/
/
/
Návrat legendy SEAT Toledo

Návrat legendy SEAT Toledo

Reklama

Toledo sa vracia! Nová limuzína španielskej značky kombinuje dizajn s využiteľnosťou, dynamiku a účinnosť, ako aj kvalitu a priaznivú cenu doteraz nedosiahnutým spôsobom. Pri štartovacej cene 9.990,-€ a  pri zachovaní všetkých bezpečnostných prvkov ako elektronický stabilizačný systém ESC, 6 airbagov, kotúčové brzdy na všetkých kolesách, úchyty ISOFIX s Top Tether z nej robia bezpečné vozidlo pre celú rodinu s vysokou variabilitou a vynikajúcim pomerom ceny a úžitkovej hodnoty. Nový model Toledo oslovuje zákazníkov, ktorí hľadajú praktickú, kvalitne vypracovanú a dostupnú limuzínu s viac ako dostatočným 550 litrov  veľkým kufrom a pri tom sa nechcú vzdať atraktívneho dizajnu a dynamických jazdných vlastností.

Svojimi jedinečnými vlastnosťami nový model Toledo nadväzuje na tradíciu svojich predchodcov. SEAT len z prvých dvoch generácií modelu Toledo vyrobil vyše 860.000  kusov  – tento úspech bol vždy založený na kombinácii atraktívneho dizajnu a praktických vlastností. Kompletne novo vyvinutá štvrtá generácia modelu Toledo má ambície nadviazať na tento úspech. Je to limuzína s nádychom luxusu.

Perfektná úžitková hodnota, najmodernejšia technológia
Nový model Toledo je s dĺžkou 4,48 metra absolútne „dospelý“ automobil. Napriek klasickej siluete so stupňovitou zadnou časťou karosérie má veľké piate dvere, umožňujúce pohodlný prístup do batožinového priestoru s úctyhodným základným objemom 550 litrov. Sklopením operadla zadného sedadla sa objem batožinového priestoru dá zväčšiť takmer trojnásobne – až na 1.490 litrov. Tým  Toledo poskytuje prepravnú kapacitu mnohých modelov kombi.

http://www.youtube.com/watch?v=v16p6rWlwxM

Relatívne dlhý rázvor 2.602 milimetrov (o vyše 80 milimetrov dlhší oproti modelu Toledo II) zaručuje komfortný priestor pre nohy cestujúcim v zadnej časti kabíny. Veľkorysé otvory dverí zabezpečujú všetkým členom posádky pohodlný prístup do kabíny.
Ako úplne nový model SEAT Toledo využíva najmodernejšie agregáty koncernu Volkswagen. Patria k nim vysoko účinné benzínové motory TSI, úsporné turbodiesle TDI a automatická 7-stupňová prevodovka DSG s dvoma spojkami, ktorá sa používa v kombinácii s najvýkonnejšími motormi. Výkonové rozpätie motorov siaha od 55 kW (75 k) do 90 kW (122 k); verzia Ecomotive exceluje kombinovanou normovanou spotrebou iba 3,9 litra nafty na 100 km.

Päť hviezdičiek Euro NCAP
Nový SEAT Toledo poskytuje maximálnu bezpečnosť, za ktorú pri teste Euro NCAP získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Pri náročnom teste bočného nárazu na stĺp dosiahol  maximálny počet bodov 94 percent. V oblasti bezpečnostných asistenčných systémov konzorcium Euro NCAP pozitívne hodnotilo, že sériové vybavenie obsahuje elektronický stabilizačný systém ESC.

Zdroj: Seat

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama