6.9 C
Bratislava
štvrtok, 18 apríla, 2024
Reklama

Nová Kia Carens excelovala v teste bezpečnosti

Odporúčame

Nové kompaktné MPV Kia Carens získalo najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti od nezávislej organizácie Euro NCAP, ktorej cieľom je podporovať bezpečnosť cestnej premávky.

  • Nové kompaktné MPV Kia ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti
  • Carens dosiahol vysokého bodového hodnotenia vo všetkých testoch Euro NCAP

Kia Carens je jedným z iba dvoch kompaktných MPV na európskom trhu, ktoré získali 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP podľa metodiky platnej od roku 2013.

Carens s piatimi alebo siedmimi sedadlami dostal vynikajúce známky za ochranu dospelých cestujúcich (94 %), ochranu detí (76 %), výbavu asistenčnými systémami (81 %) a ochranu chodcov (64 %).

Kia sa od začiatku vývoja nového kompaktného MPV Carens zamerala na vytvorenie najlepšej možnej štruktúry karosérie a bezpečnostnej techniky, ktorá v prípade nehody zaistí ochranu vodičov, ich rodín i chodcov,

poznamenal Benny Oeyen, viceprezident spoločnosti Kia Motors Europe, zodpovedný za marketing a produktové plánovanie.

V uplynulých piatich rokoch došlo k sprísneniu testov Euro NCAP, takže pre výrobcov je teraz ťažšie získať najvyššie hodnotenie. Nový Carens je dôkazom neustálej snahy značky Kia zaistiť čo najvyššiu bezpečnosť svojich vozidiel. Carens ponúka rodinám s aktívnym životným štýlom okrem piatich hviezdičiek z testov Euro NCAP taktiež atraktívny dizajn a praktický variabilný interiér,

dodal Oeyen.

Skúšobní technici organizácie Euro NCAP udelili modelu Carens najvyšší počet bodov za ochranu pri bočnej bariérovej skúške, za ochranu detí vo veku 18 mesiacov, za ochranu cestujúcich na predných sedadlách proti poraneniu krku pri náraze zozadu a za ochranu nôh chodcov. Organizácia, zaoberajúca sa bezpečnosťou, ocenila tiež to, že je nový Carens vybavený upozornením za nezapnutý bezpečnostný pás na všetkých sedadlách a tiež nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti. Nový Carens si vyslúžil pochvalu aj za bezproblémovú montáž všetkých typov detských sedačiek, pre ktoré je navrhnutý.

Štandardná výbava novej generácie modelového radu Kia Carens zahŕňa osem airbagov (čelné, bočné vpredu a okenné pre prednú aj zadnú radu sedadiel), upozornenie na nezapnutie bezpečnostného pásu (sedadlá v prvej, druhej a tretej rade), stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), asistenta pre rozjazd do kopca HAC (Hill Assist Control) a signalizáciu núdzového brzdenia ESS (Emergency Stop Signal). ESS upozorní rozblikaním brzdových svetiel ostatných vodičov na brzdenie v núdzovej situácii.

Nová Kia Carens sa pripája k šestici ďalších modelov Kia – ceed, Rio, Venga, Soul, Sportage a Sorento – ktoré získali v nárazových testoch Euro NCAP päťhviezdičkové hodnotenie.

Zdroj: Kia

Reklama