/
/
/
MITSUBISHI MOTORS NA ŽENEVSKOM AUTOSALÓNE 2019

MITSUBISHI MOTORS NA ŽENEVSKOM AUTOSALÓNE 2019

Reklama

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (ďalej len „MMC“) v rámci 89. ročníka medzinárodného ženevského autosalónu*1 (5. – 17. marca 2019) predstaví svoje produkty v duchu celosvetového sloganu „Drive your Ambition“.

  • SVETOVÁ PREMIÉRA – MODEL ENGELBERG TOURER
  • SVETOVÁ PREMIÉRA – NOVÉ ASX
  • EURÓPSKA PREMIÉRA – NOVÁ L200
  • NOVÝ SYSTÉMOVÝ PAKET DENDO DRIVE HOUSE

Súčasťou prezentácie bude svetová premiéra modelu MITSUBISHI ENGELBERG TOURER a kompaktného SUV ASX v modelovom prevedení 2020. Európskym záujemcom sa tiež po prvýkrát predstaví nový jednotonový pick-up L200.
MMC okrem toho uvedie novú službu s označením „DENDO DRIVE HOUSE (DDH)“, ktorá je príspevkom v boji s klimatickými zmenami a rastúcim dopytom po energiách.
Predstavovaný energetický ekosystém umožňuje majiteľom automaticky produkovať, ukladať a zdieľať elektrickú energiu medzi vozidlom a domácnosťou. Paket s označením Dendo (v japončine „elektrický“) predstavuje systém zložený z fotovoltaických panelov, obojsmernej nabíjačky využívajúcej technológiu V2H („vehicle to home“, teda automobil-domácnosť), akumulátora pre ukladanie energie a plug-in hybridného modelu Mitsubishi.

PREHĽAD EXPOZÍCIE MMC

Súčasťou expozície MMC bude model MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, kompaktné SUV ASX v modelovom prevedení 2020 (na niektorých trhoch známe aj pod označením RVR alebo Outlander Sport) a jednotonový pick-up L200 v modelovom prevedení 2020 pre európske trhy.

Jednotonový pick-up L200 (prevedenie pre európske trhy)

Nová L200 v duchu filozofie „Engineered Beyond Tough“, ktorá postupne sprevádza všetky generácie pick-upov od Mitsubishi, je ďalšou evolúciou koncepcie tzv. „Ultimate Sport Utility Truck“ (ultimatívneho športovo-úžitkového ľahkého nákladného automobilu). Medzi kľúčové vlastnosti patrí výrazný dizajn zahŕňajúci novú generáciu štylistického stvárnenia prednej masky v tvare DYNAMICKÉHO ŠTÍTU od MMC; systém pohonu 4WD prinášajúci vylepšené schopnosti na všetkých povrchoch a využitie vyspelých technológií aktívnej bezpečnosti. Tradičná odolnosť a spoľahlivosť vozidiel L200 v náročných pracovných podmienkach dopĺňajú vylepšenia zamerané na pohodlie a kvalitu jazdy, ktoré si vyžiadali zákazníci zo súkromného sektora.
Novú L200 poháňa novo vyvinutý turbodiesel s objemom 2,2 litra spolupracujúci so šesťstupňovou automatickou alebo manuálnou prevodovkou v prospech suverénneho a hladkého zrýchľovania a tichšieho chodu. K eliminácii emisií NOx využíva pohonný agregát systém selektívnej katalytickej redukcie AdBlue®*2 na báze močoviny, pričom spĺňa emisnú normu EURO 6d-TEMP.

PRAKTICKÉ UKÁŽKY

(1) SYSTÉM, DENDO DRIVE HOUSE ‚(DDH)
MMC v rámci špeciálne pripravenej expozície uvedie systém „DENDO DRIVE HOUSE (DDH)“. Zákazníkom tak predstaví DDH v zrozumiteľnom formáte, ktorého cieľom je ukázať možnosti zníženia nákladov na elektrinu a palivo, zabezpečenie núdzového napájania a vybudovanie zdrojov energie s vyššou mierou udržateľnosti.

(2) Ukážka online služieb
V inej technologickej ukážke potom MMC návštevníkom predstaví, ako systém infotainmentu SDA (Smartphone-link Display Audio) dokáže zlepšiť bezpečnosť, údržbu a zábavné služby prostredníctvom inteligentného telefónu a rozhrania ďalších zariadení.

MMC na nižšie uvedenej adrese pripravila špeciálne webové stránky s informáciami o svojich výstavných exponátoch na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019.
 
Zdroj: Mitsubishi
Prečítať celý text

Reklama