/
/
/
MITSUBISHI OUTLANDER PHEV SA STAL NAJPREDÁVANEJŠÍM PLUG-IN HYBRIDNÝM SUV V EURÓPE ZA ROK 2020

MITSUBISHI OUTLANDER PHEV SA STAL NAJPREDÁVANEJŠÍM PLUG-IN HYBRIDNÝM SUV V EURÓPE ZA ROK 2020

Reklama

Spoločnosť MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) oznámila, že OUTLANDER PHEV sa stal v roku 2020 najpredávanejším plug-in hybridným SUV na európskom trhu. V roku 2020 bolo v Európe predaných celkovo 26 673 týchto vozidiel, čím sa OUTLANDER PHEV stal druhým najpredávanejším plug-in hybridom naprieč všetkými segmentami1 na danom automobilovom trhu.

OUTLANDER PHEV je vlajkovým modelom automobilky stelesňujúcim rozsiahle skúsenosti MITSUBISHI MOTORS na poli elektrifikácie, SUV a technológií pohonu všetkých kolies. Vozidlo vybavené technológiami ohľaduplnými voči životnému prostrediu sprostredkuje tiché, plynulé a zároveň robustné zrýchlenie typické pre elektromobily. OUTLANDER PHEV bol uvedený na trh v roku 2013 a dnes sa predáva vo viac ako 60 krajinách sveta. V decembri 2020 dosiahli kumulatívne celosvetové predaje tohto modelu 270 000 vozidiel.

„Teší nás, že sa pre OUTLANDER PHEV rozhodlo toľko zákazníkov práve v Európe, kde ľudia venujú veľkú pozornosť ekológii a obľúbenosť elektrifikovaných vozidiel na tomto trhu rýchlo rastie,“ uviedol Takao Kato, generálny riaditeľ MMC, pričom ďalej dodal: „Našim poslaním je prinášať zákazníkom z celého sveta atraktívne produkty dodávajúce pocit bezpečia; budeme preto aj naďalej posilňovať naše aktivity v oblasti ekologických technológií a pohonu 4WD. Rovnako sme sa zaviazali prispieť k rozvoju trvalo udržateľnej spoločnosti prostredníctvom nášho cieľa zvýšiť do roku 2030 podiel elektrifikovaných vozidiel na našich celkových predajoch o 50 percent, a to nielen plug-in hybridov, ale aj čistých elektromobilov a hybridných elektromobilov.“

OUTLANDER PHEV je možné štandardne používať ako elektromobil, ktorý sa pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti chová ako hybridné vozidlo, keď majiteľ využíva spaľovací motor bez starostí s nabíjaním. Pohon 4WD na báze dvoch elektromotorov v kombinácii so sofistikovaným systémom pohonu všetkých kolies S-AWC (Super-All Wheel Control) sprostredkuje bezpečnú ovládateľnosť vozidla bez ohľadu na klimatické podmienky alebo stav vozovky.

Dve palubné zásuvky s výkonom až 1500 W môžu energiou z trakčnej batérie napájať elektronické zariadenia a spotrebiče pri pobyte vonku a poslúžia tiež ako spoľahlivý zdroj elektriny v núdzových situáciách. Keďže si OUTLANDER PHEV dokáže produkovať vlastnú elektrinu, po úplnom nabití a natankovaní môže cez inštaláciu V2H (Vehicle-to-Home) zabezpečiť dosť energie pre typickú domácnosť po dobu až 10 dní2.

  1. Zdroj: JATO Dynamics Limited
  2. Množstvo energie a doba napájania na základe výpočtov MMC – pri uvažovanej priemernej spotrebe domácnosti cca 10 kWh / deň; nezahŕňa účinnosť premeny energie spotrebičov V2H. Napájacie funkcie sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho trhu (na Slovensku nie je k dispozícii).

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama