6.9 C
Bratislava
piatok, 2 júna, 2023
Reklama

Mitsubishi outlander predstaví na autosalóne v Tokiu tri úplne nové koncepty vozidiel

Odporúčame

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation ( MMC ) odhalí na tohtoročnom autosalóne v Tokiu vo svetovej premiére hneď tri nové koncepty vozidiel.

Všetky tieto modely sú nositeľmi tzv. „@earth TECHNOLOGY“, t.j. vyspelých technológií budúcnosti spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation, ktoré stelesňujú jej predstavu o zodpovednosti k životnému prostrediu, o potešení z jazdy, bezpečnosti a kvalite. Tri úplne nové koncepty charakterizuje aj nový dizajnérsky smer, ktorý symbolizuje pocit bezpečia a funkčnosti vozidiel typu SUV.

Prvý z troch konceptov, MITSUBISHI Concept GC – PHEV*1 je ďalšou generáciou klasického SUV, ktoré využíva vysoko výkonný systém PHEV (plug – in hybrid electric vehicle), ponúka dynamické jazdné vlastnosti vozidla kategórie SUV avšak s nízkym dopadom na životné prostredie. S – AWC (Super All Wheel Control), systém riadenia dynamiky vozidla spoločnosti MMC, zabezpečuje vynikajúcu manévrovateľnosť a stabilitu na ceste a tiež výnimočné schopnosti v teréne. MITSUBISHI Concept GC – PHEV je „pripojeným vozidlom“ ponúkajúcim vyspelé technológie prevencie bezpečnosti a podpory vodiča prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.

MITSUBISHI Concept XR – PHEV*2 je ďalšou generáciou kompaktného SUV, ktoré je charakteristické nízkou hmotnosťou a vysoko účinným systémom PHEV s výrazne nižším dopadom na životné prostredie. Koncept XR – PHEV ponúka výbornú odozvu na povely vodiča a karosériu pripomínajúce športové kupé.

MITSUBISHI Concept AR*3 predstavuje ďalšiu generáciu kompaktného MPV ( viacúčelového vozidla ), ktoré ponúka jazdné vlastnosti vozidla typu SUV a zároveň priestrannosť typickú pre MPV. Výsledkom uplatnenia najnovších technológií znižovania spotreby paliva v rámci konceptu AR je využitie preplňovaného benzínového motora s priamym vstrekovaním. Vozidlo ponúka vďaka príjemnému dizajnu interiéru a širokej škále možností usporiadaniu sedadiel pohodlné a komfortné cestovanie pre všetkých pasažierov.

*1: Grand Cruiser
*2: X ( cross ) over Runner
*3: Active Runabout***

131009-01
© Mitsubishi

Zdroj: Mitsubishi

Reklama