/
/
/
Nová Mazda6 2018 získala 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP

Nová Mazda6 2018 získala 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP

Reklama

Organizácia Euro NCAP vo svojej najnovšej sérii testov udelila modelu Mazda6 ročníka 2018 maximálne hodnotenie päť hviezdičiek. Ide o prvé vozidlo značky Mazda, ktoré získalo v nových, prísnejších nárazových testoch Euro NCAP 2018 celkové hodnotenie päť hviezdičiek.

  • Prvá Mazda, ktorá získala päť hviezdičiek v najnovších nárazových testoch Euro NCAP 2018
  • Širšia ponuka bezpečnostných technológií i-ACTIVSENSE a vyššia úroveň ochrany chodcov

Základom úspechu nového modelu Mazda6 je ľahká karoséria SKYACTIV pohlcujúca nárazy, ktorá má teraz ešte tuhšiu konštrukciu, ďalej širšie spektrum pokročilých bezpečnostných technológií i-ACTIVSENSE, ktoré vodičovi pomáhajú rozpoznať možné nebezpečenstvo a znižujú pravdepodobnosť poškodenia alebo zranenia, ako aj vyššia úroveň ochrany chodcov.

V štyroch kategóriách testov, ktoré sa započítavajú do hodnotenia organizácie Euro NCAP, t. j. ochrana dospelých cestujúcich, ochrana detí, zraniteľní účastníci cestnej premávky (ochrana chodcov) a bezpečnostné asistenčné systémy, nová Mazda6 v porovnaní so svojím predchodcom z roku 2013 vylepšila alebo vyrovnala tri zo štyroch dosiahnutých skóre.

V kategórii ochrany dospelých cestujúcich nová Mazda6 zvýšila skóre o 3 % a zaznamenala tak výnimočných 95 %. Najviac bodov tu získala za čelné zrážky so stojacim vozidlom a tiež za bočné nárazy, do bariéry aj do stĺpa. Skóre za ochranu detí narástlo až o 14 % na úroveň 91 %, pričom najviac bodov vozidlo dosiahlo v kategóriách čelnej a bočnej zrážky. Chvályhodných 66 % za zraniteľných účastníkov cestnej premávky (ochranu chodcov) zodpovedá skóre, ktoré dosiahol predošlý model. A napokon v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov si nová Mazda6 vyslúžila pôsobivé skóre 73 %.

K už i tak bohatej ponuke bezpečnostných prvkov i-ACTIVSENSE pridáva Mazda6 pre rok 2018 vylepšený tempomat MRCC, adaptívne LED svetlomety (ALH) s lepším usporiadaním, inteligentný asistenčný systém upozornenia na rýchlosť (ISA), funkciu automatického zabrzdenia zastaveného vozidla Auto-Hold a kamerový systém 360° View Monitor. Navyše vďaka novej aktívnej kapote sa podarilo zvýšiť úroveň ochrany chodcov.

K výsledku päť hviezdičiek, ktorý nová Mazda6 dosiahla v testoch Euro NCAP, prispeli tiež jej skvelé jazdné vlastnosti. Konkrétne lineárne, predvídateľné správanie vozidla a jeho rýchle reakcie pri zrýchľovaní, brzdení, manévrovaní či riadení. Bezpečná jazda s vozidlom je teraz oveľa jednoduchšia, čím tieto kvality ďalej znižujú riziko nehody bez toho, aby nejako utrpelo tradičné potešenie z jazdy, ktoré vozidlá Mazda prinášajú.

Zdroj: Mazda

Prečítať celý text

Reklama