6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Najväčší osobný Mercedes-Benz bude nová trieda V

Odporúčame

S novou triedou V sa budúci rok Mercedes zaradí medzi veľkopriestorové limuzíny. Následník Viana nastúpi v roku 2014 ako nový a najväčší člen rodiny osobných automobilov z dielne Mercedes-Benz – a preto bude mať jednoznačnú ambíciu nanovo nastaviť latky vo svojom segmente. Nová trieda V tak spája výnimočne veľkú ponuku miesta a príkladnú funkcionalitu so sprostredkovaním vysokej hodnoty a estetiky, typickým pre značku, a s komfortom a bezpečnosťou, akými sa vyznačujú automobily s hviezdou. Toto všetko robí z triedy V ideálne vozidlo pre veľké rodiny, ľudí aktívne tráviacich voľný čas a prevádzkovateľov kyvadlovej dopravy, ktorí chcú zažiť a ponúkať to najlepšie.

Interiér novej triedy V je vybavený vysokokvalitnými materiálmi a navrhnutý v štýle modelov osobných áut Mercedes-Benz. Dôsledne tak stelesňuje nezameniteľnú filozofiu zmyselnej čistoty dizajnu osobných áut Mercedes-Benz. Typická hra kontrastov z organických plôch a čistých línií, ako aj teplých a studených farebných odtieňov vyžaruje nezvyčajnú harmóniu a sprostredkúva vysokú hodnotu interiéru. Dokonale sa tu snúbi funkcia s emóciou. Modernú atmosféru v interiéri završuje decentné náladové osvetlenie v troch farebných odtieňoch. Prenesením dizajnu osobných áut pozdvihol Mercedes-Benz kvalitu a estetiku triedy V na novú, v tomto segmente výnimočnú úroveň.

Interiér našej novej triedy V kombinuje veľký priestor a maximálnu variabilitu s eleganciou a sprostredkovaním vysokej hodnoty na úrovni najlepších osobných áut. Pre mňa je nová trieda V skutočný multitalent, aký v tomto segmente nemá páru,

hovorí Volker Mornhinweg, vedúci divízie Mercedes-Benz.

The new Mercedes-Benz V-Class ? Interior, Cockpit, TecDays 2013
Mercedes-Benz – nová trieda V

Dizajn interiéru: optická šírka a sprostredkovanie vysokej hodnoty

Pohľad priťahuje najmä prístrojová doska. Dynamicky tvarovaná a na šírku orientovaná prístrojová doska je rozdelená na dve časti. Vrchná a spodná časť sú rozdelené veľkým trojdimenzionálnym ozdobným prvkom, ktorý vytvára dojem optickej šírky a sprostredkúva vysokú hodnotu. Spodná časť je vyhotovená plasticky. To zvyšuje veľkolepý pocit v interiéri a umožňuje zažiť ľahkosť. Na želanie bude prvý raz v tejto triede k dispozícii aj vrchná časť prístrojovej dosky vo vzhľade kože s náročne vypracovanými ozdobnými stehmi. Ozdobné stehy s charakterom ručnej práce možno nájsť aj na kožených sedadlách, lakťových opierkach a v stredových poliach bočných obkladov, čím sa vyžarovanie vysokej hodnoty z celého interiéri zvýši ešte viac.

Vysokohodnotný a moderný dojem zosilňujú ovládacie a zobrazovacie prvky typické pre osobné autá Mercedes-Benz: samostatne stojaci centrálny displej, okrúhle vetracie dýzy, multifunkčný volant s 12 tlačidlami a voliaca páka DIRECT SELECT s radiacimi ovládačmi automatickej prevodovky a centrálna obslužná jednotka s ovládačom (otočný ovládač fungujúci aj ako tlačidlo) a inovatívnym dotykovým panelom, ktorým možno ovládať všetky telematické funkcie pohybom prstov alebo zadávať písmená a znaky ako na smartfóne. V segmente triedy V je novinkou taktiež sériový kožený volant.

Mercedes-Benz – nová trieda V

Jedinečný komfort pohody vďaka inteligentnej klimatizácii

Jedinečný a individuálny komfort zabezpečuje aj vylepšená a teraz aj výkonnejšia automatická klimatizácia THERMOTRONIC. Vytvára nový štandard v schopnosti prispôsobiť automatickú prevádzku individuálnym požiadavkám posádky. Trieda V tak ako jediné vozidlo v segmente ponúka okrem iných tri rôzne módy vetrania podľa osobného nastavenia, funkciu automatického prepnutia na vnútorný obeh pri zistení tunela a rozdelenie chladiaceho vzduchu na stranu vodiča a stranu spolujazdca, ktorého intenzita sa automaticky upravuje podľa polohy slnka.

Samostatne otvárateľné zadné okno a druhá ložná úroveň

Na pohodlné nakladanie a vykladanie predmetov poslúži trieda V ďalšou novinkou jedinečnou vo svojom segmente – samostatne otvárateľným zadným oknom, ktoré je zavesené na hornej časti rámu zadných dverí. Možno ho otvoriť a zatvoriť nezávisle od zadných dverí. To uľahčuje nakladanie a vykladanie hneď v dvoch ohľadoch: za prvé, vzniká druhá ložná úroveň. A za druhé, tam, kde nie je okolo auta dostatok miesta, už netreba otvárať veľké zadné dvere.

Najnovšia generácia systému COMAND Online a ozvučovací systém Burmester®

Pre novú triedu V sú k dispozícii tri informačno-zábavné systémy, ktoré ponúkajú špičkové riešenie na mieru pre každý rozpočet a každý nárok: Audio 20 USB (sériovo), Audio 20 CD a ako najvyššiu výbavu COMAND Online ako plne integrovaný multimediálny systém s navigáciou s pevným diskom s kapacitou 80 GB, mechanikou DVD, prístupom na internet a množstvom doplnkových funkcií. Najnovšia generácia systému COMAND Online sa vyznačuje fotorealistickým zobrazením mapy, užitočnými aplikáciami, prídavným profilom Bluetooth®, aby sa napríklad cez iPhone® dalo pristupovať na internet, ako aj prenosom dopravných údajov v reálnom čase.

Mimoriadny priestorový zvuk zabezpečí na želanie ozvučovací systém s priestorovým zvukom Burmester®. Ozvučovací systém optimálne nastavený na vozidlo pomocou 16 vysokovýkonných reproduktorov vrátane bassreflexu a 10-kanálového zosilňovača DSP s výstupným výkonom celkovo 640 wattov zabezpečí prvotriedny „pocit zvukovej pohody“. Systémom COMAND Online a priestorovým ozvučením Burmester® posúva trieda V latku pre navigáciu, používanie internetu a hudobný pôžitok vo svojom segmente na novú úroveň.

Mercedes-Benz - nová trieda V
Mercedes-Benz – nová trieda V

Rozsiahla bezpečnostná výbava

Ďalším prvkom, pre ktorý je trieda V vo svojom segmente výnimočná, je rozsiahla bezpečnostná výbava. Súčasťou sú početné inovatívne asistenčné systémy vodiča na báze najmodernejších radarových, kamerových a ultrazvukových snímačov, ktoré boli v nových triedach E a S zavedené pod pojmom „Mercedes-Benz Intelligent Drive“. Tieto systémy redukujú nebezpečenstvá ako silné nárazy bočného vetra, mŕtvy uhol alebo nedostatočný odstup na absolútne minimum. Ešte aj zaparkovanie novej veľkopriestorovej limuzíny bude také jednoduché a pohodlné ako na kompaktnom aute. Asistenčné systémy súčasne zvyšujú komfort a bezpečnosť.

Sériovo je trieda V vybavená systémom ATTENTION ASSIST, ktorý upozorňuje na príznaky rastúcej únavy a nepozornosti, a asistentom stabilizácie pri bočnom vetre. Ten dokáže kompenzovať účinok vetra brzdným zásahom na prednom a zadnom kolese na strane, z ktorej vietor fúka. Medzi ďalšie asistenčné systémy patrí okrem iných asistent sledovania mŕtveho uhla, aktívny asistent parkovania, ktorý aktívnymi zásahmi do riadenia a brzdnými zásahmi umožňuje automaticky zaparkovať do pozdĺžnych a priečnych parkovacích miest, 360-stupňová kamera, radarový systém COLLISION PREVENTION ASSIST s adaptívnym asistentom brzdenia a asistent sledovania dopravných značiek s funkciou upozornenia na jazdu nesprávnym smerom.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama