6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Nové BMW i8 Futurism Edition

Odporúčame

BMW vytvorilo osobitý model BMW i8. Projekt spája ikonu mobility budúcnosti s talianskym umením Giacoma Ballu. BMW i8 Futurism Edition sa objaví na spomienkovej slávnosti „Mille Miglia“, a to priamo za BMW 328.

BMW Italia a Garage Italia Customs vytvorili osobitý model na oslavu 50. výročia pôsobenia BMW v Taliansku. Projekt spája ikonu mobility budúcnosti s talianskym umením Giacoma Ballu. BMW i8 Futurism Edition sa objaví na spomienkovej slávnosti „Mille Miglia“, a to priamo za BMW 328.

Na automobile je zobrazené dielo s názvom „Lampada ad Arco“ od Giacoma Ballu z obdobia 1909 – 1911. Obraz sa dnes nachádza v Múzeu moderného umenia v New Yorku a zachytáva elektrickú pouličnú lampu za svitu mesiaca. Revolučná technika používania farieb a predmet predstavujúci technologickú revolúciu spojenú s príchodom elektrickej energie na začiatku 20. storočia úzko súvisia s budúcimi technológiami BMW i8.

BMW stelesňuje podstatu vozidla budúcnosti vybaveného inovatívnymi službami a technológiami konektivity v rámci prémiového konceptu z hľadiska udržateľnosti.  BMW i prezentujú v 50 krajinách vozidlá BMW i3 (elektrické automobily, ktoré sú ideálne na mestskú premávku) a BMW i8 (hybridný Plug-In). BMW i8 je najpredávanejším hybridným športovým automobilom na svete a predstavuje ikonu budúcej mobility

Podľa Lapa Elkanna, predsedu a zakladateľa Garage Italia Customs, „s BMW vznikla v rámci realizácie projektu i8 Futurism Edition okamžitá synergia, a to hneď od prvého stretnutia. Garage Italia Customs a značka BMW zdieľajú totiž všetky hodnoty spojené s technologickým vývojom a neustálou túžbou po inovácii vo svojich vlastných špecifických sektoroch. BMW i8 Futurism Edition odráža naše spoločné vnímanie štýlu a umožnilo majstrom Garage Italia Customs, aby oslávili vozidlo zamerané na budúcnosť mobility a zároveň talianske umenie Giacoma Ballu, popredného predstaviteľa futurizmu.“

Podľa Sergia Solera, predsedu a generálneho riaditeľa BMW Italia, „BMW i8 Futurism Edition predstavuje styčný bod medzi športovým automobilom budúcnosti a tvorivosťou talianskeho umenia. Pri tejto príležitosti sme koncipovali projekt v spolupráci s dôležitým partnerom – Garage Italia Customs, aby sme dosiahli najlepší výsledok z hľadiska prispôsobenia systému potrebám používateľa. Táto iniciatíva ide ruka v ruke s kultúrnym programom, ktorý sme pri príležitosti päťdesiateho výročia histórie BMW v Taliansku ešte viac obohatili na znak našej snahy a etablovania v tejto krajine.“

GARÁŽ

Žijeme v čoraz viac štandardizovanom svete. Potreba dosiahnuť veľké čísla sa stala dôležitejšou než subjektivita. Garage Italia Customs chce postaviť zákazníka späť „do stredu scény“ a načúvať jeho tvorivým požiadavkám.

Tak ako krajčír šije oblek na mieru v harmónií s rysmi ľudského tela, cieľom Garage Italia Customs je vyrábať len jedinečné produkty (automobily, motocykle, lietadlá, vrtuľníky či plavidlá) s osobitými úpravami, ktoré sa zameriavajú na výskum, vyváženie komponentov, štúdium materiálov a interpretáciu túžob zákazníkov.

Tím Garage Italia Customs pozostáva z odborníkov, ktorí sa podieľali na tvorbe služby Tailor Made pre Ferrari, a z najlepších špecializovaných technikov v automobilovom priemysle v oblasti lakovania, wrapping-u a realizácie interiérov. Ide o tzv. „Maestros“, ako ich bežne nazýva Lapo Elkann. Ide o odborníkov, ktorí sa pýšia unikátnymi schopnosťami a absolútnou excelentnosťou vo svojej práci. S „Maestros“ spolupracujú pracovníci z firemného Centro Stile, ktoré je pulzujúcim srdcom všetkých činností a hlavným miestom na stretnutie s tímom dizajnérov, kde sa predstavy a sny zákazníkov prelínajú s estetickým vkusom „garážových odborníkov“. Abstraktné pojmy sú prepracované do podoby digitálnych obrázkov pomocou najmodernejších technológií. Zákazník je sprevádzaný procesom výberu správnych farebných kombinácií a najvyhľadávanejších materiálov, pričom sa vždy berie ohľad na jeho vkus a potreby. Ešte pred definitívnym presťahovaním sa na novú adresu Piazzale Accursio bude spoločnosť Garage Italia Customs pôsobiť vo svojej prevádzke na via Alfredo Pizzoni 1, v Miláne.

Zdroj: BMW

Reklama