6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Nová Alfa Romeo Giulietta modelového roka 2019

Odporúčame

  • Kompaktná Alfa Romeo sa vyvíja, napriek tomu ale zostáva verná svojmu nezameniteľnému štýlu a silnému športovému charakteru.
  • Vďaka piatim stupňom výbavy a šiestim paketom ponúka väčšie možnosti personalizácie. Zákazníci tak môžu zvýrazniť elegantný alebo športový vzhľad svojej Giulietty.
  • Nové motorizácie, všetky v emisnej špecifikácii Euro 6 D: zážihový motor 1.4 turbo s výkonom 120 k adieselové motory 1.6 MultiJet 120 k s manuálnou alebo automatickou prevodovkou Alfa TCT a 2.0 MultiJet 170 k s automatickou prevodovkou Alfa TCT.
  • Nový zelený odtieň Visconti, nové 18palcové zliatinové kolesá a špecifické čalúnenie.
  • Systém UConnect zabezpečuje špičkové možnosti pripojenia a úplnú bezpečnosť. Nový 7palcový infotelematický systém Alfa Connect ponúka najlepšiu možnú integráciu mobilných zariadení.

Nová Alfa Romeo Giulietta opäť potvrdzuje svoju pozíciu kompaktného a športového vozidla, ktoré dokáže osloviť zákazníkov svojím talianskym štýlom a technickou výnimočnosťou vedúcou k maximálnemu potešeniu z jazdy pri úplnej bezpečnosti. Nová Giulietta je skutočným stelesnením ducha Alfy Romeo, ktorý charakterizuje vozidlá tejto značky už cez jedno storočie. Zatiaľ čo nízka hmotnosť je výsledkom správnej voľby materiálov, špičková účinnosť je dôsledkom nízkej výkonovej hmotnosti. Giulietta je typická tiež veľkou pozornosťou venovanou každému detailu v duchu najlepšieho talianskeho dizajnu. Nová Giulietta si zachováva úspešné rysy, akými sú agilita, odozva riadenia, špičkové zavesenie kolies a optimálne rozloženie hmotnosti, ku ktorým pridáva rad významných noviniek. Všetky motory spĺňajú emisnú špecifikáciu Euro 6D. Premiéru majú u Giulietty modelového roka 2019 zelený odtieň karosérie Visconti, jedinečné zliatinové kolesá a špecifické čalúnenie interiéru. Ponuku optimalizuje šesť paketov príslušenstva zameraných na pohodlie, štýl a detaily.

Nový rad je ponúkaný v piatich stupňoch výbavy – Giulietta, Giulietta Super, Giulietta Sport, Giulietta Executive a Giulietta Veloce -, pričom každý z nich zodpovedá konkrétnym požiadavkám. Už základný stupeň je demonštráciou výnimočnosti Alfy Romeo a je určený mladým a dynamickým zákazníkov, ktorým poskytuje široké možnosti personalizácie prostredníctvom paketov Pohodlie, Business a Tech.

Giulietta Super

Elegantnú osobitosť Giulietty Super vyjadruje matne strieborný nárazník, prvok V na maske chladiča, kryty svetlometov a kľučky dverí. Štandardom sú 16palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou a skosená chrómovaná koncovka výfuku. Zoznam štandardnej výbavy dopĺňajú dvojzónová klimatizácia, nová kefovaná čelná časť palubnej dosky vo svetle antracitovom odtieni, tempomat a hmlové svetlá. Sedadlá majú nový tvar, kontrastné prešívanie a logo Alfa Romeo na hlavových opierkach. Na želanie sú k dispozícii kožené sedadlá v troch odtieňoch – hnedom, čiernom a červenom. U Giulietty Super je možné voliť niekoľko paketov zvyšujúcich komfort a konektivitu.

Giulietta Sport

Antracitové 17palcové zliatinové kolesá so špeciálnymi jednofarebnými stredmi zdôrazňujú typickú osobitosť Alfy Romeo Giulietta Sport. Doplnky na prednom a zadnom nárazníku sú červené, zatiaľ čo svetlomety majú osobitú úpravu s karbónovým vzhľadom. Prvok V na maske chladiča, kryty vonkajších spätných zrkadiel a logo Giulietta sú vyvedené v lesklo čiernom odtieni. Športovú vizáž dotvárajú bočné prahové nástavce vo farbe karosérie, väčšia koncovka výfuku a tónované okná. Interiér je charakteristický sedadlami v kombinácii kože a Alcantary, červeným prešívaním na športovom volante, hlavici radiacej páky a ručnej brzde, a tiež hliníkovými prahovými lištami a pedálmi.

Giulietta Executive

Giulietta Executive je určená zákazníkom usilujúcim o maximálne odlíšenie sa a nadštandardné exkluzívne povrchové úpravy. V tomto smere ponúka matný prvok V na maske chladiča a rámčeky svetlometov, chrómované kryty vonkajších spätných zrkadiel, kľučky dverí, prvky na zadnom nárazníku a chrómované rámčeky okien a logo Giulietta. Interiér jasne vyjadruje zameranie na komfort, napríklad prostredníctvom infotelematického systému 6,5″ UConnect Radio-Nav, zadnej lakťovej opierky, senzorov dažďa a stmievania, monochromatického vnútorného spätného zrkadla, elektricky ovládaných vonkajších zrkadiel a parkovacích senzorov vpredu a vzadu. Na želanie sú k dispozícii kožené sedadlá v troch odtieňoch – hnedá, čierna a červená. Vzhľad verzie Giulietta Executive dopĺňajú 17palcové zliatinové kolesá a pôsobivý zelený odtieň karosérie Visconti.

Giulietta Veloce

Stupeň výbavy Giulietta Veloce dopĺňa modelový rad o športovú vizáž zodpovedajúcu vysokému výkonu. Vzhľad modelu je teraz ešte agresívnejší, jazdné vlastnosti úplne bezkonkurenčné a výbava absolútne špičková. Medzi kľúčové prvky exteriéru patria nové športové nárazníky, zosilnený brzdový systém Brembo so žltými brzdovými strmeňmi, lesklo čierna úprava krytov zrkadiel, kľučiek dverí, masky chladiča, rámčekov hmlových svetiel a väčšie koncovky výfuku. Vonkajší vzhľad dopĺňajú bočné prahové nástavce, tónované okná a nové lesklo čierne 18palcové zliatinové kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi. Pokiaľ ide o interiér, nová Giulietta Veloce ponúka sedadlá v kombinácii látky a Alcantary s kontrastným žltým prešívaním a hlavovými opierkami s logom Alfa Romeo, hliníkové pedále a prahové lišty, matne antracitové doplnky a športovo tvarovaný volant so žltým prešívaním, ktoré sa objavuje aj na radiacej páke a ručnej brzde.

Nové výhodné pakety

Vo všetkých svojich verziách vyjadruje Giulietta rodinou spriaznenosť s modelmi Giulia a Stelvio. Je pripravená ohromiť tam, kde jej predchodkyňa končila, a to s cieľom osloviť ešte viac priaznivcov talianskeho dizajnu s nezameniteľným štýlom a výraznejším športovým charakterom. Nová stratégia radu ponúka možnosť personalizácie prostredníctvom paketov. Konkurencieschopná cena tak poskytuje možnosť prispôsobiť si vozidlo podľa svojich potrieb.

Napríklad, paket Business ponúka digitálne rádio DAB, navigáciu, 6,5palcovú obrazovku, zadné parkovacie senzory a výškovo nastaviteľné sedadlo spolujazdca.

Paket Pohodlie zahŕňa senzor stmievania, elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo, predné a zadné parkovacie senzory, zadnú lakťovú opierku a elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá.

Paket Karbónový vzhľad zvýrazňuje dynamiku vozidla prostredníctvom špecifických detailov na bočných prahových nástavcoch, maske chladiča a krytoch vonkajších zrkadiel.

Pakety Red Racing a Yellow Racing ponúkajú červené alebo žlté detaily, ktoré vozidlu dodávajú športovejší nádych. Jedná sa o prešívanie na volante, hlavici radiacej páky a ručnej brzde, a farbené doplnky na nárazníkoch a brzdové strmene lakované v zodpovedajúcom odtieni.

Paket Tech prináša infotelematický systém Alfa Connect 7″ od spoločnosti Alpine, ktorý je vybavený funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlayTM a Android AutoTM, zadnú cúvaciu kameru, parkovacie senzory, vstupy USB-HDMI a služby Mopar® Connect. Vďaka infotelematickému systému Alfa Connect a službám Alfa Connected poskytuje vozidlo nepretržité pripojenie. Funkcia Apple CarPlayTM a Android AutoTM a Alfa Connect zaisťujú plný, užívateľsky prívetivý a bezpečný prístup k funkciám chytrého telefónu (hudba, telefonovanie, navigácia) cez obrazovku vozidla.

Android Auto, Google Play a Google Maps sú ochrannými známkami spoločnosti Google LLC.

Apple CarPlay je registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Apple Inc.

Pohonné jednotky a prevodovky

Giulietta ponúka motorizácie výhradne v emisnej špecifikácii Euro 6D. Paleta pohonných jednotiek zahŕňa zážihový preplňovaný motor 1.4 s výkonom 120 k a dieselové preplňované motory 1.6 MultiJet s výkonom 120 v kombinácii manuálnou alebo automatickou prevodovkou Alfa TCT a 2.0 MultiJet s výkonom 170 k s prevodovkou Alfa TCT. Dvojspojková automatická prevodovka pracuje buď v plne v automatickom alebo sekvenčnom režime. Radenie nižších a vyšších prevodových stupňov vykonáva vodič ergonomickým voličom. Alternatívne je však možné využiť aj pádla radenia inštalované na volante. Vďaka voliči jazdnej dynamiky Alfa DNA môže vodič nastaviť dynamiku vozidla, kedy sa zmení krútiaci moment motora, odozva bŕzd (funkcia Pre-Fill), logika radenia automatickej prevodovky Alfa TCT a odozva plynového pedála, elektronickej kontroly stability, samozverného diferenciálu Alfa Q2 a protišmykového systému ASR . Vodič môže aktivovať jeden z troch režimov podľa jazdných podmienok a vlastného jazdného štýlu.

Zdroj: Alfa Romeo

Reklama