/
/
/
Nová ŠKODA Octavia Scout

Nová ŠKODA Octavia Scout

Reklama

Nová ŠKODA Octavia Scout: Dobrodruh pre rodinu a voľný čas

  • Svetová premiéra na autosalóne v Ženeve na začiatku marca 2014
  • Robustný offroadový vzhľad a inovatívne riešenie pohonu všetkých kolies (medzinápravová spojka Haldex 5)
  • „Dobrodruh“ so skvelými jazdnými vlastnosťami na ceste aj mimo nej
  • Podstatné zväčšenie maximálnej prípustnej hmotnosti prívesu, zlepšenie stúpavosti a rozjazdových vlastností

Svetovú premiéru zažila na autosalóne v Ženeve nová ŠKODA Octavia Scout. Robustný univerzálny automobil nadchne výrazným offroadovým vzhľadom, inovatívnym riešením pohonu všetkých kolies, skvelými jazdnými vlastnosťami a vysokou všestrannosťou na cestách aj mimo nich.

Nová ŠKODA Octavia Scout vychádza z modelu Octavia Combi a nadchne výrazným vzhľadom, typickým pre modely Scout. V prednej aj zadnej časti má vozidlo mohutné, čiernym plastom chránené nárazníky so striebornými prvkami v štýle terénnych vozidiel. V prednej časti sa nachádza široký otvor privádzajúci vzduch do motorového priestoru a ostro rezané hmlové svetlomety. Prahy a lemy blatníkov chránia čierne plastové kryty. Podobne sú čiernymi ochrannými lištami chránené aj boky dverí. Svetlá výška je oproti bežnému modelu Octavia zväčšená o 33 milimetrov. Súčasťou sériovej výbavy sú atraktívne sedemnásťpalcové kolesá z ľahkých zliatin. V interiéri ponúkne kožou potiahnutý multifunkčný trojramenný volant a atraktívne prvky v dizajne Scout.

Nové technické prvky a najmodernejšie riešenie pohonu všetkých kolies, využívajúce medzinápravovú spojku Haldex piatej generácie, robia z novej generácie najlepší model Octavia Scout všetkých čias. Maximálna prípustná hmotnosť prívesu vzrástla o 25 % na dve tony. Podstatne boli tiež zlepšené rozbehové vlastnosti a stúpavosť vozidla. Vďaka zväčšeniu nájazdových uhlov zvláda ŠKODA Octavia Scout náročnejší terén. V ponuke sú dva vznetové motory a jeden dieselový motor. Tieto agregáty sú v porovnaní s predchádzajúcou generáciou v priemere o 20 % úspornejšie.

ŠKODA Octavia Scout navyše ponúka všetky prednosti novej generácie radu ŠKODA Octavia. Patrí k nim vynikajúca ponuka priestoru, maximálna funkčnosť, praktické „Simply Clever“ detaily, najmodernejšia bezpečnostná a komfortná technika a vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama