6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Nová ŠKODA Fabia Combi štartuje na slovenskom trhu

Odporúčame

ŠKODA AUTO štartuje predaj tretej generácie obľúbeného modelu ŠKODA Fabia Combi na slovenskom trhu. K dispozícii bude v porovnaní s verziou hatchback s príplatkom iba 550 € vrátane strešného nosiča. Cena automobilu so 4-ročnou zárukou vo výbave Active s benzínovým motorom 1,0 MPI/55 kW začína od 10 090 €. Výhodné akčné pakety PLUS s bohatou výbavou získajú zákazníci v cene 199 €. Záujemcovia sa môžu s novým modelom zoznámiť u autorizovaných predajcov ŠKODA AUTO od 5. do 7. februára a získať reklamné predmety z kolekcie ŠKODA či vyhrať model Fabia Combi až na tri mesiace.
„Iba niekoľko týždňov po uvedení novej Fabie prinášame slovenským zákazníkom tento obľúbený model vo verzii kombi. Nová Fabia Combi je jedným z najkrajších modelov značky ŠKODA, ponúka pokrokovú techniku, nové úsporné motory a vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Spolu s najlepšou ponukou vnútorného priestoru vo svojej triede uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov, ktorí vyžadujú praktický a súčasne emocionálny automobil,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Cena novinky vo výbave Active s benzínovým motorom 1,0 MPI/55 kW začína na sume 10 090 € a obsahuje okrem iného strešný nosič, 6 airbagov, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS +, stabilizačný systém ESC s multikolíznou brzdou, rádio BLUES, tónované sklá alebo centrálne zamykanie. Štandardom pre všetky motorizácie je systém Štart-Stop a rekuperácia brzdnej energie. Pre všetky výbavové stupne je k dispozícii mimoriadne výhodný paket PLUS v cene 199 €. Pre výbavu Active obsahuje tento paket v hodnote 1 606 € aj manuálnu klimatizáciu, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania, elektricky ovládané predné okná, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá lakované vo farbe karosérie. Na model ŠKODA Fabia Combi budú autorizovaní partneri ŠKODA poskytovať 4-ročnú záruku.

Nová Fabia Combi je k dispozícii aj vo vyšších výbavových stupňoch Ambition Style, ku ktorým je taktiež možno objednať výhodný paket PLUS v cene 199 €. Nad rámec základnej výbavy Active pridáva verzia Ambition okrem iného: manuálnu klimatizáciu, projektorové svetlomety s LED denným svietením, rádio SWING s 5″ farebnou dotykovou obrazovkou, Speedlimiter (obmedzovač rýchlosti), elektricky ovládané okná vpredu, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, predné hmlové svetlomety a diaľkové ovládanie centrálneho zamykania.

Najvyššia výbava Style je navyše bohatšia o rádio BOLERO s 6,5″ farebným dotykovým displejom, Front Assistant (systém sledovania odstupu od vpredu idúcich vozidiel vrátane automatického spomaľovania a brzdenia), 15″ kolesá z ľahkej zliatiny, Rain-Light Assistant (svetelný a dažďový senzor), trojramenný multifunkčný kožený volant pre ovládanie rádia a telefónu, bezkľúčové štartovanie, vyhrievané sedadlá alebo rozhranie MirrorLink™. Stupne výbavy Ambition a Style možno rozšíriť o ďalšie pakety s množstvom doplnkovej výbavy.

Slovenskí zákazníci získajú tretiu generáciu vozidiel ŠKODA Fabia Combi s novými benzínovými a dieselovými motormi, ktoré sú o 17 % úspornejšie a spĺňajú emisnú normu EU 6. K dispozícii je benzínový trojvalec 1,0 MPI s výkonom 55 kW (75 k), benzínový preplňovaný štvorvalec 1,2 TSI vo variantoch 66 kW (90 k) a 81 kW (110k) a dieselový trojvalec 1,4 TDI vo variantoch 66 kW (90 k) a 77 kW (105k).

Pri kompaktných vonkajších rozmeroch nastavuje ŠKODA Fabia Combi nové meradlá svojho segmentu v ponuke priestoru, ktorého je dostatok až pre päť cestujúcich a ich batožinu. Interiér vozidla narástol ako do šírky (plus 21 mm), tak do dĺžky (plus 8 mm). S objemom 530 litrov je batožinový priestor najväčší vo svojom segmente. Po sklopení zadných sedadiel sa objem zväčší až na 1 395 litrov a do interiéru sa dajú umiestniť aj predmety dlhé až 1,55 m.

Nová ŠKODA Fabia Combi poskytuje možnosť jednoduchého prepojenia vozidla a smartfónu pomocou technológie MirrorLink™. Tá umožňuje zobrazenie a obsluhu vybraných aplikácií smartfónu na obrazovke infotainmentu Bolero. Fabia Combi navyše podporuje aj rozhranie SmartGate, pomocou ktorého je možné zobrazovať, ukladať a používať určité dáta vozidla pomocou špeciálnych aplikácií v smartfóne.

Úplne novo koncipované sú systémy infotainmentu pre tretiu generáciu modelu Fabia Combi. Technika vychádza z takzvanej modulárnej stavebnice infotainmentu (MIB) a umožňuje rad atraktívnych funkcií, ktoré sú v tomto segmente doslova priekopnícke. Zákazník má na výber štyri infotainment systémy, najvyšší z nich ponúkne displej, ktorý rozpozná viac dotykov naraz. Radí sa medzi ne aj napevno zabudovaný radio-navigačný systém Amundsen.

Prvýkrát možno tento model získať so systémom bezkľúčového odomykania, štartovania a zamykania KESSY (Keyless-Entry-Start-and-Exit-System). Premiéru slávi tiež signalizácia vzdialenosti pri parkovaní vpredu aj vzadu, elektromechanický posilňovač riadenia C-EPS (Column-Electric Power Steering), panoramatická presklená strecha. Nová ŠKODA Fabia Combi môže byť na želanie vybavená variabilnou medzipodlahou v batožinovom priestore.

Príďte sa zoznámiť s novým modelom ŠKODA Fabia Combi k vášmu najbližšiemu autorizovanému predajcovi ŠKODA AUTO od 5. do 7. februára a získajte reklamné predmety z kolekcie ŠKODA. Zároveň budete mať možnosť vyhrať nový model Fabia Combi až na tri mesiace.

Zdroj: Škoda
Reklama