/
/
/
MITSUBISHI MOTORS NA SLOVENSKU A V ČECHÁCH S REKORDNÝMI VÝSLEDKAMI PREDAJA V MÁJI

MITSUBISHI MOTORS NA SLOVENSKU A V ČECHÁCH S REKORDNÝMI VÝSLEDKAMI PREDAJA V MÁJI

Reklama

Spoločnosti M Motors CZ a M Motors SK, ktoré tvoria súčasť skupiny AutoBinck Group a ktoré pôsobia ako výhradní dovozcovia vozidiel značky Mitsubishi v Českej Republike a na Slovensku, pokračujú v nastúpenom trende rastu. Na oboch trhoch v Čechách aj na Slovensku sa v máji podarilo dosiahnuť historicky najvyšší mesačný objem predaja za uplynulých desať rokov, pričom obe spoločnosti zároveň zaznamenali aj historicky najúspešnejší štart v roku za obdobie prvých piatich mesiacov.

„Som veľmi rád, že sa značke Mitsubishi na slovenskom trhu darí a že sa môže tento rok pochváliť hneď niekoľkými NAJ. Zaznamenali sme historicky najúspešnejší štart v roku s najvyššími kumulatívnymi predajmi v danom období za uplynulých desať rokov. Celkovo 504 registrácií vozidiel značky Mitsubishi na slovenskom trhu za prvých päť mesiacov roka 2016 znamená, že dopyt po autách s logom troch diamantov na kapote medziročne vzrástol o 3,9% a značka dosiahla trhový podiel 1,30%. Rekord dosiala aj v mesiaci máj, kedy sa predalo 142 vozidiel značky Mitsubishi, čo je najviac v danom mesiaci za uplynulých desať rokov a čo predstavuje nárast až +40,6% oproti máju minulého roku,“ komentuje predajné úspechy Richard Kopečný.

Oficiálne štatistiky potvrdzujú rast slovenského automobilového trhu už druhý rok po sebe a sú prísľubom dobrých výsledkov na konci roka 2016. Za prvých päť mesiacov roka vrástol trh o +19,67% (38 730 vozidiel) a máj až o +26,5% (9 034 vozidiel) oproti rovnakým obdobiam predchádzajúceho roka. V máji tak značka Mitsubishi rástla takmer dvojnásobne rýchlejšie než slovenský trh a dosiahla aj historicky najvyšší trhový podiel v uvedenom mesiaci 1,57%.

V Českej republike je situácia rovnako priaznivá, v máji 2016 bolo registrovaných 294 vozidiel značky Mitsubishi, čo je v danom mesiaci najviac v doterajšej histórii importéra M Motors CZ a čo je o +18,5% viac ako v máji minulého roka. Značka Mitsubishi dosiahla v máji vynikajúci trhový podiel 1,13%. Rovnako povzbudivé sú aj kumulované výsledky od začiatku roka 2016, kedy si za prvých päť mesiacov cestu k českým spotrebiteľom našlo až 1 149 vozidiel značky Mitsubishi, čo predstavuje nárast dopytu o 11% a zároveň historický rekord za dané obdobie a trhový podiel 1,0%. Oficiálne štatistiky českého trhu potvrdzujú rastúci spotrebiteľský apetít nielen v Čechách, ale aj v rámci EÚ, čo vytvára predpoklady, že po vlaňajšom roku bude nasledovať ďalší rekordný rok. Za prvých päť mesiacov roka 2016 zaznamenal český trh nárast +16,1% (114 539 vozidiel) a v mesiaci máj dokonca až +35% (26 092 vozidiel) oproti rovnakým obdobiam predchádzajúceho roka.

Novým predajným hitom s medziročným nárastom predajov o +200% sa na oboch trhoch stal pick-up Mitsubishi L200, ktorý sa na jeseň minulého roka dočkal generačnej obmeny. Nová L200 zabodovala najmä vo fleetových predajoch, keď na Slovensku rozšírila flotilu vozidiel Štátnej ochrany prírody. V Českej Republike bol zase prostredníctvom dílera Auto Palace Spořilov tvoriaceho súčasť skupiny AutoBinck Group, zrealizovaný predaj flotily 38 vozidiel pre spoločnosť Net4Gas zaoberajúcou sa prepravou plynu, ktoré tak zvýšili flotilu L200 v tejto spoločnosti na 138 vozidiel. Díler Mitsubishi v Pardubiciach zase 37 predanými vozidlami Novej L200 doplnil flotilu tohto modelu vo Vojenských Lesoch ČR na 208 vozidiel.

Hitparádu najžiadanejších modelov na oboch trhoch aj na konci mája 2016 už tradične vedie bestseller troch diamantov – rodinné SUV Mitsubishi ASX. So 77 predanými vozidlami na Slovensku (nárast +92,5%) a 178 predanými vozidlami v Čechách (nárast +20,3%) upevňuje svoju pozícia lídra v predaji modelového mixu Mitsubishi, na ktorom tvorí až 60% v ČR a 54,2% v SR. Predaje modelu ASX na oboch trhoch dokonca v úvodných piatich mesiacoch roka 2016 dosiahli nový rekord s kumulatívnym objemom 268 vozidiel predaných na Slovensku a 707 vozidiel predaných v Čechách, čo je najviac v doterajšej histórii značky.

Druhé miesto v TOP 3 rebríčku najobľúbenejších modelov značky Mitsubishi na Slovensku a v Čechách obsadil aj v máji 2016 Nový Mitsubishi Outlander, ktorý prišiel na oba trhy na jeseň minulého roka s viac ako 100 konštrukčnými a dizajnérskymi zmenami na palube. Špeciálne na Slovensku sa Outlander z pohľadu podielu na modelovom mixe teší ešte väčšej obľube zákazníkov než je tomu u našich západných susedov, pričom za prvých päť mesiacov tohto roka tvorí na predajoch značky Mitsubishi až 30% podiel (v ČR 18,36%). Outlander však boduje aj na českom trhu. Nového majiteľa si v máji v Čechách našlo až 68 vozidiel, čo prispelo k vytvoreniu absolútneho historického rekordu za daný mesiac za uplynulých desať rokov. Modelu Outlander sa v Čechách tento rok mimoriadne darí, keď predaje v úvodných piatich mesiacoch roka 2016 dosiahli nárast +44,5% a v máji dokonca až o +47,8%.

Na všetky modely značky Mitsubishi predávané na slovenskom a českom trhu prostredníctvom autorizovanej dílerskej siete Mitsubishi v SR (15 predajných a 16 servisných miest) a ČR (30 predajných a 35 servisných miest) sa vzťahuje plná záruka 5 rokov priamo od výrobcu.

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama