coupé sú výduchy Air Breathers umiestnené tesne za prednými kolesami, ktoré pomáhajú redukovať prúdenie vzduchu vôkol predných kolesových oblúkov. Pôsobivý vzhľad vozidla dotvárajú detailné dizajnérske prvky ako precízne kontúry, mnohotvárne povrchy a bezrámové dvere. Luxusnému vnútornému priestoru modelu Coupé dominujú kombinácie vysokokvalitných materiálov, exkluzívnych farieb a individuálne rady vybavenia s príkladným spracovaním aj osadením. Modelu BMW radu 4 Coupé je možné dodať výrazný individuálny charakter prostredníctvom prispôsobenia jeho exteriéru aj interiéru osobnému vkusu: okrem štandardného vybavenia ponúka spoločnosť aj športovú, luxusnú a modernú líniu, ktoré vozidlu dodávajú citeľne odlišný charakter.

Precíznosť, ľahkosť, svižnosť: dynamika jazdy bez kompromisov.

Nové BMW radu 4 Coupé predstavuje skutočný pôžitok pre každého muža či ženu za jeho volantom. Toto športové dvojdverové vozidlo oplýva svižnými a intuitívnymi jazdnými charakteristikami, ktorým dominujú nevídaná precíznosť riadenia a vynikajúca jazdná stabilita. Kľúčovú úlohu pritom hrá jeho inteligentný koncept odľahčenej konštrukcie, extrémne nízke ťažisko, špeciálne vyladený záves kolies a systém spevnenia karosérie v spojení s celým radom dômyselných technických vylepšení. Zákazník sa v čase uvedenia na trh môže rozhodnúť pre osadenie šesťrýchlostnej manuálnej alebo osemrýchlostnej športovej automatickej prevodovky.

BMW EfficientDynamics: vyšší výkon, nižšia spotreba paliva.

Benzínové motory ponúkané modelom BMW radu 4 Coupé nepochybne presvedčia svojím výnimočným výkonom, voľnobežnými otáčkami a dokonalým vyladením spojenými s nevídanou efektivitou. Inteligentná odľahčená konštrukcia, zdokonalená aerodynamika, ako aj ďalšie efektívne a inovatívne technické riešenia umožňujú stlačiť spotrebu paliva aj produkciu emisií CO2 až o celých 20 percent. Každý model BMW radu 4 Coupé je napríklad vybavený funkciou Auto Start-Stop zaručujúcou spaľovanie minimálnych množstiev paliva pri zastavovaní a rozbiehaní v hustej premávke. Režim ECO PRO je zase jednotkou medzi nástrojmi na podporu ekologickejšieho spôsobu jazdy, pričom navyše umožňuje znižovať výdavky na palivo.

Zdroj: BMW

P90133133-highRes
© BMW 4 Series Coupe photographed by Mark Borthwick.© BMW AG 09/2013
P90133134-highRes
©BMW 4 Series Coupe photographed by Mierswa and Kluska.© BMW AG 09/2013
P90133135-highRes
©BMW 4 Series Coupe photographed by Myrzik and Jarisch.© BMW AG 09/2013
Prečítať celý text

Reklama