/
/
/
Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Reklama

  • Najpriestrannejšia vo svojom segmente: štvrtá generácia bestselleru zaujme svojimi dynamickými proporciami a je ešte priestrannejšia ako jej predchodkyňa
  • Široká a inovatívna paleta pohonov: plug-in hybrid, mild hybrid, úsporné benzínové a naftové motory aj ekologický pohon na zemný plyn
  • Typické pre značku ŠKODA: emocionálny dizajn sa snúbi s inovatívnymi asistenčnými systémami infotainmentu a novými Simply Clever detailmi

 S ešte väčšou ponukou miesta pre posádku a batožinu, elegantnými líniami v štýle kupé a s inovatívnymi asistenčnými systémami a infotainmentom otvára bestseller značky ďalšiu kapitolu svojej úspešnej histórie. Paleta pohonov je pritom pestrejšia než kedykoľvek predtým. Vôbec po prvýkrát bude nová ŠKODA OCTAVIA k dispozícii ako plug-in hybrid aj s mild hybridnou technológiou. Okrem nich sú v ponuke aj úsporné benzínové a naftové motory a mimoriadne ekologický pohon na zemný plyn.

https://youtu.be/CpYpzcVbwXA

So štvrtou generáciou modelu OCTAVIA dosiahla ŠKODA nové dimenzie. To dokazuje už pohľad na paletu pohonov tohto bestselleru: je najrozsiahlejšia v celej viac ako šesťdesiatročnej histórii tohto modelového radu. Výkonové spektrum motorov siaha od 81 kW (110 k) do 150 kW (204 k). Plug-in hybridná OCTAVIA ?V, schopná jazdy výhradne na elektrinu, vstupuje do éry elektromobility. Vôbec po prvý raz vsadila ŠKODA v novej generácii modelu OCTAVIA aj na technológiu mild hybrid, vďaka ktorej sú nové benzínové motory ešte úspornejšie. Pri vznetových agregátoch novej generácie EVO klesli emisie oxidov dusíka až o 80 percent vďaka novému procesu „twindosing“. Činidlo AdBlue® sa pritom cielene vstrekuje pred dva za sebou umiestnené SCR-katalyzátory. Pri verzii OCTAVIA G-TEC umožní 17,7 kilogramov stlačeného zemného plynu dojazd až 523 kilometrov v mimoriadne ekologickom režime CNG.

Nové dynamické proporcie a ešte lepšie priestorové pomery

Nová ŠKODA OCTAVIA v porovnaní so svojou predchodkyňou vyrástla o 19 milimetrov na celkovú dĺžku 4 689 milimetrov, do šírky narástla o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov. V kombinácii s rázvorom 2 686 milimetrov je tak interiér ešte priestrannejší ako bol pri predchádzajúcej generácii. Nová generácia modelu OCTAVIA ponúka vo verzii liftback najväčší priestor vo svojej triede. Objem batožinového priestoru vzrástol o ďalších desať litrov na súčasných 600 litrov. Spomínané rozmery sa premietli aj do nových proporcií. V kombinácii s novým dizajnovým jazykom značky ŠKODA pôsobí nová generácia liftbacku OCTAVIA ešte dynamickejším a emocionálnejším dojmom.

Premiéra nových asistenčných systémov

Nová ŠKODA OCTAVIA je k dispozícii s celým radom nových asistenčných systémov, niektoré z nich sa vo vozidle značky ŠKODA objavujú vôbec po prvý raz. Nový Asistent vyhýbania s aktívnym zásahom pomáha vodičovi odvrátiť hrozbu kolízie s chodcom, cyklistom či iným vozidlom, keď sa im kontrolovane vyhne. Od jesene bude k dispozícii aj nový asistent, ktorý na križovatkách pri odbočovaní doľava včas rozpozná vozidlá idúce v protismere, varuje pred nimi vodiča a vozidlo dokonca automaticky zastaví. Systém varovania pri vystupovaní upozorní vodiča chystajúceho sa otvoriť dvere na to, že sa k nemu zozadu blíži iné vozidlo alebo cyklista. Funkcia miestnej dopravnej informácie automaticky upozorní na dopravné problémy v bezprostrednom okolí vozidla, napríklad na začiatok kolóny.

Najmodernejšia konektivita

Vďaka štyrom ponúkaným systémom infotainmentu (systém Bolero bude k dispozícii na jeseň) z najnovšej generácie modulárnej stavebnice infotainmentu a vďaka permanentnému pripojeniu k internetu prostredníctvom integrovanej eSIM-karty disponuje nová OCTAVIA najmodernejšou konektivitou. Centrálne dotykové displeje majú uhlopriečky od 8,25 do 10 palcov, ovládať ich je možné čiastočne aj prostredníctvom rôznych gest alebo digitálnej asistentky Laury. Najvyšší systém infotainmentu Columbus vie po prvýkrát zobrazovať navigačné mapy v odlišnom priblíženom rozlíšení než vylepšený 10,25-palcový virtuálny kokpit. Vďaka LTE-pripojeniu eSIM-karty sú vozidlu kedykoľvek k dispozícii najnovšie online mobilné služby ŠKODA Connect, napríklad v krajinách Európskej únie povinná služba eCall, aplikácia infotainmentu s online podporou alebo vzdialený prístup k vozidlu. Popri bezdrôtovom nabíjaní smartfónov je na palube až päť konektorov USB-C, jeden z nich je v stropnej konzole nad spätným zrkadlom.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama