/
/
EQ – nová značka zastupujúca elektro-mobilitu

EQ – nová značka zastupujúca elektro-mobilitu

Reklama

EQ je nová značka produktov (ale aj služieb, technológií a inovácií) Mercedes-Benz pre elektro-mobilitu predstavená na parížskom autosalóne. EQ ako „elektrická inteligencia“ zahŕňa všetky podstatné aspekty elektro-mobility čím presahuje rámec samotného vozidla. Spektrum produktov EQ siaha od elektromobilov cez nástenné nabíjacie boxy a služby nabíjania až po domáci akumulátor energie.

https://youtu.be/ztgh_IqmnaI

Predzvesťou novej značky je štúdia „Generation EQ“, ktorá v Paríži oslávila svoju svetovú premiéru. Ešte v tomto desaťročí sa spustí výroba prvého sériového modelu EQ v segmente vozidiel kategórie SUV. Potom má nasledovať modelová ofenzíva, v rámci ktorej sa elektrifikovanými modelmi postupne doplní portfólio produktov divízie Mercedes-Benz Cars.

„Budúcnosť patrí elektrickému pohonu. Preto rozsiahlym spôsobom investujeme do flotily elektromobilov s akumulátorom a do technológie akumulátorov – aj v podobe akumulátorov energie pre súkromné a priemyselné využitie. So značkou EQ sa posúvame o krok ďalej. V tejto značke spájame celé naše know-how v oblasti inteligentnej elektro-mobility značky Mercedes-Benz,“ vysvetľuje Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG zodpovedný za odbyt divízie Mercedes Benz Cars.

Modely značky EQ zhmotnia podstatu modernej elektro-mobility. Stanú sa spojením atraktívneho dizajnu, výnimočného pôžitku z jazdy, vysokej praktickosti pri každodennom používaní a maximálnej bezpečnosti.

generation-eq1
Generation EQ – Interiér

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama