/
/
/
MODERNIZOVANÝ MODEL KIA CARENS

MODERNIZOVANÝ MODEL KIA CARENS

Reklama

  • Priestranné rodinné MPV prináša množstvo vylepšení vonkajšieho dizajnu
  • Zdokonalený interiér vylepšený kvalitnejšími materiálmi a možnosťami výbavy
  • Progresívne bezpečnostné prvky, širšie možnosti pripojenia a moderné informačno-zábavné technológie
  • K dispozícii je nový prémiový audiosystém JBL® a balík Eco Pack
  • Modernizovaná Kia Carens bude v predaji v celej Európe začiatkom októbra

Spoločnosť Kia Motors aktuálne zverejňuje podrobnosti o úpravách a vylepšeniach svojho MPV modelu, Kia Carens. Modernizovaná Kia Carens bude v predaji v celej Európe bezprostredne po jej dnešnom predstavení 29. septembra 2016 na autosalóne v Paríži (Mondial de l’Automobile). Modernizácie vylepšili vzhľad a funkčnosť, vďaka čomu sa dizajnovo viac priblíži najnovším modelom značky Kia. Zároveň priniesli kupujúcim príjemnejšiu atmosféru v kabíne, aktualizované bezpečnostné funkcie a širšie možnosti pripojenia.

Odkedy bola v roku 2013 uvedená aktuálna generácia Kia Carens, jej predaj neustále rastie, pričom model si udržuje dôležité miesto v ponuke značky Kia ako ideálne rodinné vozidlo. V prvej polovici roku 2016 bolo v celej Európe predaných viac ako 11 500 kusov modelu Kia Carens, čo predstavuje medziročný nárast o 1 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Modernizovaná Kia Carens pomôže automobilke ďalej zvyšovať predaj tohto vozidla, ktoré prispelo k vôbec najlepšiemu šesťmesačnému obdobiu kórejskej značky zaznamenanému v prvých šiestich mesiacoch roku 2016.

Upravený dizajn exteriéru a interiéru

Návrhári spoločnosti Kia Motors zaviedli do modernizovaného modelu sériu zmien. Patria k nim prerobené predné a zadné nárazníky a hmlové svetlá, a tiež vylepšený dizajn mriežky chladiča v tvare „tigrieho nosa“, vďaka čomu vozidlo získalo mohutnejšie tvarovanú prednú časť. Tieto zmeny sú doplnené novým farebným odtieňom laku karosérie Mysterious Blue, a tiež tromi novými typmi zliatinových diskov vo veľkosti 16, 17 a 18 palcov. Modernizovaný model Kia Carens okrem toho ponúka aj nové zadné kombinované svetlá s charakteristickým svetelným podpisom.

449631

Priestorný sedemmiestny interiér modelu Kia Carens je obohatený o nové čalúnenie sedadiel. K dispozícii je nové textilné čalúnenie s pleteným vzorom alebo kožené s tkaným diamantovým vzorom. V celej kabíne sú navyše nové kovové a lesklé čierne prvky a nová prístrojová doska disponuje obložením s uhlíkovým efektom. Interiér modelu Kia Carens je k dispozícii buď s čiernym, alebo béžovým čalúnením.

Progresívne bezpečnostné prvky a moderné informačno-zábavné technológie

Najnovšia verzia modelu Kia Carens je k dispozícii so 7- alebo 8-palcovou dotykovou obrazovkou typu HMI (informačné rozhranie medzi človekom a strojom), navigáciou, službou Kia Connected Services s technológiou od spoločnosti TomTom® a zadnou parkovacou kamerou. Nové informačné rozhranie HMI ponúka aj funkcie Apple CarPlay™ a Android Auto™, ktoré umožňujú úplnú integráciu smartfónov. Android Auto™ spolupracuje s mobilnými zariadeniami vybavenými operačným systémom Android vo verzii 5.0 (Lollipop) a vyššej, a Apple CarPlay™ je zasa určené pre telefóny iPhone 5 a vyššie.

Prvýkrát je vo výbave modelu Kia Carens súbor vyspelých asistenčných jazdných technológií DRiVE WISE. Patria sem systém monitorovania mŕtveho uhla s funkciou upozornenia na križujúce vozidlá vzadu a funkcia upozorňovania na rýchlostné obmedzenia so zobrazovaním aktuálneho rýchlostného obmedzenia na prístrojovom paneli pred vodičom. V modernizovanom modeli Kia Carens si kupujúci môže zvoliť prémiový audiosystém JBL® so subwooferom, externým zosilňovačom a štyrmi reproduktormi, ktoré poskytujú v celej kabíne kvalitnejší zvuk.

K dispozícii je nový balík Eco Pack

Pre 1,7-litrový dieselový motor s výkonom 85 kW (115 koní) navrhla Kia nový balík Eco Pack s technológiou Stop/Go (ISG), pneumatikami Michelin s nízkym valivým odporom a radom zmenených prevodových pomerov. Najúspornejší motor v ponuke pre model Kia Carens, vybavený technológiou ISG a skombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, produkuje emisie oxidu uhličitého len na úrovni 109 g/km (v kombinovanej prevádzke podľa nového európskeho jazdného cyklu).

Kia Carens pre rok 2017 bude v predaji od začiatku októbra

Modernizovaná Kia Carens bude k dispozícii v sieti európskych predajcov značky Kia začiatkom októbra 2016. Dodáva sa s jedinečnou štandardnou zárukou na 7 rokov alebo 150 000 km.

Zdroj: Kia

Prečítať celý text

Reklama