6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Nové BMW radu 2 Active Tourer

Odporúčame

S BMW radu 2 Active Tourer (kombinovaná spotreba: 6,0–4,1 l/100 km; emisie CO2: 139–109 g/km)* BMW rozširuje svoje portfólio modelov do ďalšieho segmentu vozidiel. V triede prémiových kompaktov nové BMW radu 2 Active Tourer spája komfort a priestorovú funkčnosť s hodnotami typickými pre BMW ako sú dynamika, štýl a elegancia. Po Coupé je to ďalší model BMW radu 2 a po každej stránke sa predstavuje športovo a s harmonickými proporciami. Spája kompaktné rozmery dĺžka iba 4 342 milimetrov, šírka 1 800 milimetrov a výška 1 555 milimetrov so vznešeným pocitom z priestoru a tým je ideálnym pre stále rastúce nároky na mobilitu v meste.

Nové turbomotory s troma a štyrmi valcami, obsiahly balík opatrení BMW EfficientDynamics a ďalekosiahle on-line prepojenie prostredníctvom BMW ConnectedDrive sú znaky, ktoré zaisťujú zážitok z jazdy, ktorý je rozšírený o športový výkon a vzorovú efektivitu.

Dynamika a priestorová funkčnosť zjednotené typicky pre BMW.

Výnimočné nároky na variabilnosť a funkčnosť si v triede prémiových kompaktov vyžadujú špeciálne koncepcie. Preto stavilo BMW pri rade 2 Active Tourer na moderný pohon predných kolies, ktorý zodpovedá nárokom na aktívnu jazdu v modeli značky BMW. 2 670 milimetrov dlhý rázvor a vyššia línia strechy umožňujú v spojení s touto koncepciou optimálne využitie vnútorného priestoru pre doteraz nepoznaný pocit z priestoru. Vodič a spolujazdec sedia podstatne vyššie ako v sedane. To umožňuje vynikajúci výhľad a navyše uľahčuje nastupovanie a vystupovanie. Mnoho odkladacích priestorov a na želanie sklápateľná opierka spolujazdca sú zástupcami vysokej flexibility a premyslenej koncepcie priestoru. Interiér pôsobí ľahko a veľkoryso, všetky plochy sú usporiadané horizontálne a opticky rozdelené do jednotlivých vrstiev. Na želanie cez veľkú panoramatickú strechu prežiari interiér svetlo.

Dynamická identita značky je neprehliadnuteľná aj pri BMW radu 2 Active Tourer. Zaisťujú to pre BMW typické zľahka dopredu posunuté ľadviny na prednej časti v súhre s charakteristickými dvojitými okrúhlymi svetlometmi. Ale aj krátky predný previs je pre vozidlá s pohonom predných kolies totálne netypický a je taktiež klasickým znakom BMW ako aj krátky previs vzadu, dlhý rázvor, Hofmeisterov ohyb pri zadných oknách alebo zadné svetlá v tvare písmena L. Precízne naznačené línie a výrazný prelis na boku zvýrazňujú podbehy kolies a dodávajú BMW radu 2 Active Tourer dojem rýchleho pohybu aj v statike. Vo vnútornom priestore sú ovládacie prvky rádia, klimatizácie a vetrania orientované na vodiča. Aj to je typické pre BMW.

Maximálna variabilita a funkčnosť.

Variabilný batožinový priestor s objemom od 468 do 1 510 litrov a skladacie zadné operadlo sériovo delené v pomere 40 : 20 : 40 sú symbolmi každodennej využiteľnosti. Dajú sa flexibilne využívať aj vďaka posuvnej zadnej lavici a podľa požiadaviek sa tak dá zvýšiť pohodlie kolien alebo objem kufra. Šikovným detailom je skladacia podlaha batožinového priestoru, pod ktorou sa nachádza praktický multifunkčný odkladací priestor. Nastaviteľné zadné operadlo ešte dodatočne zvyšuje komfort na troch zadných miestach alebo ponuku priestoru pre batožinu. Vyslovene ľahký prístup do batožinového priestoru umožňujú veľké, široké a široko sa otvárajúce piate dvere. Na želanie sa otvárajú automaticky prostredníctvom stlačenia tlačidla alebo sa dajú mimoriadne komfortne ovládať pohybom nohy prostredníctvom systému Smart Opener.

Najnovšia generácia motorov s troma alebo štyrmi valcami.

K začiatku predaja nového BMW radu 2 Active Tourer sú na výber tri výkonné, ľahké a hospodárne trojvalcové a štvorvalcové motory novej generácie motorov. Presviedčajú svojou kompaktnosťou, sú umiestnené priečne k smeru jazdy, vybavené technológiou BMW TwinPower Turbo a spĺňajú emisnú normu EU6.

Zástupcom mimoriadnej efektivity a vysokého výkonnostného potenciálu je nový trojvalcový benzínový motor. V BMW 218i Active Tourer (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 6,1/4,2/4,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 115 g/km)* so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou má tento nový motor svoju premiéru v modeli jadra značky BMW. Motor má objem 1,5 litra a 100 kW/136 k, spontánne odpovedá na plynové rozkazy vodiča, má vyslovene chuť ísť do otáčok a ťahať.

Topmodelom pri štarte značky je BMW 225i Active Tourer (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 7,6/5,0/6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 139 g/km)*. S 170 kW/231 k, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy* a najvyššou rýchlosťou 235 km/h* vytvára tento štvorvalec nové dynamické výzvy vozidlám vo svojej triede.

V BMW 218d Active Tourer (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 5,0/3,6/4,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 109 g/km)* pracuje štvorvalcový vznetový motor s 110 kW/150 k. Rovnako ako obidva benzínové motory, aj tento patrí k novej rodine motorov a dáva k dispozícii krútiaci moment 330 Nm. Výnimočne dynamické vlastnosti dieselových motorov BMW podčiarkuje aj tento agregát. BMW 218d Active Tourer s ním zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 8,9 sekundy*, najvyššia rýchlosť je 205 km/h*.

BMW medzi vozidlami s pohonom predných kolies.

Nové BMW radu 2 Active Tourer sa vyznačuje – rovnako ako všetky modely BMW – jazdnou dynamikou a zážitkom z jazdy typickým pre značku. Nový podvozok s nápravou typu McPherson vpredu a viacprvkovým zavesením kolies vzadu spája agilitu a presnosť s vysokou mierou jazdnej stability a komfortom pruženia. Náročne a presne vyladená hnaná predná náprava v novom BMW radu 2 Active Tourer presviedča najlepšou možnou jazdnou dynamikou a výnimočne presnou odozvou riadenia. Elektromechanické riadenie a funkčné dimenzovanie systému umožňujú nerušený pocit z jazdy.

Inteligentné použitie vysokopevných ocelí rozhodujúcou mierou prispieva k bezpečnosti v BMW radu 2 Active Tourer a zároveň pozitívne vplýva na hmotnosť vozidla. Ľahká konštrukcia je na jednej strane rozhodujúcim prínosom k výnimočnej jazdnej dynamike a na druhej strane k technológii BMW EfficientDynamics, ku ktorej patria tiež funkcia Auto Start Stop, rekuperácia brzdnej energie, indikátor bodu preradenia, pomocné agregáty, ktoré sa zapínajú len v prípade potreby a integrovaný Air Curtain, ktorý vedie prúdenie vzduchu vznikajúce počas jazdy dvoma zvislými vstupmi vzduchu v nárazníku popri predných kolesách.

M Sportpaket pre maximálnu mieru rozoznateľnosti.

Popri základnej verzii povoľujú cielenú individualizáciu v interiéri a exteriéri dve ďalšie výbavové línie. Sport Line zvýrazňuje dynamické prvky, Luxury Line kladie dôraz na eleganciu a exkluzivitu. M Sportpaket, ktorý bude k dispozícii od novembra, sa stará o dodatočné možnosti individualizácie. Prostredníctvom M aerodynamického balíka, M športového podvozka, 17 alebo 18 palcových M diskov a v interiéri M koženým volantom a športovými sedadlami so špecifickým čalúnením je v BMW radu 2 Active Tourer zvýraznená maximálna miera rozoznateľnosti na ceste. Od neskorej jesene rozšíria ponuku varianty s inteligentným pohonom všetkých kolies xDrive.

Obsiahle on-line prepojenie zvyšuje bezpečnosť a komfort.

Asistenčné systémy obsiahnuté v BMW ConnectedDrive a informačné a zábavné riešenia zvyšujú bezpečnosť a komfort v BMW radu 2 Active Tourer. Na základe monokamery pracuje napríklad asistent do dopravnej zápchy alebo tempomat s funkciou Stop&Go, ktorý je tiež založený na obraze z kamery. Podporujú vodiča pri dlhšej jazde bez zmeny, ale aj pri odbočovaní (šikmé vedenie pri asistentovi do dopravnej zápchy) a odbremeňujú vodiča od jednotvárnych úloh, ako pri jazde v kolóne na diaľnici alebo pri hustej premávke v meste.

S BMW ConnectedDrive Services & Apps sa do vozidla dostávajú aplikácie smartfónov alebo sa dajú priobjednať nové služby ako Concierge Service alebo Real Time Traffic Information. Aj dodatočne a v mnohých prípadoch aj na želanú dobu. Takto sa dá súbor funkcií BMW radu 2 Active Tourer kedykoľvek značne rozšíriť a aktualizovať.

V BMW radu 2 Active Tourer je po prvýkrát v triede prémiových kompaktov k dispozícii Head-Up displej. Plnofarebne premieta do zorného poľa vodiča všetky relevantné jazdné informácie. Pritom sa informácie nezobrazujú na prednom skle, ale na bezfarebnom skle medzi volantom a predným sklom. Vodič tak vidí všetky podstatné informácie bez toho, aby musel odvrátiť pohľad od cesty.

Zdroj: BMW

Reklama