/
/
/
Nissan na ženevskom autosalóne 2014

Nissan na ženevskom autosalóne 2014

Reklama

Prvýkrát sa spoločne predstavia vozidlá kompletne modernizovaného radu crossoverov

  • Úplne nový X-Trail s DNA crossoveru definuje budúci štandard v segmente vozidiel SUV triedy C
  • Úplne nový Qashqai začína novú éru dizajnu crossoverov
  • Navyše aj ďalší člen vitálnej rodiny crossoverov spoločnosti Nissan sa na ženevskom autosalóne Geneva Motor Show chystá na svoj debut

Spoločnosť Nissan sa pochváli rozmanitosťou svojich modelov a vášňou pre techniku

  • V Európe sa prvýkrát predstaví strhujúci koncept BladeGlider
  • Model úžitkového vozidla e-NV200 s nulovými emisiami bude predstavený v sériovo vyrábanej verzii
  • Svoju európsku premiéru zažije GT-R Nismo – najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo Nissan

Spoločnosť Nissan aj naďalej mieri za svojím cieľom stať sa ázijskou značkou číslo jeden v našom regióne

  • Silný dopyt po prvotriednych modeloch vyrábaných v Európe
  • Nárast produkcie v závodoch Nissan vo Veľkej Británii i Španielsku

Na 84. ženevskom autosalóne Geneva Motor Show upevňuje spoločnosť Nissan svoju vládu nad segmentom crossoverov predstavením bezkonkurenčnej rodiny crossoverov v role hlavných hviezd. Úplne nové modely X-Trail a Qashqai sú názornými príkladmi nepretržitého vývoja spoločnosti Nissan v segmente crossoverov, ktorý v Ženeve bude ešte posilnený uvedením ďalšieho modelu novej generácie.

Ženevský autosalón 2014 bude aj ukážkou inovácie a rozmanitosti spoločnosti Nissan. Od svetovej premiéry modelu e-NV200 až po európsky debut modelu GT-R Nismo predvádza Nissan svoju neutíchajúcu vášeň pre dizajn, navrhovanie a inovácie.

Firemné novinky

Rekordná úroveň dopytu po technologicky vyspelých a inovatívnych vozidlách značky Nissan spolu s radom nových a modernizovaných vozidiel znamená, že v roku 2014 vyrobí spoločnosť Nissan vo svojich závodoch viac vozidiel, crossoverov a ľahkých úžitkových vozidiel než kedykoľvek predtým. Vysoká úroveň nepoľavujúceho dopytu po prvotriednych vozidlách, ako sú Nissan Qashqai, elektromobil Nissan LEAF alebo druhý plne elektrický model e-NV200 znamená, že spoločnosť Nissan bude vo svojich závodoch vo Veľkej Británii, Španielsku a Rusku svoje výrobné kapacity využívať ešte intenzívnejšie. A tým sa to nekončí. Nesmieme podceňovať výrobu spoločnosti Nissan v Európe: 80 percent všetkých vozidiel Nissan, ktoré sa vlani v Európe predali, bolo vyrobených v európskych závodoch. Za 30 rokov od spustenia výroby v Európe vyrobila spoločnosť Nissan v tomto regióne viac ako 10 miliónov vozidiel.

Nový X-Trail

Úplne nový model X-Trail je teraz naplno začlenený do ponuky crossoverov značky Nissan a spája schopnosti vozidla s pohonom 4×4 s celým radom dizajnových a konštrukčných prvkov, ktoré sa stali atribútmi crossoverov Nissan. Tento model ponúka aj veľa technológií, ktoré sú v danom sektore novinkou, napríklad unikátne dvojité LED svetlomety, bezpečnostný štít Nissan a plne integrovaný navigačný systém novej generácie NissanConnect, ktorý ponúkne informácie i zábavu.

Model X-Trail je postavený na platforme Common Module Family, spoločnom projekte značiek Renault a Nissan, a je okrem iného oveľa praktickejší, čo sa premieta napríklad do nového „divadelného“ usporiadania sedadiel s posuvným druhým radom a plne integrovaným tretím radom sedadiel, ktoré poskytujú viac priestoru nad hlavou i na nohy.

Výsledkom kompletnej rekonštrukcie a prepracovania je nový X-Trail, ktorý predstavuje najkomplexnejší a najschopnejší crossover v ponuke vozidiel SUV v odbore.

Premiéra sériovej verzie e-NV200

Uvedením nového modelu e-NV200, ktorý prináša bezkonkurenčný štýl, nulové emisie a neskutočne nízke prevádzkové náklady, dáva spoločnosť Nissan najavo, že hodlá aj naďalej kraľovať sektoru elektromobilov. Tento model v sebe spája prvky dvoch niekoľkonásobne ocenených vozidiel – Nissanu LEAF a Nissanu NV200, niekdajších víťazov v kategóriách svetové auto roka a medzinárodná dodávka roka – a ako taký je pripravený zmeniť tvár mesta.

Vysokovýkonné a stopercentne elektrické hnacie ústrojenstvo modelu e-NV200, ktoré stavia na systéme použitom v obdivovanom Nissane LEAF, sa snúbi s prvotriednym objemom nákladového priestoru modelu NV200. Tým vzniklo praktické a univerzálne vozidlo schopné dopravovať osoby i tovar bez toho, že by produkovalo výfukové plyny alebo obťažovalo hlukom. Od začatia predaja v máji bude e-NV200 k dispozícii vo vyhotovení ako dodávka alebo päťdverové osobné vozidlo vo verzii Combi alebo luxusnejšej verzii Evalia. I keď sa e-NV200 zameriava v prvom rade na podnikateľov, určite urobí dojem aj na súkromných používateľov s početnou rodinou.

GT-R Nismo

Mocné GT-R Nismo, najrýchlejšie a najpokrokovejšie vozidlo spoločnosti Nissan, teraz absolvuje európsku premiéru v produkčnom vyhotovení. Toto vozidlo dosiahlo dokonalosť na legendárnom okruhu Nürburgring Nordschleife, kde je držiteľom rekordu za najrýchlejší čas kola v kategórii sériovo vyrábaného vozidla. Spôsob, akým nové GT-R Nismo prináša špičkový výkon, je dokonalým stelesnením ducha značky Nismo.

Model GT-R Nismo je poháňaný 3,8-litrovým motorom s dvojitým preplňovaním a výkonom 600 k, na ktorom konštruktéri divízie Nismo uskutočnili rozsiahle zmeny. To všetko spolu s prepracovanou aerodynamikou, ktorá vytvára 100 kg prítlaku navyše, a špeciálne navrhnutým systémom zavesenia vyvinutým v Európe vytvára doteraz najdokonalejší model GT-R,

Koncept Nissan BladeGlider

Smelý koncept BladeGlider, ktorý búra tradičné predstavy o konštrukcii výkonného vozidla, sa publiku v Ženeve predstaví prvý raz. Tento model sa inšpiroval inovatívnym vozidlom ZEOD RC s nulovými emisiami na vyžiadanie, ktoré sa v roku 2014 zúčastní pretekov na okruhu Le Mans 24 hodín v súťažnej kategórii Garage 56. Môže sa teda pochváliť radikálne úzkym rozchodom predných kolies, ktorý pri pohľade zhora vytvára charakteristický tvar šípovitého krídla. Vďaka umiestneniu lítiovo-iónových batérií a motorov medzi zadnými kolesami ponúka BladeGlider dokonalé rozloženie hmotnosti a optimalizuje prenos výkonu, čo významne znižuje zaťaženie v prednej časti vozidla.

Nový Qashqai

Úplne nový Nissan Qashqai bude pre spoločnosť Nissan oslavou jedného z najúspešnejších uvedení na trh v histórii a pre divákov na ženevskom autosalóne iste veľkým lákadlom. Model druhej generácie začína novú éru dizajnu crossoverov a budí nevídaný záujem motoristov a médií po celom svete. Vo výrobnom závode, ktorý prekonáva rekordy jeden za druhým, teraz v britskom Sunderlande beží produkcia na plné obrátky. Nový Qashqai je vďaka množstvu prelomových technológií a inovatívnych a praktických prvkov dizajnu jasným dôkazom vedúcej pozície spoločnosti Nissan v sektore crossoverov. Nové prvky zahŕňajú napríklad technológiu bezpečnostného štítu Nissan – súbor bezpečnostných systémov, ktorý je jedným z najkomplexnejších ochranných balíčkov v odbore – alebo najnovší systém NissanConnect s plnou integráciou smartfónu.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama