/
/
/
Najsilnejší kabriolet s hviezdou: Mercedes-AMG S 63 4MATIC

Najsilnejší kabriolet s hviezdou: Mercedes-AMG S 63 4MATIC

Reklama

Štvormiestny kabriolet v segmente Triedy S vo vyhotovení Mercedes-AMG S 63 4MATIC poháňa výkonný 5,5-litrový motor AMG V8 s dvomi turbodúchadlami (430 kW/585 k; 900 Nm), využíva sériový pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC s rozdeľovaním krútiaceho momentu s dôrazom na zadnú nápravu. Na jednej strane dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy (maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h).

Na druhej vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava vozidlu poskytuje tie najlepšie hodnoty spomalenia. Špičková výkonná technológia je v najsilnejšom kabriolete značky s hviezdou spojená s výrazným dizajnom exteriéru a interiéru.

„Nový kabriolet S 63 je ďalším fascinujúcim automobilom snov AMG z Affalterbachu,“ vyzdvihuje  Tobias Moers, predstaviteľ spoločnosti Mercedes-AMG GmbH a dodáva: „nový model to pôsobivo dokazuje: aj v roku 2015 naďalej intenzívne akcelerujeme. Našu modelovú ofenzívu pokračujeme s veľkou dynamikou, a to vo všetkých segmentoch trhu.“

 

Výnimočnosť nového kabrioletu zvýrazňuje osobitne tuhá štruktúra karosérie s technicky inovatívnymi riešeniami (vrátane uplatnenia magnézia), pričom jeho hmotnosť značne znižuje široké uplatnenie hliníka. To sa podpisuje i pod celkovú spotrebu paliva (podľa NEFZ) 10,4 l/100 km, čo je v danom segmente najmenej. Kabriolet Mercedes-AMG S 63 4MATIC sa začne dodávať (aj na Slovensko) na jar v roku 2016.

Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet; designo diamantweiß bright Interieur: bengalrot/schwarz designo diamond white bright,Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama