/
/
/
Nissan X-Trail s dvojlitrovým vznetovým motorom: väčší motor, väčšie dobrodružstvo

Nissan X-Trail s dvojlitrovým vznetovým motorom: väčší motor, väčšie dobrodružstvo

Reklama

  • Nový motor s väčším objemom a výkonom 177 k vychádza v ústrety dopytu zákazníkov.
  • Prvýkrát je pri modeli X-Trail k dispozícii prevodovka Xtronic CVT v kombinácii s pohonom všetkých štyroch kolies.
  • Ponuka zahŕňa i šesťstupňovú manuálnu prevodovku a pohon dvoch kolies.
  • Vycibrené a komfortné vozidlo, ktoré je ideálne na jazdu na dlhšie vzdialenosti.
  • Perfektné vozidlo pre dobrodružné rodiny.
  • Predaj vozidiel X-Trail stúpol za tento rok do októbra 2016 o 50 %.

https://youtu.be/k7LBwKnHceE

Spoločnosť Nissan oznámila začatie predaja nového, väčšieho vznetového motora pre svoj vlajkový crossover X-Trail. Dvojlitrový motor bude možné objednávať už začiatkom decembra a prvé dodávky dorazia k zákazníkom začiatkom budúceho roka.

Nový motor má výkon 177 k a krútiaci moment 380 Nm poskytuje veľmi dobré dynamické zrýchlenie v celom rozsahu otáčok. Ide o výrazný výkonnostný skok oproti súčasnému 1,6-litrovému vznetovému motoru s výkonom 130 k. Jednoznačne tak reaguje na potreby zákazníkov požadujúcich výkonnejšie hnacie ústrojenstvo.

V tomto rade je novinkou ponuka automatickej prevodovky Nissan Xtronic CVT v kombinácii s pohonom všetkých štyroch kolies. Tá rozširuje súčasnú ponuku šesťstupňovej manuálnej prevodovky a pohonu dvoch kolies a ďalej posilní prítomnosť značky Nissan v širokom segmente veľkých SUV a zvýši atraktivitu veľmi obľúbeného vozidla X-Trail.

S novým dvojlitrovým motorom je model X-Trail ideálnym partnerom pre rodiny hľadajúce ešte väčšie dobrodružstvo. Môže mať päť alebo sedem sedadiel, má vynikajúci objem batožinového priestoru, šikovné riešenia úložných priestorov a dostatočný výkon na splnenie potrieb zákazníkov.

Vozidlo X-Trail je veľmi žiadaným modelom. V Európe sa predaj vozidiel X-Trail za tento rok do októbra 2016 zvýšil o 50 % v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku. Očakáva sa, že s príchodom tohto nového modelu predaj ďalej porastie. Štatistické dáta z tohto segmentu uvádzajú, že vysokovýkonné modely sa na predaji segmentu stredne veľkých vozidiel SUV podieľajú 35 %. Uvedením dvojlitrového vznetového motora sa trhové pokrytie vozidla X-Trail zvyšuje o 31 %.

Guillaume Cartier, senior viceprezident spoločnosti Nissan Europe pre predaj a marketing, k tomu uvádza: „Nový vlajkový crossover Nissan X-Trail ponúka presne to, čo zákazníci požadujú. Vôbec prvýkrát ponúka pohon štyroch kolies v kombinácii s automatickou prevodovkou a je významným obohatením už teraz silného modelového radu X-Trail. Predstavuje tak atraktívny upgrade nášho úspešného modelu s 1,6-litrovým vznetovým motorom.“

K prednostiam nového dvojlitrového vznetového motora patrí jeho vycibrený chod a komfortná jazda, ideálna na dlhšie trasy. Motor spĺňa emisné normy Euro 6 a je k dispozícii v troch verziách:

Model                                                                  Emisie CO2    Spotreba paliva                                                                                               (Kombinovaný cyklus)

2.0 4WD šesťstupňová manuálna prevodovka        149 g/km    5,6 l/100 km

2.0 2WD automatická prevodovka Xtronic CVT       148 g/km    5,6 l/100 km

2.0 4WD automatická prevodovka Xtronic CVT       158 g/km    6,0 l/100 km

Dizajn vozidla Nissan X-Trail zostáva bezo zmeny. Tvarované mohutné línie exteriéru pôsobia silným dojmom z akéhokoľvek uhla. Vozidlo má svoj charakteristický vzhľad, no napriek tomu je zrejmá jeho príslušnosť k širšiemu radu crossoverov Nissan vďaka známym štýlovým prvkom, ako je mriežka chladiča v tvare V.

Interiér ponúka špičkové pohodlie a priestor zodpovedajúci potrebám modernej rodiny. Vozidlo je dostupné v päť- alebo sedemsedadlovej verzii a vďaka svojmu flexibilnému systému sedadiel poskytuje mimoriadny priestor pre cestujúcich a ich batožinu.

Druhý rad sedadiel sa delí a sklápa v pomere 60 : 40, a umožňuje tak variabilne meniť priestor pre náklad. Pre väčšie pohodlie cestujúcich sú operadlá sklápacie a v záujme jednoduchého prístupu k voliteľnému tretiemu radu sedadiel sa sedadlá posúvajú dopredu. Tretí rad sedadiel sa delí v pomere 50 : 50. Je ho možné úplne zložiť, a vytvoriť tým maximálny možný batožinový priestor.

K dispozícii sú zadné dvere s elektrickým pohonom ovládané stlačením tlačidla v batožinovom priestore, inteligentným kľúčom Nissan alebo spínačom umiestneným pri vodičovi. Otvorenie zadných dverí odhalí inovatívny firemný systém priehradiek v batožinovom priestore, ktorý dovoľuje nastaviť regály a priehradky do niektorej z 18 možných konfigurácií. Systém zahŕňa i skrytý priestor na uschovávanie cenností.

Batožinový priestor má kapacitu 550 litrov (445 litrov pri sedemsedadlovej verzii a 135 litrov s tretím radom sedadiel). Celkový objem batožinového priestoru pri sklopení všetkých sedadiel je 1 982 litrov.

K luxusným prvkom výbavy pre ešte väčší komfort a pohodlie patrí elektricky ovládaná panoramatická strecha, dvojito prešívané kožené čalúnenie, osvetlenie interiéru diódami LED a lesklé čierne obloženie s metalickými prvkami. Rýchlo vyhrievané predné sedadlá oceníte počas chladných zimných rán, zatiaľ čo vyhrievané/chladené držiaky nápojov udržia obsah v požadovanej teplote. Vozidlo Nissan X-Trail je dostupné s informačným a zábavným systémom NissanConnect so sedempalcovou dotykovou obrazovkou, zahrňujúcim digitálne rádio DAB, rozhranie Bluetooth a streamovanie hudby.

K dispozícii je široká ponuka originálneho príslušenstva vrátane deliacej siete batožinového priestoru na prepravu psov, odnímateľného ťažného zariadenia, chrómovaných krytov bočných spätných zrkadiel, prahových líšt a vonkajších ozdobných líšt pre predné, zadné a bočné strany vozidla.

Dôvodom, prečo je X-Trail ideálnym vozidlom na rodinné expedície, je voliteľný systém pohonu všetkých kolies All-Mode 4×4-i. Keď je ním vozidlo vybavené, môže vodič voliť buď režim pohonu dvoch kolies pre maximálnu účinnosť, automatický režim, ktorý neustále monitoruje situáciu a upravuje rozloženie pohonu medzi prednými a zadnými kolesami tak, aby bol zaistený čo najlepší záber, alebo režim zámku pohonu všetkých kolies pre tie najnáročnejšie podmienky. Poskytuje absolútnu istotu jazdy bez ohľadu na jazdný povrch.

Režim All-Mode 4×4-i robí z vozidla Nissan X-Trail s dvojlitrovým vznetovým motorom účinného pomocníka pre vodičov, ktorí potrebujú ťahať za vozidlom príves. Maximálna hmotnosť brzdeného prívesu je 2 000 kg pri modeloch s manuálnou prevodovkou a 1 650 kg pri dvoch variantoch prevodovky CVT. Vozidlo je tak vhodné pre tých, ktorí potrebujú ťahať karavany, prevážať kone, lode a prívesy.

Rovnako ako všetky crossovery Nissan, i vozidlo X-Trail s dvojlitrovým vznetovým motorom poskytuje istotu a bezpečnosť pri jazde vďaka komplexnému vybaveniu vyspelými inteligentnými systémami podpory vodiča. Patrí k nim technológia Nissan Safety Shield, ako je systém sledovania tlaku v pneumatikách, systém rozpoznávania únavy vodiča, rozpoznávanie dopravných značiek, automatické prepínanie svetiel, systém sledovania mŕtveho uhla a systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu.

Vozidlo môže byť vybavené technológiami Vehicle Dynamic Control, brzdovým asistentom, aktívnou reguláciou jazdy, aktívnym držaním stopy, aktívnou motorovou brzdou, inteligentným parkovacím asistentom, asistentom rozjazdu do kopca a inteligentným panoramatickým kamerovým parkovacím systémom s monitorovaním pohybujúcich sa objektov za vozidlom.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama