/
/
/
Nová všestranná terénna Trieda E v nápaditej výbave

Nová všestranná terénna Trieda E v nápaditej výbave

Reklama

Po svetovej premiére na tohtoročnom Parížskom autosalóne sa začne na jar 2017 dodávať novinka: Trieda E All-Terrain. Najprv s novo vyvinutým dieselovým štvorvalcom 1,95 litra (220 d;143 kW/194 k; 400 Nm), následne pribudne i model so šesťvalcom. Oba dostanú sériovo novú 9-stupňovú automatickú prevodovku 9G-TRONIC.

Trieda E All-Terrain zaujme najmä nápaditým elegantným výzorom, výraznými podbehmi a maskou chladiča typickou pre vozidlá SUV. Rovnako ako spôsobilosťou  jazdy pre nespevnenú poľnú cestu v horách či strmé serpentíny k zasneženej lyžiarskej chate. Oproti bežnému modelu kombi má väčšiu svetlú výšku (od 121 po 156 mm) i väčšie kolesá (19“ a 20“) a sériový pohon všetkých kolies 4MATIC.

„Taký všestranný ako All-Terrain nebol ešte žiadny model Triedy E. Nový model totiž kombinuje nápaditý dizajn v štýle SUV s inteligentnou koncepciou priestoru modelu kombi. K tomu vo vozidle nájdeme mnoho bezpečnostných inovácií a viacnásobne ocenený interiér Triedy E,“ tvrdí Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler. „S pohonom všetkých kolies 4MATIC, ktorý sa dodáva sériovo, a s viackomorovým vzduchovým pružením systému VZDUCHOVÉHO OVLÁDANIA POHYBU KAROSÉRIE, vďaka ktorému môže mať vozidlo väčšiu svetlú výšku, je All-Terrain multitalentom, ktorého všestrannosť môžete využiť na poľnej ceste, s rodinou alebo vo voľnom čase.“

Sériový ovládač DYNAMIC SELECT ponúka vo vozidle päť jazdných programov, ktoré menia charakteristiku motora, prevodovky, ESP® a riadenia. Program All-Terrain je určený pre jazdu mimo spevnených vozoviek pričom aj za pohybu do rýchlosti 35 km/h zdvihne karosériu až o 20 mm. Primerane sa prispôsobia aj hraničné hodnoty systému ESP®, príp. regulácie momentu otáčania a regulácie preklzávania hnacích kolies (ASR). Program All-Terrain zároveň ponúka špeciálny ukazovateľ na displeji, ktorý zobrazuje uhol natočenia kolies, výšku vozidla (nastavenie vzduchového pruženia), uhol stúpania a uhol sklonu či polohu plynového pedálu/brzdy a zahrnuje i kompas.

Zdroj: Marcedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama