/
/
/
Nová Giulia a Stelvio Quadrifoglio modelového roka 2020: výkon v každom detaile

Nová Giulia a Stelvio Quadrifoglio modelového roka 2020: výkon v každom detaile

Reklama

  • Nové modely Giulia a Stelvio Quadrifoglio demonštrujú schopnosť Alfy Romeo ísť stále dopredu a neustále sa zlepšovať, čo s veľkými úspechmi robí už 110 rokov.
  • Preslávené výkonové parametre na úrovni superšportových vozidiel verzií Giulia a Stelvio Quadrifoglio dopĺňa rad nových a veľmi exkluzívnych komponentov a prvkov konektivity a bezpečnosti.
  • Modely Quadrifoglio boli doplnené o nový infotelematický systém s dotykovou obrazovkou, ktorý zahŕňa nové rozhranie a špecifické obrazovky pre sledovanie výkonu vozidla, ďalej systémy autonómnej jazdy 2 úrovne a špeciálne exteriérové ​​a interiérové ​​detaily.
  • Prezentácia vozidiel využíva nový jazyk spočívajúci v rozhovoroch s ľuďmi, ktorí sa podieľali na projekte Quadrifoglio. Prezentáciu si môžete prezrieť na odkaze https://youtu.be/nkAKspEE9qg

V čase, keď si okolnosti vyžiadali prerušenie obvyklého rýchleho životného tempa sa predstavujú nové modely Alfa Romeo Giulia a Stelvio Quadrifoglio s motorom 2.9 V6 Bi-Turbo s výkonom 510 k, ktoré rozhodne nijako nespomaľujú a ich výkonové parametre sú hodné superšportových vozidiel. V modelovom roku 2020 totiž prinášajú širokú škálu nových a exkluzívnych technológií, ako aj prvkov konektivity a bezpečnosti.

Jedná sa o dokonalé vyjadrenie vitality a vášne, ktorú majú všetci alfisti a milovníci krásnych automobilov v krvi. Alfa Romeo tento rok oslavuje už 110 rokov svojej existencie, počas ktorých vždy vynikala schopnosťou excelovať na pretekárskych tratiach aj v súťažiach elegancie.

Než bude možné zasadnúť za volanty vozidiel, kde je vodič stredobodom všetkého, rozhodla sa Alfa Romeo informovať o všetkých novinkách prostredníctvom virtuálnej tlačovej konferencie. Aj keď slová nemôžu vyjadriť všetky emócie, ktoré modely Quadrifoglio vzbudzujú, môžu vzrušujúcim spôsobom objasniť všetky ich detaily. Virtuálna konferencia ponúkne všetky podrobnosti projektu Quadrifoglio vrátane vývoja.

Ďalší krok vpred v identite Alfy Romeo

Nové modely Giulia a Stelvio Quadrifoglio modelového roka 2020 sú ukážkami výnimočnosti Alfy Romeo, a ešte silnejším vyjadrením výkonu, víťaznej DNA a nezameniteľného talianskeho štýlu. Rozsiahlu modernizáciu radov Giulia a Stelvio dopĺňa dvojica koncentrátov vycibrených technických a výkonových riešení, ktoré sú skvelým vyjadrením funkčnosti a typického talianskeho dizajnu v nezameniteľnom štýle Alfa Romeo. Ich výkony sú na vrchole kategórie a sú dosiahnuté prostredníctvom zážihového preplňovaného motora 2.9 V6 Bi-Turbo, ktorý je kompletne z hliníka. Táto pohonná jednotka je schopná generovať výkon 510 k a krútiaci moment 600 Nm pri 2500 ot./min, ktorý sa na kolesá prenáša prostredníctvom systému vektorovania krútiaceho momentu AlfaTM  Active Torque Vectoring. Tomu v prípade Stelvia asistuje aj inovatívny pohon všetkých kolies Q4. Osemstupňová automatická prevodovka je odladená pre optimálny tok výkonu a komfort, čo uľahčuje jazdu vo všetkých podmienkach. V režime Race sa však vodič ocitá v úplne inom svete, pretože prevodovka umožňuje využiť plný potenciál motora vďaka bleskovému radeniu v čase iba 150 milisekúnd. Každé Quadrifoglio je vybavené radom systémov navrhnutých pre zlepšenie potešenia z jazdy a ponúka originálny zážitok za volantom. Tieto systémy zahŕňajú aktívne zavesenie AlfaTM  Active Suspension, volič jazdnej dynamiky AlfaTM  DNA Pro s režimom RACE a v prípade Giulie tiež aktívny spojler AlfaTM  Active Aero Splitter. Tieto systémy sú koordinované a prispôsobované v reálnom čase jednotkou AlfaTM  Chassis Domain Control, ktorá zaručuje vždy ideálne podmienky pre využitie výnimočných výkonov Giulie aj Stelvia Quadrifoglio.

O správny zvukový sprievod sa v modeloch Quadrifoglio stará dvojrežimový výfukový systém so štyrmi koncovkami, ktorý v režime Race poskytuje ešte výraznejší zvuk. V modelovom roku 2020 a ďalej si budú zákazníci môcť objednať Giuliu a Stelvio Quadrifoglio s novým titánovým výfukom Akrapovič, ktorý je charakteristický dvoma režimami, karbónovými koncovkami a ešte vycibrenejším zvukom.

Kvalita a štýl

Taliansky štýl Alfy Romeo sa vyznačuje jednoduchosťou, ktorá však ukrýva veľmi komplexný a kreatívny proces dizajnu. Výsledkom je rad ergonomických a harmonických tvarov, prvkov, objemov a plôch. Jedná sa o skutočne veľmi zložitú a dômyselnú dizajnovú činnosť. V interiéri zaujme stredová konzola s novým dizajnom, ktorá má veľký hmatový aj vizuálny dopad a ponúka viac odkladacieho priestoru. Nové sú tiež volant a kožou čalúnený volič prevodovky, rovnako ako bezpečnostné pásy, ktoré sú okrem klasickej čiernej farby k dispozícii aj v červenom alebo zelenom prevedení. Čoskoro bude k dispozícii aj nové čalúnenie z perforovanej kože s výrazným bočným vedením. Nové voliteľné čalúnenie rozšíri možnosti personalizácie oboch modelov, ktoré sú v štandarde vybavené športovými sedadlami v kombinácii kože a Alcantary. Voliteľne sú k dispozícii aj anatomické sedadlá Sparco so škrupinou z uhlíkového kompozitu. Pokiaľ ide o palubné technológie, tie zahŕňajú úplne nový infotelematický systém s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, službami pripojenia a novým rozhraním. Medzi ďalšie exkluzívne prvky verzií Quadrifoglio patria stránky Performance Pages, špecifické obrazovky, ktoré vodičovi dovoľujú skontrolovať stav vozidla v reálnom čase – od teploty hlavných mechanických komponentov po tok krútiaceho momentu, tlak turbodúchadla a okamžitý výkon, ako aj digitálny chronometer pre meranie zrýchlenia a maximálnej rýchlosti. Medzi nové prvky exteriéru Giulie a Stelvia Quadrifoglio patria LED zadné koncové svetlá s tmavými šošovkami a nová lesklo čierna povrchová úprava predného štítu trilobo a zadných log. Stelvio využíva úplne nové 21palcové kolesá, ktoré sú určené výhradne pre model Quadrifoglio.

Vzrušenie z pretekárskeho okruhu a ľahší každodenný život: systémy ADAS 2 úrovne

V modelovom roku 2020 sa u Giulie a Stelvia Quadrifoglio objavujú asistenčné systémy vodiča ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) pre autonómne riadenie 2 úrovne vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Bosch, vďaka ktorým nie je potešenie z jazdy nijako narušené, pretože systémy zasahujú iba s cieľom zabezpečiť bezpečnosť a zvýšiť komfort v hustej premávke alebo na dlhších cestách. Ide o najvyššiu úroveň autonómnej jazdy povolenú súčasnou legislatívou, ktorá je v dokonalej harmónii s potešením z jazdy. Táto úroveň za určitých podmienok umožňuje prenechanie ovládania plynu, bŕzd a volantu vozidlu. O všetko sa starajú elektronické systémy, ktoré však vyžadujú nepretržité sledovanie vodičom. Poskytujú väčšie pohodlie na dlhých cestách, napriek tomu vodič musí naďalej všetko kontrolovať a držať ruky na volante.

Medzi tieto technológie patria:

Udržiavanie v jazdnom pruhu: sleduje, či vozidlo nevychádza zo svojho jazdného pruhu s nezapnutými ukazovateľmi zmeny smeru jazdy a v prípade potreby vodiča upozorňuje vizuálnou a hmatovou výstrahou a vykonáva aktívny zásah do riadenia s cieľom vrátiť vozidlo späť do pôvodného jazdného pruhu.

Aktívny monitoring mŕtveho uhla: sleduje zadné slepé uhle, informuje o približujúcich sa vozidlách a vykonáva korekciu volantom s cieľom zabrániť kolízii.

Aktívny tempomat: automaticky upravuje rýchlosť vozidla s cieľom zachovať bezpečný odstup od vpredu idúcich vozidiel. V spolupráci so systémom rozpoznávania dopravných značiek upravuje nastavenú rýchlosť podľa aktuálneho obmedzenia, čo robí jazdu ešte viac pohodlnejšou.

Rozpoznávanie dopravného značenia a inteligentný rýchlostný asistent: tento systém prostredníctvom palubnej kamery rozpoznáva dopravné značenie na trase, informuje o zistených obmedzeniach a varuje vodiča pred prekročením aktuálne povolenej najvyššej rýchlosti.

Systém tiež vodičovi odporúča znížiť rýchlosť na novo zistenú úroveň. Ak vodič odporúčanie akceptuje dôjde k samočinnej úprave nastavenia tempomatu.

Asistent dopravných zápch a diaľničný asistent: tieto funkcie doplňujúce aktívny tempomat sledujú bočnú pozíciu vozidla a udržujú ho uprostred jazdného pruhu v hustej doprave (asistent dopravných zápch) alebo na diaľnici (diaľničný asistent) a súčasne upravujú rýchlosť podľa aktuálneho obmedzenia.

Asistent pozornosti vodiča: sleduje únavu vodiča a v prípade potreby aktivuje výstrahu.

Farby kombinujúce tradície a inovácie

Medzinárodné testovacie jazdy venované uvedeniu nových modelov Giulia a Stelvio modelového roka 2020 boli svedkom predstavenia radu nových funkcií a bola tu tiež objasnená nová stratégia farieb. Dizajnéri Alfy Romeo sa teraz rozhodli pre prístup, ktorý bude budiť emócie. Jednotlivé odtiene zoradili do skupín podľa kategórie, nie použitej technológie. K dispozícii sú celkom štyri kategórie: Competizione – odkazujúca na športovú tradíciu značky, Metal – zdôrazňujúca dynamickú povahu značky, Solid – venovaná všetkým, ktorí hľadajú stabilnosť a nakoniec Oldtimer – ktorá pripomína históriu Alfy Romeo. Do novej skupiny Oldtimer patrí tiež rafinovaný červený odtieň 6C Villa d’Este, vzrušujúci okrový odtieň GT Junior a nový zelený odtieň Montreal, ktorý má u modelu Quadrifoglio MY20 premiéru. Odtieň Montreal vzdáva hold jednej z ikon značky, Alfe Romeo Montreal, ktorá sa predstavila pred päťdesiatimi rokmi.

Starostlivý výber farieb patril vždy medzi charakteristické znaky Alfy Romeo a zahŕňal hĺbkový výskum s veľmi inovatívnymi výsledkami. Rad farieb Oldtimer sa vracia k prestížnemu dedičstvu, ktoré kombinuje s technologickými inováciami. V laboratóriách Alfy Romeo sa neustále skúmajú nové efekty, nové pigmenty a aplikačné techniky, ktoré zdôraznia sošné tvary vozidiel Alfa Romeo.

Farby spojené s kultúrnym a historickým dedičstvom značky veľmi tesne súvisia s Talianskom. Paleta farieb je navrhnutá tak, aby dokonale zapadala do architektonického kontextu niektorých špičkových talianskych diel. Vizuálny dialóg medzi vozidlom a Talianskom je tiež hlavným rysom marketingovej kampane vyvinutej v spolupráci so spoločnosťou AD Italia, mesačníkom Condé Nast a svetovými osobnosťami architektúry, umenia a dizajnu. Kampaň spája svet dizajnu a automobilový priemysel a ponúka pohľady na vozidlá Alfa Romeo na nádvoriach a v interiéroch prestížnych domov, ktoré boli starostlivo vybrané v spolupráci s AD Italia. Taliansko predstavuje nezvratnú silu, čo dokladajú tak kreativita výnimočných ľudí, ako aj úplne jedinečné miesta. V rámci tohto projektu spoločnosť AD Italia považuje vozidlá Alfy Romeo za skutočné umelecké diela a symbol talianskej krásy. Štýl má svoju vlastnú reč, ako aj farbu, čo je strategický a charakteristický rys našich vozidiel. A práve to bolo kľúčovou motiváciou pre voľbu lokalít použitých v kampani. Je to tiež jeden z dôvodov, prečo Alfa Romeo zostáva nadčasovou talianskou ikonou. Kampaň sa navyše zaoberá ultramodernou témou pod hashtagom #stayathome, s nádychom elegancie a irónie, ktoré sú dnes potrebné viac ako inokedy.

Športovosť tej najvyššej úrovne s novým radom príslušenstva Quadrifoglio od značky Mopar®

Značka Mopar vytvorila nový exkluzívny rad príslušenstva Quadrifoglio pre zvýraznenie športového charakteru Alfy Romeo Giulia a Stelvio. V tomto rade upútajú pozornosť exkluzívny výfukový systém vytvorený v spolupráci s firmou Akrapovič, leštené zadné koncové svetlá a exkluzívne povrchové úpravy. Vo veľkej miere sa tu uplatňuje použitie vysoko vyspelého, ľahkého a bezpečného uhlíkového kompozitu, a to pre prvky zlepšujúce aerodynamiku, výkon a výkonovú hmotnosť vozidiel. Uhlíkový kompozit súčasne zdôrazňuje výraznú eleganciu oboch ikonických modelov Alfy Romeo prostredníctvom vložky V na maske chladiča, krytov zrkadiel a zadného spojlera.

Zdroj: Alfa Romeo

Prečítať celý text

Reklama