6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Nová Alhambra – inteligentná a inovatívna

Odporúčame

  • Nové motory TDI a TSI majú až o 15 percent nižšiu spotrebu paliva
  • Systémy infotainmentu novej generácie

Nové komfortné a asistenčné systémy

SEAT pokračuje vo svojej produktovej ofenzíve modernizovaným modelom Alhambra. Inteligentný a variabilný van má až o 15 percent nižšiu spotrebu paliva vďaka novým motorom a súčasne je dynamickejší vďaka zvýšenému výkonu motorov. Alhambra zostáva na čele segmentu vďaka novým komfortným a asistenčným systémom, ako aj inovatívnym systémom infotainmentu. Nová Alhambra sa objaví v showroomoch toto leto a objednávky bude možné prijímať už v najbližších dňoch.

„Alhambra v roku 2014 dosiahla rekordný predaj. Inovácie, pôžitok z jazdy, funkčnosť a bezpečnosť sú hlavnými atribútmi novej Alhambry, ktorá je perfektným partnerom pre aktívny životný štýl,“ povedal Jürgen Stackmann, predseda predstavenstva SEAT, S.A. „Jej presvedčivá koncepcia kombinuje vynikajúcu funkčnosť a najnovšie technológie s vysokým štandardom kvality a remeselného vypracovania. Navyše v duchu značky SEAT poskytuje vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty.“

Ponuka benzínových a naftových motorov bola kompletne prepracovaná. Všetky agregáty spĺňajú emisnú normu Euro 6. Turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva sú maximálne až o 15 percent úspornejšie. Napríklad Alhambra TDI s výkonom 85 alebo 110 kW (115 alebo 150 k) patrí k najúspornejším modelom svojho segmentu s priemernou normovanou spotrebou nafty iba 4,9 litra/100 km a emisiami CO2 130 gramov na km.

Motor 2.0 TDI je na výber v troch verziách s výkonom 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) k dispzícii aj s permanentným pohonom všetkých kolies 4Drive a 135 kW (184 k). Najvýkonnejšia z nich dosahuje maximálny krútiaci moment 380 Nm. Ponuka motorov je obohatená aj o benzínový motor TSI s výkonom 110 kW (150 k).

„Alhambra s novými motormi patrí k najúspornejším modelom segmentu. So svojimi novými technológiami poskytuje najlepšiu možnú kombinácii dynamického charakteru a vynikajúceho komfortu,“ povedal Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT, S.A. pre výskum a vývoj.

Okrem základného turbodiesla 2.0 TDI sa takmer všetky motory dajú kombinovať s prevodovkou DSG s dvoma spojkami. Prevodovka DSG novej generácie je vybavená funkciou „plachtenia“, prispievajúcou k zníženiu spotreby paliva. Keď vodič uvoľní pedál akcelerátora, spojka odpojí prevodovku od motora a Alhambra dobieha zotrvačnosťou.

Nová Alhambra prichádza so systémami infotainmentu SEAT Easy Connect novej generácie. Majú dotykové monitory s vysokým rozlíšením a najnovšie procesory, ktoré umožňujú rýchlejší nábeh po zapnutí a rýchlejší výpočet trasy navigácie. Okrem toho tieto systémy poskytujú úplne novú úroveň konektivity.

2148

Štandardným prvkom vybavenia novej Alhambry je multikolízna brzda. Ak vodič po náraze nemôže stlačiť brzdový pedál, systém automaticky zabrzdí vozidlo aby zabránil sekundárnej kolízii. Novinkou v ponuke vybavenia je senzor mŕtveho uhla, upozorňujúci na iné vozidlá pri zmene jazdného pruhu. Novým prvkom sú aj adaptívne tlmiče pruženia DCC. Systém reguluje ventily v tlmičoch v milisekundovom takte, čím perfektne prispôsobuje charakteristiku tlmičov pruženia momentálnej jazdnej situácii – pre zvýšenie komfortu a športové jazdné vlastnosti. Komfort vodiča a spolujazdca pri dlhej jazde výrazne zvyšujú predné sedadlá s masážnou funkciou, montované na želanie.

Okrem technických modifikácií bol vylepšený aj dizajn Alhambry. Nové zadné skupinové svetlá zo svietiacich diód LED s charakteristickým svetelným vzorom SEAT zvýrazňujú príslušnosť k značke. Modifikovaná maska chladiča nesie nové logo značky, vonkajší vzhľad osviežujú aj disky kolies z ľahkej zliatiny s novým dizajnom. V interiéri sú zmenené farby poťahov sedadiel, nový volant prevzatý z modelového radu SEAT Leon a niektoré ovládacie prvky s novým dizajnom. Prvkom zvyšujúcim komfort je aj systém na odomykanie a štartovanie bez kľúča. Okrem toho boli zmenené aj výbavové stupne, takže nová Alhambra bude na výber ako Reference, Style a Sport. Okrem základných výbav budú k dispozícii až tri možnosti balíkov Family, Family Plus a Exclusive s úsporou až 4 900 EUR zahŕňajúce najmodernejšie prvky ako bixenónové svetlomety, elektrické ovládanie bočných a zadných dverí, asistenčný systém udržania v jazdnom pruhu Lane Assist, systém sledovania mŕtveho uhla, dotykový navigačný systém ale i 7 miestne prevedenie alebo poťahy z Alcantary.

Zdroj: Seat

Reklama