/
/
/
Navrhnuté pre budúcnosť

Navrhnuté pre budúcnosť

Reklama

Ako sa budeme premiestňovať v budúcnosti? BMW Group Design už teraz ukazuje, ako bude vyzerať radosť z jazdy v budúcnosti. Inovačné oblasti Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby (Autonomous driving, Connectivity, Electrification and Services — ACES) otvárajú úplne nové možnosti a zážitky. A zároveň zvestujú blížiacu sa zmenu zmýšľania v automobilovom priemysle. Spoločnosť BMW Group vníma dizajn ako kľúč do budúcnosti. Dizajn dáva tvary inovačným oblastiam a prináša technológie do života. Zároveň má silu premýšľať ďaleko za tým, čo je momentálne možné a dáva do pohybu ambiciózne vývojové projekty. Spoločnosť BMW Group to už potvrdila prvým modelom BMW X5, ktorý založil segment SUV. Taktiež ovládačom iDrive, ktorý sa v nejakej forme dnes nachádza vo všetkých vozidlách značky alebo modelmi BMW i. Boli úplne prvé svojho druhu a trvalo očarili automobilový svet.

Navrhujeme zážitky.
Vodič si v budúcnosti vyberie či chce, aby ho vozidlo odviezlo úplne autonómne (v režime EASE) alebo bude šoférovať sám (v režime BOOST). Prístupy EASE a BOOST vytvárajú základ dizajnu každého nového modelu značky BMW. Zámer je v podstate jednoduchý: EASE your Life – BOOST your Moment (Zjednodušte si život — Užite si moment). Zážitky EASE a BOOST ukazujú, ako BMW Group Design uvažuje o vzhľade vozidiel budúcnosti. Účel dizajnu jasne prekračuje rozhodujúci tvar a formu. BMW Group Design vytvára zážitok. Automobil už nie je iba vozidlo. Môže byť miesto oddychu, relaxu, interakcie, zábavy aj koncentrácie. Zároveň však môže byť aj výnimočným jazdeckým náradím, vďaka ktorému užívateľ zažije nové rozmery jazdnej dynamiky. Vozidlo sa premení na nový druh obývačky zameranej na potreby a túžby vodiča. BMW Group Design aplikuje všetky časti prístupu ACES v najrôznejších formách a vytvára priestor na zážitky.

EASE your Life – BOOST your Moment.
Štúdie BMW Vision iNEXT a BMW Vision M NEXT predstavujú prototypy verzií prístupov EASE a BOOST. EASE zahŕňa všetky skúsenosti získané počas jazdy, keď všetky úlohy spojené s riadením preberá vozidlo. Vozidlo sa v tomto prípade premieňa na obývačku na štyroch kolesách, kde sa cestujúci cítia bezpečne a isto. Zážitky, ktoré ponúka koncept EASE, sú také rozmanité ako potreby a záujmy cestujúcich. BOOST však znamená výnimočný aktívny zážitok z jazdy. Koncepty EASE aj BOOST majú pri vytváraní budúcnosti spoločnosti BMW Group rovnaké zastúpenie a zrkadlia sa v nich inovačné oblasti Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby (Autonomous driving,Connectivity, Electrification and Services — ACES). Dizajn dodáva týmto oblastiam vizuálne vyjadrenie a z technológie robí niečo, s čím chce byť človek v kontakte (D+ACES).

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama