/
/
/
Na stretnutí Camp Jeep® sa predstavuje nový Jeep® Gladiator: najschopnejší, najfunkčnejší a najzábavnejší stredne veľký pick-up

Na stretnutí Camp Jeep® sa predstavuje nový Jeep® Gladiator: najschopnejší, najfunkčnejší a najzábavnejší stredne veľký pick-up

Reklama

 • Hviezdou tohtoročného stretnutia majiteľov a priaznivcov vozidiel značky Jeep®, ktoré prebehne od 12. do 14. júla bude nový Jeep® Gladiator.
 • Nový Gladiator je jedinečným vozidlom pre každodenné dobrodružstvá, ktorý značku Jeep® vracia do segmentu pick-upov.
 • Moderný, okamžite rozpoznateľný dizajn Jeep® zahŕňa originálne štylistické prvky značky, akými sú ikonická sedemotvorová maska ​​chladiča, kruhové svetlomety a lichobežníkové blatníky kolies.
 • Verzia Crew cab využíva odolnú 152 centimetrov dlhú oceľovú korbu s integrovanými kotviacimi okami, voliteľným nástrekom, organizérom a krytom poskytujúcimi maximálnu všestrannosť pri preprave nákladu.
 • Jediný pick-up s pohonom všetkých kolies a otvorenou karosériou ponúka ľahko obsluhovateľnú látkovú strechu, dva hardtopy a sklopné čelné okno pre maximálnu všestrannosť a slobodu.
 • Bezkonkurenčné schopnosti vďaka systémom pohonu všetkých kolies Command-Trac a Rock-Trac, tretej generácii náprav Dana 44, elektronickým uzávierkam predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, v segmentu ojedinelému elektronicky odpojiteľnému stabilizátoru prednej nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.
 • Zavesenie kolies odladené pre optimálne jazdné vlastnosti na vozovke a jazdný komfort bez kompromisu k offroadovým schopnostiam.
 • Pokročilé a úsporné pohonné jednotky zahŕňajú zážihový motor 3.6 V-6 Pentastar s výkonom 285 k, ktorý je určený pre mimoeurópske trhy a dieselový motor 3.0 V-6 EcoDiesel s výkonom 260 k, ktorý bude jedinou motorizáciou pre európskych zákazníkov.
 • Pokročilé technológie zahŕňajú čelnú offrodovú kameru pre lepší výhľad v náročnom teréne – k dispozícii vôbec prvýkrát u modelu značky Jeep® a štvrtú generáciu infotelematického systému UconnectTM so zrkadlením chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto* a možnosťou voľby 7 alebo 8,4palcovej dotykovej obrazovky so zoomovaním pomocou prstov.
 • K dispozícii s radom pokročilých bezpečnostných prvkov vrátane sledovania mŕtveho uhla a detekcie kríženia dráhy za vozidlom, varovania pred čelným nárazom, adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a štandardnej parkovacej kamery Parkview s dynamickým navádzaním.
 • Viac ako 150 exkluzívnych voliteľných doplnkov Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar®, z ktorých 110 je určených aj pre európsky trh.
 • U predajcov značky Jeep® v regióne EMEA sa Gladiator objaví v budúcom roku, a to v stupňoch výbavy Sport, Overland a Rubicon.
 • Na stretnutí Camp Jeep® sa predstavia dva modely Jeep® Gladiator – oba v offroadovej výbave Rubicon so zážihovým motorom 3.6 Pentstar v čiernom a bielom odtieni karosérie.

Európski zákazníci budú mať prvú možnosť bližšie preskúmať nový Jeep Gladiator na akcii Camp Jeep® – každoročnom stretnutí majiteľov a priaznivcov vozidiel značky Jeep® a najvýznamnejšej udalosti klubu Jeep®Owners Group (J.O.G.). Akcia prebehne od 12. do 14. júla v San Martino di Castrozza v srdci Dolomitov.

Úplne nový Jeep® Gladiator stavia na bohatom dedičstve odolných a spoľahlivých pick-upov Jeep® s bezkonkurenčnou kombináciou originálneho dizajnu Jeep®, slobody jazdy s nebom nad hlavou, vysokej funkčnosti a všestrannosti, pokročilých a hospodárnych pohonných jednotiek, špičkovej dynamiky na vozovke a v teréne a radu inovatívnych bezpečnostných prvkov a pokročilých technológií konektivity.

Nový Jeep® Gladiator je posledným prírastkom v dlhom rade pick-upov, ktorý začal v roku 1947, kedy Willys Overland predstavil jednotonový pick-up s pohonom všetkých kolies na báze modelu CJ-2A. Ten bol nasledovaný mnohými ďalšími modelmi, vrátane FC-150/170 (1957-1965), Jeep® Gladiator/J Series (1963-1987), Jeep® CJ-8 Scrambler (1981-1985) a Jeep® Comanche (1986-1992). Dnes, po 27 rokoch sa značka Jeep® vracia do segmentu pick-upov s jedinečnou ponukou, viacúčelovým vozidlom s otvorenou karosériou, ktorý ponúka legendárne offroadové schopnosti a pokročilé technológie v kombinácii so slobodou a flexibilitou prepravy vybavenia a nákladu na 152 centimetrov dlhej oceľovej korbe.

Nový Jeep® Gladiator je úplne jedinečným vozidlom, ktoré rozvíja ikonickú rovnicu Wrangleru tým, že k bezkonkurenčným schopnostiam v teréne pridáva väčšiu univerzálnosť, slobodu a vynikajúcu dynamiku na vozovke. Za svoje legendárne schopnosti v teréne vďačí systémom pohonu všetkých kolies Command-Trac a Rock-Trac, tretej generácii náprav Dana 44, elektronickým uzávierkam predného a zadného diferenciálu Tru-Lock, v segmente úplne ojedinelému elektronicky odpojiteľnému stabilizátoru prednej nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.

Nový Jeep® Gladiator je vyrábaný v Tolede v štáte Ohio a je ponúkaný v troch stupňoch výbavy: Sport, Overland a Rubicon. Na Blízkom východe sa objaví v prvej polovici roka 2020, na európskom trhu potom koncom budúceho roka.

Moderné poňatie originálneho dizajnu Jeep®

Nový Jeep® Gladiator sa môže pochváliť robustným a osobitým dizajnom, ktorý je okamžite rozoznateľný podľa tradičných štylistických prvkov Jeep®.

Dizajnérsky tím značky Jeep® zachoval tradičnú sedemotvorovú masku chladiča modelu Wrangler, ktorá však dostala širšie otvory potrebné pre väčší prívod vzduchu súvisiaci s vyššou ťažnou kapacitou. Horná časť mriežky je tvarovaná v záujme zlepšenia aerodynamiky.

Stupne výbavy Gladiator Overland a Rubicon ponúkajú LED svetlomety a hmlové svetlá, ktoré poskytujú ostré biele svetlo dodávajúce vozidlu moderný vzhľad.

Tradičné štvorcové zadné koncové svetlá využívajú LED technológiu a svojím tvarom a pozíciou umožňujú široký vstupný otvor pre bezproblémové nakladanie na korbu. Nákladový priestor je zabezpečený elektricky ovládaným vekom, ktoré tlmí nárazy a je možné ho otvoriť v troch pozíciách.

Pri navrhovaní odolnej korby sa konštruktéri zamerali na funkčnosť a všestrannosť. Osvetlenie korby, voliteľná krytá elektrická zásuvka (230 V) a pevné integrované kotviace oká poskytujú maximálnu odolnosť a všestrannosť. Voliteľný systém Trail Rail Cargo Management System poskytuje ďalšie možnosti ukladania, organizácie a zabezpečenia nákladu.

Voliteľná vložka korby, organizér korby a látkový kryt poskytujú bezpečnosť nákladu a zároveň prispievajú k väčšej odolnosti. Verzia Gladiator Rubicon je vybavená ochranou kabíny a korby.

Dizajn rámu čelného okna so štyrmi skrutkami umožňuje jeho ľahké a rýchle sklopenie. Horná časť rámu je spojená s A stĺpikmi a zostáva na svojom mieste aj po sklopení okna. Vďaka tomu zostáva vnútorné spätné zrkadlo vždy na svojom mieste.

Závesy ľahkých a odolných hliníkových dverí obsahujú vyrazenú informáciu o veľkosti bitu Torx pre odmontovanie dverí, vďaka čomu nie je potrebné premýšľať o tom, ktorý bit je potrebný. Sada náradia s potrebnými bitmi Torx pre odstránenie dverí a spodnej časti okna je súčasťou štandardnej výbavy.

Gladiator Overland a Rubicon zdieľajú trojdielny hard top vo farbe karosérie, ktorý vozidlu poskytuje prémiový vzhľad a u verzie Rubicon je možné navyše voliť čierny trojdielny hardtop. Obe prevedenia poskytujú posádke ďalšie možnosti jazdy s otvoreným nebom nad hlavou. Dvojica panelov Freedom umožňuje vďaka rýchlospojkám rýchle odstránenie aj inštaláciu. Desiatky rôznych konfigurácií dverí, strechy a čelného okna vytvárajú ohromujúce možnosti.

Interiér s originálnym dizajnom sa môže pochváliť funkčnosťou a technológiami

Interiér nového modelu Jeep® Gladiator kombinuje originálny štýl, všestrannosť, komfort a intuitívne ovládanie. Celou kabínou sa prelína precízne dielenské spracovanie a vysoko kvalitné materiály.

Stredová konzola inšpirovaná historickým dedičstvom značky Jeep® má čisté tvary a veľmi vydarene dopĺňa dizajn horizontálne usporiadanej palubnej dosky. Každý stupeň výbavy sa potom môže pochváliť špecifickou úpravou stredovej konzoly. Funkčné prvky, vrátane ovládačov klimatizácie a hlasitosti audiosystému, dobíjania a konektorov mediálnych zariadení a tiež tlačidlá systému Engine Stop Start (ESS), sú navrhnuté pre rýchle nájdenie a ľahkú dosiahnuteľnosť.

Stredová konzola hostí 7- alebo voliteľnú 8,4palcovú dotykovú obrazovku štvrtej generácie systému UconnectTM. Panel s kontrolnými ukazovateľmi využíva 3,5- alebo 7palcový TFT informačný LED displej. Ten vodičovi dovoľuje nastaviť informácie viac ako 100 spôsobmi pre ľahší prístup počas jazdy. Displej bude štandardom verzií Overland a Rubicon.

Zadné sedadlá využívajú úplne jedinečný dizajn s uzamykateľným úložným priestorom pod sedádlami. Sedadlá je možné navyše úplne sklopiť a využiť tak celú vnútornú dĺžku kabíny pre uloženie dlhších predmetov. Celý interiér modelu Gladiator je charakteristický chytrými úložnými riešeniami vrátane odolných sieťovaných vreciek, ktoré zaberajú celú dĺžku dverí, a mnohých miest pre uloženie telefónu.

Po vyklopení sedadiel zadných sedadiel je možné využiť otvorené úložné priestory v podlahe. Voliteľná uzamykateľná priehradka potom umožňuje bezpečné uloženie dôležitých predmetov v prípade stiahnutej strechy alebo odstránenia dverí.

Nový Jeep® Gladiator vyniká svojou funkčnosťou a užívateľsky prívetivými funkciami. Výhradne pre verziu Gladiator Rubicon je určená predná offroadová kamera, ktorá umožňuje jednoduchý prehľad o prekážkach v teréne. Predná kamera je umiestnená za prostredným otvorom mriežky chladiča a aktivuje sa na obrazovke prostredníctvom Off-road Pages. Táto kamera sa u modelu značky Jeep® objavuje vôbec po prvýkrát a jej cieľom je ponúknuť väčšiu funkčnosť a bezpečnosť počas jazdy v teréne. Pre väčšiu praktickosť ponúka samočistiacu funkciu, vďaka ktorej zostáva kamera čistá aj po absolvovaní extrémnych offroadových pasáží.

Audiosystém ponúka možnosť subwoofera a prenosného bezdrôtového reproduktora umiestneného za zadnými sedadlami, ktorý dovoľuje počúvanie hudby počas prestávok pri extrémnych dobrodružstvách. LED osvetlenie v zadnom obložení osvetľuje úložný priestor a dobíjaciu stanicu bezdrôtového reproduktora.

Pokročilé a hospodárne pohonné jednotky
Nový Jeep® Gladiator ponúkne osvedčený zážihový motor 3.6 Pentastar V-6 – k dispozícii iba na mimoeurópskych trhoch vrátane Blízkeho východu – a nový dieselový motor 3.0 EcoDiesel V-6, ktorý bude jedinou motorizáciou európskeho trhu.

Motor 3.6 Pentastar V-6 poskytuje výkon 285 k, krútiaci moment 347 Nm a už v štandarde využíva funkciu Engine Stop-Start (ESS). Navrhnutý bol tak, aby poskytoval vysoký krútiaci moment v širokom spektre otáčok, najmä potom v nízkych otáčkach, čo je úplne zásadný predpoklad pre jazdu v extrémnom teréne.

Dieselový motor 3.0 EcoDiesel bude k dispozícii pre všetky modely Gladiator na európskom trhu. Očakáva sa, že ponúkne výkon 260 k a krútiaci moment 600 Nm. Aj táto motorizácia bude štandardne spojená so systémom Engine Stop-Start (ESS). Agregát navrhnutý spoločnosťou FCA EMEA zahŕňa dômyselnú technológiu turbodúchadla s ložiskami s nízkym valivým trením pre výkon v nízkych otáčkach.

Nový Jeep® Gladiator ponúkne osemstupňovú automatickú prevodovku, ktorá optimalizuje výkon v teréne a umožňuje hladkú jazdu aj efektívny prenos výkonu v diaľničných rýchlostiach. Osemstupňová automatická prevodovka je k dispozícii u všetkých modelov Gladiator.

Najschopnejší stredne veľký pick-up bez kompromisov

Nový Jeep® Gladiator poskytuje legendárne offroadové schopnosti, ktoré vychádzajú z dvoch pokročilých systémov pohonu všetkých kolies. Systém pohonu všetkých kolies Command-Trac, ktorý je štandardom modelov Sport a Overland, využíva dvojstupňovú rozdeľovaciu prevodovku s redukovaným prevodovým pomerom 2,72: 1 a tretiu generáciu ťažkých náprav Dana 44 s prevodovým pomerom 3,73.

U verzie Gladiator Rubicon bol použitý systém pohonu všetkých kolies Rock-Trac, ktorý je spojený s treťou generáciou ťažkých náprav Dana 44 vpredu aj vzadu s redukovaným prevodovým pomerom 4: 1.

Gladiator Rubicon ponúka väčší výkyv náprav a celkovú dráhu zavesenia, k čomu im pomáha v segmente úplne ojedinelý elektronicky odpojiteľný stabilizátor prednej nápravy. So štandardnou osemstupňovou automatickou prevodovkou dosahuje Gladiator Rubicon pôsobivého plazivého prevodu 77.2: 1, čo zjednodušuje prekonávanie akýchkoľvek prekážok v teréne.

Tak Command-Trac, ako aj Rock-Trac ponúkajú riadenie krútiaceho momentu, čo umožňuje optimálnu trakciu v podmienkach nízkej priľnavosti. Voliteľný zadný diferenciál so zvýšenou svornosťou Trac-Lok u modelov Sport a Overland zaisťuje mimoriadny krútiaci moment a trakciu na klzkom povrchu, akým je piesok, štrk, sneh alebo ľad.

Všetky tri stupne výbavy Gladiator Sport, Overland a Rubicon získali logo Trail Rated vďaka svojim legendárnym schopnostiam Jeep® 4×4, ktoré zahŕňajú nasledovné funkcie:

 • Systém pohonu všetkých kolies Command-Trac s plazivým prevodom 2,72: 1, ktorý je štandardom modelov Sport a Overland;
 • Systém pohonu všetkých kolies Rock-Trac s redukovaným prevodovým pomerom 4: 1 a uzávierkami diferenciálov Tru-Lok, ktorý je štandardom verzie Rubicon;
 • Ochranné kryty a ťažné oká vzadu;
 • Štandardom verzie Rubicon je zadný offroadový oceľový nárazník a voliteľne je potom dispozícii aj predný oceľový nárazník s odnímateľnými koncami pripravený pre montáž navijaku;
 • Nájazdový uhol 43,6 stupňa, prechodový uhol 20,3 stupňa, uhol zjazdu 26 stupňov a svetlá výška 28,2 centimetrov;
 • Agresívne voliteľné 17palcové offroadové kolesá, verzia Rubicon využíva 32palcové pneumatiky už v štandarde;
 • Brodivosť až 76 centimetrov;
 • Ťažná kapacita až 2722 kg a užitočné zaťaženie 725 kg.

Robustná konštrukcia s karosériou sediacou na ráme je základom legendárnej úžitkovej hodnoty a odolnosti pick-upov Jeep®  

Jeep® Gladiator využíva dizajn karosérie posadenej na ráme a vynikajúceho päťprvkového zavesenia kolies, ktoré zlepšuje schopnosti a poskytuje skvelú dynamiku na vozovke aj vysokú úroveň bezpečnosti.

Dizajn karosérie posadenej na ráme využíva pokročilé materiály a konštrukciu pre nízku hmotnosť a zároveň pevnosť a odolnosť. Ukážkou môže byť ľahký rám z vysokopevnostnej ocele. V porovnaní s štvordverovým modelom Jeep® Wrangler je rám modelu Gadiator o ďalších 787 mm dlhší, zatiaľ čo rázvor náprav sa predĺžil o 492 mm.

Dlhší rázvor náprav a umiestnenie osi korby za os nápravy viedlo k lepšiemu rozloženiu hmotnosti a oveľa komfortnejším jazdným vlastnostiam pri preprave nákladu. Hnací hriadeľ, brzdy, palivové potrubie a výfukový systém boli predĺžené tak, aby vyhovovali zmenám potrebným pre vytvorenie najschopnejšieho stredne veľkého pick-upu všetkých čias.

Gladiator využíva osvedčené päťprvkové zavesenie predných kolies s vinutými pružinami. Pružiny boli odladené pre optimálnu rovnováhu medzi ovládateľnosťou na vozovke a legendárnymi offroadovými schopnosťami. Výsledkom sú komfortné jazdné vlastnosti v meste aj v teréne, v prázdnom aj plne naloženom stave. Jazdný komfort, nakláňanie karosérie, ovládateľnosť, nosnosť a ťažná kapacita sa výrazne zlepšili vďaka starostlivému naladeniu tlmičov, dorazov a premyslenej stratégii úchytov karosérie na ráme.

 Kompletná paleta štandardných a voliteľných prvkov bezpečnosti

Bezpečnosť a ochrana posádky boli pri konštrukcii nového modelu Jeep Gladiator úplne zásadné. Voliteľné prvky zahŕňajú sledovanie mŕtveho uhla, detekciu kríženia dráhy za vozidlom, prednú offroadovú kameru, varovanie pred čelným nárazom Plus a adaptívny tempomat Plus s funkciou Stop & Go. Štandardom je zadná cúvacia kamera Parkview s dynamickým navádzaním, predný a zadný parkovací asistent a elektronická kontrola stability ESC s elektronickou kontrolou proti prevráteniu ERM.

 Štvrtá generácia systému UconnectTM ponúka pokročilé technológie

Nový Jeep® Gladiator ponúka dva infotelematické systémy UconnectTM – UconnectTM 7″ a 8.4″ NAV, ktoré poskytujú široké možnosti komunikácie, zábavy a navigácie vodičovi aj ostatným cestujúcim. Systémy UconnectTM 7.0 alebo 8.4 NAV ponúkajú jednoducho použiteľné funkcie, vyšší výkon, rýchlejšie reakcie a dotykové obrazovky s vyšším rozlíšením. Nechýba funkcia zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android Auto* pre hands-free telefonovanie, navigáciu a hlasové zadávanie textových správ.

*Aplikácie Apple CarPlay a Android Auto nie sú na slovenskom trhu podporované

 Viac ako 150 exkluzívnych doplnkov Jeep Authentic Accessories powered by Mopar®
Mopar® – značka skupiny FCA zameraná na popredajné služby a produkty všetkých vozidiel skupiny – ponúkne viac ako 150 nových alebo prepracovaných originálnych doplnkov a dielov Jeep® Performance Parts pre personalizáciu nového modelu Jeep® Gladiator. Produkty Mopar® budú zahŕňať príslušenstvo pre aktívny životný štýl a väčšie schopnosti, napríklad látkový kryt korby či polepy. Výkonnostné diely zahŕňajú rúrkové stúpačky, lišty proti kameňom, špecifické kolesá a rad ďalších dielov navrhnutých špeciálne pre nový Jeep Gladiator.

Na stretnutí Camp Jeep® budú k videniu dva modely Jeep® Gladiator.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama