/
/
/
Nová Alfa Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020: potešenie z jazdy dostalo novú dimenziu

Nová Alfa Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020: potešenie z jazdy dostalo novú dimenziu

Reklama

  • Modernizované rady Giulia a Stelvio disponujú mnohými exkluzívnymi vylepšeniami, ktoré prispievajú k väčšej jazdnej dynamike a intenzívnejšiemu potešeniu z jazdy.
  • Obe rady sa môžu pochváliť novými infotelematickými systémami so službami pripojenia, dotykovými obrazovkami a prepracovaným rozhraním HMI (človek-stroj) a tiež najmodernejšími asistenčnými systémami ADAS druhej úrovne autonómneho riadenia.
  • Prepracované materiály interiérov anový rad prvkov prinášajú doslova hmatateľnú kvalitu amaximálny komfort na palube.
  • Nová štruktúra radu zahŕňa jasne definované stupne výbavy s ikonickými názvami.
  • Nová paleta farieb je úzko spätá s históriou značky a umožňuje prakticky dokonalé vyjadrenie emócií užívateľa.
  • Nová Giulia a Stelvio modelového roka 2020 sa v showroomoch Alfy Romeo predstaví začiatkom roka 2020.

Evolúcia v troch oblastiach: technológie, autonómne riadenie a konektivita

Na palube Alfy Romeo si vodiči vždy mohli užívať tie najlepšie a najmodernejšie technológie, ktorých spoločným menovateľom bolo historické dedičstvo a bezkonkurenčné potešenie z jazdy. Samotná voľba Giulie alebo Stelvia predstavuje jasné odmietnutie kompromisov medzi prístupom orientovaným na vodiča a maximálnym komfortom. Podľa Alfy Romeo pohodlie znamená, že každý zážitok na palube, či už sedanu alebo SUV, bude maximálne príjemný a bezpečný. Interiér Giulie a Stelvio vytvára hrejivý objímajúci pocit a tiež dojem dynamiky, komfortu, kvality a maximálnej bezpečnosti. Táto filozofia viedla každý krok modernizácie Giulie a Stelvia. Modelový rok 2020 prináša vylepšenia v troch hlavných oblastiach, ktoré sprevádza široká paleta výkonných motorizácií. Najmodernejšie riešenia a ovládanie menia každodennú jazdu na skutočné potešenie z jazdy a v daných kategóriách oba modely stanovujú v tomto smere nové meradlá. Kvalita interiérov a palubné technológie sú tu v pozoruhodnej harmónii, a to aj vďaka novým asistenčným systémom ADAS druhej úrovne autonómneho riadenia a kompletne prepracovanej infotelematike so službami pripojenia a zdokonalenému rozhraniu HMI (človek-stroj).    

Nové infotelematické systémy

Vzťah medzi vodičom a vozidlom je v prípade Giulie a Stelvia doslova symbiotický, okrem iného aj zásluhou priameho riadenia, dokonalej ovládateľnosti, skvelého rozloženia hmotnosti a vzrušujúcej odozvy v akejkoľvek situácii. Tieto technické vlastnosti potom umožňujú sprostredkovanie emócií za volantom na akejkoľvek vozovke. Pre maximálne a úplne nespochybniteľné potešenie z jazdy musí byť interakcia vodiča a vozidla úplne dokonalá. Rozhranie HMI (človek-stroj) prešlo u Giulie a Stelvio modelového roka 2020 významnou evolúciou, je mimoriadne jednoduché, užívateľsky prívetivé a intuitívne.

Všetky verzie ponúkajú už v štandarde novú 7palcovú TFT obrazovku medzi kontrolnými ukazovateľmi, ktorá poskytuje optimálnu čitateľnosť. Rozloženie obrazovky bolo prepracované tak, aby poskytovala viac informácií, avšak racionálnejším spôsobom, a aby zahŕňala parametre systémov autonómneho riadenia.

Veľkou zmenou prešla tiež centrálna 8,8palcová obrazovka. Teraz je dotyková a disponuje úplne novým usporiadaním a grafikou založenými na widgetoch (grafické komponenty navrhnuté pre intuitívnu interakciu so všetkými funkciami a prispôsobiteľné pre naplnenie individuálnych potrieb jednoduchým pretiahnutím). V praxi to znamená, že každý užívateľ si môže vytvoriť vlastnú domovskú stránku, u ktorej sa každá funkcia vozidla stane aplikáciou. Horizontálne rolovanie vyvoláva prístupové obrazovky pre systém Alfa DNA, rádio, médiá, chytrý telefón, navigáciu, klimatizáciu, služby pripojenia a systémy ADAS. Okrem možnosti konfigurácie ponúka aj voľbu medzi ovládaním prostredníctvom dotykovej obrazovky alebo otočného ovládača Rotary Pad.

Služby Alfa Connected Services

Nové Alfy Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020 sú vybavené službami Alfa Connected Services. Ide o nástroj, ktorý poskytuje veľmi pokročilé možnosti pripojenia a služby zvyšujúce pohodlie a bezpečnosť. K dispozícii je rad paketov. My Assistant ponúka funkciu SOS volania, ktorá cestujúcim umožňuje odoslať žiadosť o asistenciu call centru vrátane pozície vozidla a identifikačného kódu. Užívateľ môže SOS volanie aktivovať v prípade kolízie alebo núdze pomocou tlačidla SOS na stropnej konzole, príkazom na displeji rádia alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. V prípade nehody sa SOS volanie aktivuje automaticky. V prípade poruchy je možné žiadosť o asistenciu odoslať manuálne vrátane súradníc vozidla pre urýchlenie pomoci. Volanie je možné aktivovať pomocou tlačidla Assist na stropnej konzole alebo stlačením príkazu na obrazovke rádia prípadne prostredníctvom aplikácie chytrého telefónu. Pomocou rovnakého postupu môžu vodiči kontaktovať tiež zákaznícku podporu. Tento paket zahŕňa aj službu mesačných reportov, ktorá užívateľa informuje o stave vozidla prostredníctvom pravidelných správ odoslaných emailom. Paket My Remote obsahuje rad služieb, ktoré umožňujú diaľkové ovládanie niektorých funkcií vozidla (zamykanie/odomykanie dverí, výstražné svetlá) pomocou chytrého telefónu alebo chytrých hodiniek, prípadne prostredníctvom domácich hlasových asistentov Alexa alebo Google Home. Užívateľ môže tiež lokalizovať svoje vozidlo a sledovať jeho špecifické parametre (rýchlosť a oblasť výskytu) s možnosťou automatického upozornenia v prípade nedodržania stanovených obmedzení.

Služba My Car umožňuje neustálu kontrolu nad všetkými parametrami vozidla.

My Navigation zahŕňa aplikácie pre vzdialené vyhľadávanie cieľov a bodov záujmu (POI) ako aj upozornenie na dopravné kamery, počasie a rýchlosť v reálnom čase. Balíček zahŕňa aj službu Send & Go, ktorá vodičovi umožňuje odoslať cieľovú destináciu do navigácie vozidla z chytrého telefónu alebo internetového portálu. Zmienku si zaslúži aj služba My Wi-Fi, ktorá umožňuje zdieľanie internetového pripojenia pre až 8 zariadení vo vozidle, ďalej My Theft Assistance, ktorá majiteľa upozorní na akýkoľvek pokus o odcudzenie vozidla, alebo My Fleet Manager, ktorá je určená pre správu vozového parku. Mnoho z týchto nástrojov a služieb bude k dispozícii už v dobe uvedenia oboch radov na trh, ponuka však bude počas roka 2020 ešte doplnená. 

Kvalita nových interiérov

Taliansky štýl Alfy Romeo sa vyznačuje akousi domnelou jednoduchosťou, ktorá ukrýva veľmi komplexný a zložitý proces vývoja a výroby sledujúci dosiahnutie ergonómie a atraktivity línií, objemov, priestorov a ovládacích prvkov, ktoré obklopujú vodiča. Jedná sa o veľmi zložitý proces vyžadujúci mimoriadnu starostlivosť a presnosť. Ďalšie zdokonalenie je potom pre konštruktérov skutočnou výzvou. Vývoj a inovatívne vízie umožnili zlepšenie kvality interiérov prostredníctvom veľmi cielených a starostlivých zásahov. Ide napríklad o novú stredovú konzolu, ktorý bola prepracovaná tak, aby ponúkla väčšie a dostupnejšie odkladacie priestory a zahŕňala aj novú bezdrôtovú nabíjačku mobilných zariadení. Nová je tiež radiaca páka, ktorá disponuje koženým čalúnením a svetelným prvkom, vďaka čomu je príjemná nielen na dotyk, ale aj na pohľad. Jej základňa je potom zušľachtená farbami talianskej vlajky. Pozornosť si zaslúži aj rotačný ovládač infotelematického systému, ktorý je teraz presnejší a pevnejší, čo prináša lepší dojem z ovládania. Samostatnou kapitolou je volant, ktorý u každej výbavy využíva iné materiály a detaily. Jeho súčasná podoba doslova nabáda vodiča k ďalšej jazde a užívanie si hladkej alebo perforovanej kože či pohľadu na chrómované doplnky. Volant prešiel modernizáciou aj z dôvodu umiestnenia ovládačov nových systémov autonómneho riadenia.

A nakoniec sú tu 7palcový TFT displej vodiča medzi kontrolnými ukazovateľmi a 8,8palcová dotyková obrazovka s prepracovanou grafikou a usporiadaním, ktoré sú štandardom celého radu. 

Autonómne riadenie 2. úrovne

U Giulie a Stelvia modelového roka 2020 má premiéru celý rad nových systémov ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), ktoré poskytujú v súčasnosti najvyššiu úroveň autonómneho riadenia a tiež dokonalú rovnováhu medzi potešením z jazdy a podporou vodiča. Výsledkom je 2. úroveň autonómneho riadenia, kedy pedál plynu a brzdy a tiež riadenie môže za špecifických podmienok ovládať elektronika, avšak za nepretržitého dohľadu vodiča. Tieto systémy vodiča sledujú a podporujú s cieľom ponúknuť väčšie pohodlie na dlhých cestách. Vo všetkých prípadoch musí byť vodič stále ostražitý a vždy držať ruky na volante.

Hlavné asistenčné technológie u modelového roka 2020 sú nasledovné:

Sledovania jazdných pruhov: systém zisťuje, či vozidlo neprechádza do iného jazdného pruhu bez použitia smerových svetiel a o nebezpečenstve vodiča varuje prostredníctvom vizuálnej a hmatovej výstrahy. Systém tiež zasahuje aktívne, a to s cieľom vrátiť vozidlo do pôvodného jazdného pruhu.

Aktívny monitoring mŕtveho uhla: tento systém sleduje zadné mŕtve uhly a vodiča informuje o prichádzajúcich vozidlách prostredníctvom rozsvietenia ikony na zodpovedajúcom vonkajšom spätnom zrkadle. Súčasne dokáže zasiahnuť do riadenia tak, aby k nehode nedošlo.

Aktívny tempomat: automaticky upravuje rýchlosť vozidla tak, aby bola zachovaná bezpečná vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla. V spolupráci so systémom rozpoznávania dopravného značenia umožňuje regulovať nastavenú rýchlosť vo vzťahu k rýchlostným obmedzeniam, čo umožňuje pohodlnejšiu jazdu.

Rozpoznávanie dopravného značenia a inteligentný rýchlostný asistent: systém využíva palubnú kameru, prostredníctvom ktorej rozpoznáva dopravné značky na trase a zobrazuje ich na displeji medzi kontrolnými ukazovateľmi. Upozorňuje tak vodiča na aktuálny rýchlostný limit. Zároveň radí vodičovi prispôsobiť rýchlosť novo zistenému obmedzeniu. Pokiaľ s týmto odporúčaním vodič súhlasí, tempomat automaticky upraví rýchlosť na nový rýchlostný limit.

Asistent v dopravnej zápche a diaľničný asistent: podobne ako aktívny tempomat aj tieto systémy dohliadajú na riadenie a udržujú vozidlo uprostred jazdného pruhu v hustej doprave (asistent v dopravnej zápche) alebo na diaľnici (diaľničný asistent) a regulujú rýchlosť vozidla na základe aktuálnych rýchlostných obmedzení.

Asistent pozornosti vodiča: sleduje ospalosť vodiča a v prípade potreby ho upozorní na nutnosť prestávky.

Nová štruktúra radu

Takto bohatá a moderná ponuka nevyhnutne potrebovala aj novú štruktúru radu stupňov výbavy, ktorá by vyjadrovala všetky emocionálne podtexty typické pre tieto modely Alfy Romeo a súčasne by priniesla racionálnosť a jasnú identitu výbav, okrem iného aj s odkazom na slávne historické označenia. Pre zákazníkov je tak zoznámenie sa so svetom Giulie a Stelvia ľahšie a môžu lepšie vybrať stupeň výbavy, ktorý zodpovedá ich potrebám a osobnosti. Hneď nad základnou výbavou je stupeň výbavy Super, ktorý je tiež základom verzie Business určenej vozovým parkom. Rad sa potom vyvíja smerom k väčšej elegancii a exkluzivite s modelmi Ti, čo sú iniciály historického označenia „Turismo Internazionale“ označujúceho vždy najlepšie vybavené modely značky, alebo smerom k športovosti s verziami Sprint a Veloce, u Giulie potom aj Veloce Ti.

Nové Quadrifoglio modelového roka 2020 bude predstavené v priebehu budúceho roka.

Giulia

Každý stupeň výbavy má svoju vlastnú osobitosť. Základná výbava Giulia disponuje 16palcovými kolesami a textilným čalúnením interiéru. U výbavy Super je čalúnenie odlišné a iné sú aj 17palcové zliatinové kolesá. Rovnaké prvky charakterizujú aj verziu Business. Giulia Ti ponúka 18″ kolesá, drevené prvky interiéru a kvalitné kožené sedadlá pre naplnenie očakávania zákazníkov hľadajúcich luxus, vycibrenosť a športový výkon. Atraktívna a športová výbava Sprint ponúka sedadlá v kombinácii kože a látky, 18palcové kolesá a hliníkové prvky interiéru, zatiaľ čo Veloce má vlastné špecifické športové kožené sedadlá. Na palube verzie Veloce Ti neexistujú žiadne kompromisy: 19″ kolesá, karbónové prvky interiéru a sedadlá čalúnené kožou a alcantarou.

U základnej verzie Giulie sú k dispozícii dve pohonné jednotky: zážihový motor 2.0 s výkonom 200 k a dieselový preplňovaný motor 2.2 s výkonom 136 k, oba s pohonom zadných kolies a automatickou prevodovkou. Štandardom je nový 8,8palcový multifunkčný displej a 7″ TFT displej vodiča medzi kontrolnými ukazovateľmi, ako aj autonómne núdzové brzdenie, sledovanie jazdných pruhov a tempomat. Výbava Super je k dispozícii aj s dieselovými motormi o výkone 160 a 190 k a disponuje xenónovými svetlometmi a zadnými parkovacími senzormi. Tiež u výbavy Business sú k dispozícii štyri pohonné jednotky, nechýba tu aktívny tempomat a funkcie zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto*. Verzia Ti sa vyznačuje eleganciou, okrem iného vďaka dreveným prvkom interiéru, koženému čalúneniu palubnej dosky a vyhrievaných sedadiel s elektrickým nastavením, sklopným zadným sedadlám, chrómovaným rámčekom okien a hliníkovým pedálom. Detaily v tmavej povrchovej úprave Miron charakterizujú verziu Sprint, ktorá je ďalej vybavená športovým volantom so špecifickým štýlom. Názov Veloce a Veloce Ti patria vo svete Alfy Romeo medzi najznámejšie a identifikujú tie najšportovejšie verzie Giulie. Vyznačujú sa výkonným zážihovým motorom s výkonom 280 k a 210 k s pohonom všetkých kolies a sú vybavené športovými sedadlami a detailmi v karbónovej alebo tmavej úprave Miron.

 

* Funkcie Apple CarPlay a Android Auto nie sú na slovenskom trhu podporované. 

Stelvio

Základný stupeň výbavy Stelvio ponúka 17″ kolesá a textilné sedadlá, výbavy Super a Business sa potom môžu pochváliť 18palcovými kolesami a novými povrchovými úpravami. Výbava Ti je charakteristická 19palcovými kolesami, drevenými doplnkami interiéru a koženým čalúnením sedadiel aj palubnej dosky. Verzia Ti je ďalej zušľachtená novou elegantnou povrchovou úpravou Dark Miron alebo Vesuvio Grey, ktorá sa objavuje na prahových nástavcoch, lemoch blatníkov a zadnom nárazníku, čo vytvára dvojtónový efekt pripomínajúci historický model 164.

Športovosť dokonale vyjadruje výbava Sprint s 19palcovými kolesami, hliníkovými doplnkami interiéru a sedadlami čalúnenými v kombinácii látky a kože. Ponuka vrcholí u verzie Veloce, ktorá ponúka 20palcové kolesá, hliníkové doplnky interiéru a športové kožené sedadlá.

Základný stupeň výbavy Stelvio ponúka voľbu jednej z dvoch pohonných jednotiek v kombinácii s automatickou prevodovkou: zážihového motora 2.0 s výkonom 200 k s pohonom všetkých kolies a dieselového motora 2.2 s výkonom 160 k s pohonom zadných kolies. Štandardom výbavy je 8,8″ multifunkčný displej, nový 7″ TFT displej medzi kontrolnými ukazovateľmi, autonómne núdzové brzdenie, systém sledovania jazdných pruhov, tempomat a zadné parkovacie senzory.

Stelvio Super pridáva dieselový motor 2.2 s výkonom 190 k, tiež s pohonom zadných kolies, a xenónové 35wattové adaptívne svetlomety. Rovnaké pohonné jednotky (s výnimkou verzie 190 k s pohonom zadných kolies) nájdeme u výbavy Business, ktorá obsahuje všetky prvky potrebné pre použitie tohto SUV pri pracovných úlohách. Zahŕňa preto tiež aktívny tempomat, funkcie zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto (nie sú na slovenskom trhu podporované) a druhý USB vstup pre zadné sedadlá. Verzia Ti je osadená zážihovým motorom 2.0 s výkonom 200 k alebo 280 k a dieselovými motormi so 160, 190 a 210 k. Výbava odráža exkluzivitu tejto verzie. Zmienku zaslúžia kožou čalúnené sedadlá a palubná doska, drevené doplnky interiéru, chrómované rámčeky okien, hlinkové pedále, volant a výduchy ventilácie a tiež vyhrievané sedadlá s elektrickým nastavením v 8 smeroch. Športový charakter verzie Sprint je vyjadrený koženým čalúnením volantu, čiernymi brzdovými strmeňmi, detailmi v tmavej úprave Miron na logu, maske chladiča v tvare V, koncovkách výfuku a ochrannej časti. K dispozícii je zážihový motor s výkonom 200 k a dieselové motory s výkonom 160 a 190 k. Verzia Veloce je teraz ešte výkonnejšia a ponúka zážihový motor s výkonom 280 k a dieselový motor s 210 k a tiež exkluzívne štylistické detaily, akými sú špecifická tmavá povrchová úprava Miron zvýrazňujúca športový charakter modelu Stelvio. Veloce využíva exkluzívne nové detaily vo farbe karosérie, vrátane spodnej časti zadného nárazníka, lemov blatníkov a prahových nástavcov. Interiér obsahuje vyhrievané, športové a kožou čalúnené sedadlá s elektrickým nastavením v 6 smeroch a hliníkové detaily.

Farby, ktoré definujú emócie a udržiavajú vieru v tradíciu

Každý motorista, dokonca aj ten budúci v útlom veku, si po zatvorení očí predstavuje predmet svojej túžby vo farbe, ktorá odráža jeho osobnosť.

Ovládateľnosť je vášeň vyžadujúca technickú vyspelosť a znalosti, technológie zase patria do racionálnejšej oblasti konštrukcie, avšak farba vytvára fantáziu a trvalý dojem v pamäti, najmä ak pokrýva dokonalé proporcie a dynamické tvary s napätými líniami smerujúcimi k legendárnemu trojlístku na prednej časti.

Z tohto dôvodu dizajnéri Alfy Romeo vyvinuli úplne nový emotívnejší prístup k farebnému riešeniu, ktorý farby delí podľa triedy, a nie podľa technológií. Ponuka Giulie a Stelvia tak zahŕňa štyri kategórie: Competizione so zrejmým odkazom na športovú tradíciu značky, Metal zdôrazňujúcu dynamickú povahu značky, Solid pre zákazníkov zaujímajúcich sa o dostupnosť a Old Timer pripomínajúcu históriu značky Alfa Romeo.

Rad Competizione zahŕňa atraktívny biely odtieň Trofeo a trojvrstvový červený odtieň Competizione.

Odtiene zo skupiny Metal na druhú stranu zahŕňajú zelenú Visconti (u Giulie nový odtieň), sivú Vesuvio, sivú Stromboli, sivú Silverstone, sivú Vulcano, modrú Misano a modrú Montecarlo, ako aj novú modrú Anodizzato a bielu Lunar.

Rad Solid obsahuje odtiene biela, červená Alfa a čierna (exkluzívne pre Giuliu).

Poslednú kategóriu tvoria farby Old Timer, ktoré zahŕňajú vzrušujúcu okrovú Junior GT a rafinovanú červenú Villa d’Este 6C, ktoré budú k dispozícii od polovice roka 2020.

Mopar pre novú Alfu Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020

Mopar, značka, ktorá sa môže pochváliť viac ako 80ročnou tradíciou, skúsenosťami a hlbokými znalosťami potrieb zákazníkov skupiny Fiat Chrysler Automobiles, sprevádza Alfu Romeo a jej zákazníkov počas ich motoristického zážitku, poskytuje technické služby a podporu pre ich výkon, bezpečnosť a potreby súvisiace s personalizáciou. V rámci tohto poslania vytvorila rad produktov pre personalizáciu. U Giulie hrá prím predná maska ​​chladiča, kryty zrkadiel, zadný karbónový spojler, osvetlené prahy dverí, čiapočky ventilov pneumatík s logom Alfa Romeo, špecifické 18″ zliatinové kolesá, držiak tabletu na hlavových opierkach a červený alebo biely kryt kľúča. U Stelvia sú to 20″ štvorlúčové sivé zliatinové kolesá a špeciálna paleta doplnkov v matnej povrchovej úprave Miron: maska ​​chladiča, kryty zrkadiel a ochranná časť zadného nárazníka. Ponuku dopĺňajú vešiaky kabátov na hlavových opierkach a špecifické kryty kľúčov v sivom a modrom odtieni.

Nová Giulia a Stelvio modelového roka 2020 budú vďaka originálnemu príslušenstvu vyvinutému značkou Mopar ešte atraktívnejšie. Tieto vysoko kvalitné produkty dokonale zodpovedajú technickým a štylistickým vlastnostiam týchto modelov, čo umožňuje ich maximálne prispôsobenie. To preto, že každé príslušenstvo bolo vyvinuté pôvodnými tvorivými tímami vozidla. Pre Alfu Romeo Stelvio Veloce v odtieni Misano ponúka Mopar paket Carbon s príslušenstvom z uhlíkového kompozitu, vrátane prednej masky chladiča a krytov vonkajších spätných zrkadiel, koberčekov s červeným prešívaním, držiaku tabletu zabudovaného v hlavových opierkach a 20palcových zliatinových kolies. Na medzinárodnej prezentácii sa Giulia modelového roka 2020 predstavila vo výbave Sprint s perleťovým lakom Moonlight a doplnkami v matnej povrchovej úprave Miron, ktoré zahŕňajú masku chladiča v tvare V, kryty vonkajších spätných zrkadiel, difúzor a zadný spojler. Pokiaľ ide o interiér, zaujmú špecifické háčiky pre kabáty a koberčeky s červeným prešívaním a nápisom Giulia.

Marelli a nový infotelematický systém

Marelli prináša nový 8,8palcový systém Alfa Romeo 3D Connect Touch. Táto nová generácia infotelematického systému ponúka dômyselný rad funkcií vrátane nového vyspelého rozhrania HMI (človek-stroj) a obrazovky s vysokým rozlíšením v rozmere 8,8 palca s dotykovým ovládaním, ktorá je dokonale začlenená do dizajnu palubnej dosky. V kombinácii s otočným ovládačom Rotary Pad umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie. Displej ponúka dve úrovne widgetov, jednu pre prispôsobenie rozhrania a druhú na priamy prístup k funkciám jednoduchým dotykom. Vďaka technológii optického spojenia si užívateľ môže užiť vynikajúcu úroveň vizualizácie a čitateľnosť displeja. Nový infotelematický systém s novým pokročilým rozpoznávaním hlasu umožňuje použitie funkcie Free Text Search pre navigáciu a umožňuje plné prepojenie so všetkými mobilnými zariadeniami (mobilné telefóny, chytré telefóny, tablety s operačnými systémami Apple iOS a Android) ako aj funkcie zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay, Android Auto (tieto funkcie nie sú na slovenskom trhu podporované) a v niektorých ázijských krajinách, ako napríklad v Číně Baidu CarlifeTM. Funkcie klimatizácie (HVAC) sú teraz obsluhovateľné priamo z dotykového displeja. Nová verzia infotelematického systému navyše poskytuje informácie o technickom výkone, správu Alfa DNA a štatistiky o jazdnom výkone.

Bezkonkurenčná bezpečnosť a komfort vďaka značke Bosch

Pre novú Alfu Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020 vyvinul Bosch asistenčný systém pre dopravné zápchy, diaľničný asistent, inteligentný rýchlostný asistent, systém sledovania jazdných pruhov, aktívny monitoring mŕtveho uhla a rozpoznávanie dopravného značenia, ktoré dopĺňajú súčasný systém núdzového brzdenia, adaptívny tempomat a sledovanie jazdného pruhu. Asistent v dopravnej zápche a diaľničný asistent firmy Bosch kontrolujú pozdĺžnu a priečnu pozíciu vozidla a pôsobí na zrýchlenie, brzdy aj riadenie. Výsledkom je čiastočne autonómna jazda (SAE, úroveň 2) na rovných úsekoch a v zákrutách pre pohodlnejšie cestovanie. Bosch implementoval logiku týchto nových funkcií vďaka kombinácii predného radaru so stredne dlhým dosahom, videokamery a elektrického posilňovača riadenia, pričom všetky tieto podsystémy dodáva pre oba modely práve značka Bosch.

Alcantara®: ideálne spojenie elegancie a športovosti

Alfa Romeo zvolila značku Alcantara® pre jej schopnosť pre-pojiť eleganciu a športovú DNA modelov Giulia a Stelvio. Spojenie dvoch prestížnych značiek sa datuje do 90. rokov minulého storočia a počas ďalších rokov bolo upevnené do tej miery, že je dnes stelesnením najlepšieho talianskeho dizajnu, technológií a životného štýlu.

Nová Giulia a Stelvio modelového roka 2020 využívajú Alcantaru na strednej časti sedadiel verzií Veloce Ti, a to z dôvodu väčšej stability vodiča pri bočnom zrýchlení, a tým aj presnosti pri zatáčaní.

Vďaka svojej priedušnosti, odolnosti proti opotrebeniu a perfektnej priľnavosti je Alcantara® dokonalou voľbou čalúnenia pre všetky časti vyžadujúce materiály najvyššej technickej kvality a prinášajúce najvyššiu úroveň komfortu. Alcantara® dodáva interiéru prémiový vzhľad a eleganciu a šarm kombinuje s veľmi moderným nádychom. Tento materiál mení cestovanie v jedinečný zážitok z hľadiska vizuálneho aj hmatového vnemu.

Natuzzi Italia

Oblasť Puglia (Apulia) v južnom Taliansku, ktorá bola zvolená pre medzinárodnú prezentáciu Giulie a Stelvia MY20, bola pre značku Natuzzi, výrobcu štýlového talianskeho nábytku, vždy zdrojom inšpirácie. Tá je zrejmá aj z farieb, ktoré sprevádzali jej vývoj v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Dnes je zrejmá v DNA spoločnosti Natuzii, ktorej návrhy nábytku vzdávajú hold prírode a dokonalej harmónii oblasti Puglia. Medzinárodná prezentácia prebiehala v úchvatnom prostredí hotelu Borgo Egnazia a značka Natuzzi Italia, ktorá tu priestory pripravovala, pre ňu zvolila sedací nábytok s modulárnym systémom Herman. Tento systém zahŕňa kovové prvky obopínajúce operadlá a sedadlá a prináša extrémne modernú a dynamickú atmosféru. Priestor ďalej doplnili stoličky Scacco, ktoré vytvárajú oázu odpočinku v koženej škrupine. Po nezabudnuteľných jazdách v nových modeloch si tak hostia mohli vychutnať jedinečný relaxačný zážitok.

Mi Electric Scooter Pro

Alfa Romeo je značka oddaná mobilite budúcnosti. Jedným z príkladov jej zamerania na túto oblasť je aj nedávno spustená platforma U-Go by Leasys, prvá integrovaná platforma ponúkajúca súkromným majiteľom automobilov možnosť zdieľať svoje vozidlá. Nejde však len o zdieľanie automobilu, ale aj o použitie alternatívneho dopravného prostriedku, ktorý je možné automobilom previezť. V rámci medzinárodnej prezentácie Giulie a Stelvia modelového roka 2020 sa predstavila kolobežka Mi Electric Scooter Pro, ktorá predstavuje agilný spôsob pohybu po centre mesta. Mi Electric Scooter Pro je vybavená vysokokapacitnou batériou s dojazdom až 45 km na jedno nabitie. Zvládne 12stupňové stúpanie a jej najvyššia rýchlosť dosahuje 25 km/h. Kolobežka využíva nový multifunkčný LED displej pre sledovanie príslušných údajov. Vďaka minimalistickému, skladaciemu a prenosnému dizajnu je Mi Electric Scooter Pro dokonalým riešením pre cestovanie na krátke vzdialenosti. Po jazde je možné kolobežku ľahko zložiť a uložiť do batožinového priestoru. Užívateľ má k dispozícii prívetivé ovládanie, dvojitý brzdový systém a rad funkcií uľahčujúcich jej používanie.

24Bottles 

24Bottles je talianska značka založená v roku 2013 a ponúkajúca široký rad veľmi dobre navrhnutých a kvalitných oceľových fliaš, ktoré sú ľahko prenosné a udržateľné pre zaistenie denného príjmu tekutín na cestách. Táto značka zdieľa s Alfou Romeo myšlienku, že dizajn a technológie môžu prispieť ku kvalite a pohode každodenného života. Fľaše 24Bottles podporujú komfortný životný štýl, eleganciu a osobnosť jej užívateľa. 

Zdroj: Alfa Romeo

Prečítať celý text

Reklama