6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Nová generácia motorov Mercedes-Benz z Mannheimu

Odporúčame

• 15,6-litrový motor kompletizuje program motorov v triede Euro VI
• Sila a hospodárnosť vyrobená v Mannheime
• Andreas Moch, vedúci závodu Mercedes-Benz v Mannheime:

S našimi novými motormi sme v Mercedes-Benz a zároveň v závode Mannheim optimálne pripravení na budúcnosť.

Prírastok v závode na výrobu motorov v Mannheime: silný a úsporný dieselový motor OM 473 kompletizuje novú generáciu motorov z dielne Mercedes-Benz. Nové motory boli od základu nanovo vyvinuté a navrhnuté podľa prísnejšej emisnej normy Euro VI, ktorá začne platiť od januára 2014. So zdvihovým objemom 15,6 l je posledný člen mannheimskej rodiny motorov zároveň najväčší a je určený pre ťažké nákladné automobily Mercedes-Benz Actros, Arocs a Antos.

Andreas Moch, vedúci závodu Mercedes-Benz v Mannheime:

S našimi novými motormi sme v Mercedes-Benz a zároveň v závode v Mannheime výborne pripravení na budúcnosť. O to sa v posledných mesiacoch významne pričinili naši pracovníci v závode.

Výroba novej generácie motorov sa začala v marci roku 2011 spustením sériovej výroby motora OM 471. Odvtedy boli do závodu investované značné prostriedky a program motorov z Mannheimu sa postupne upravoval na požiadavky novej emisnej triedy. Portfólio v súčasnosti pokrýva kompletné spektrum zdvihových objemov od 10,7 l až po 15,6 l, a výkonové stupne od 240 kW do 460 kW spĺňajú všetky požiadavky zákazníkov.

Dr. Peter Vaughan Schmidt, vedúci manažmentu platformy ťažkých motorov:

Zavedenie palety motorov Euro VI pre nákladné automobily Mercedes-Benz úspešne dokončujeme spustením sériovej výroby motora OM473 a načas pred nadobudnutím účinnosti začiatkom roka 2014. Umožnili to pozoruhodné výkony všetkých špecializovaných oddelení od vývoja cez vedenie projektu, plánovanie výroby až po jej spustenie v závode.

Dr. Andreas Gorbach, vedúci vývoja motorov pre ťažké úžitkové vozidlá, zodpovedný za rodinu motorov Euro VI, dopĺňa:

Cieľom vývoja novej generácie motorov Euro VI bolo dosiahnuť vynikajúcu charakteristiku pohonu pri minimálnych prevádzkových nákladoch. Odozvy našich zákazníkov nás utvrdzujú aj vo vysokej kvalite našich výrobkov, a tým aj v prísľube „Trucks you can trust“ (Nákladné vozidlá, ktorým môžete dôverovať), ktorý sme im dali.

Nový OM 473 presvedčí ako výkonný radový šesťvalec s výkonom od 380 do 460 kW a hodnotami maximálneho krútiaceho momentu od 2 600 do 3 000 Nm. Motor sa vyznačuje špičkovým výkonom, vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, robustnosťou, ako aj vysokou hospodárnosťou a ohľaduplnosťou voči životnému prostrediu. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi sa napríklad emisia oxidov dusíka a jemných častíc znížila o viac ako polovicu.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama