/
/
/
Mitsubishi Motors na madzinárodnom autosalóne vo Frankfurte 2015

Mitsubishi Motors na madzinárodnom autosalóne vo Frankfurte 2015

Reklama

Európska premiéra Nového Outlandera PHEV s novou vizuálnou identitou modelov Mitsubishi budúcnosti s „Dynamickým Štítom“

Nový Mitsubishi Outlander PHEV modelového roku 2016 od Mitsubishi Motors Corporation (MMC), ktorý sa má na európskych trhoch objaviť počnúc tohtoročným septembrom, bude predstavený v európskej premiére na 66. medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte (IAA)*1. Po boku nového Outlandera PHEV spoločnosť MMC ďalej vystaví pretekársky špeciál Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý sa už onedlho zúčastní náročnej cross-country rally Baja Portalegre 500*2, ako aj viacero sériovo vyrábaných modelov z celkového počtu 15 vozidiel (13 vozidiel počas novinárskych dní; ďalšie informácie viď posledná strana).

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation na svojom stánku zároveň predstaví systém pre dodávku elektrickej energie medzi vozidlom a domácou elektrickou sieťou V2H (Vehicle-to-Home) podporovaný novým Outlanderom PHEV, ako aj palubný systém Smartfón Link Display Auto (SDA) prepájajúci inteligentné telefóny s podporou oboch systémov Google Android Auto*3 a Apple CarPlay*4, ktorý je od augusta t.r. k dispozícii pre model Pajero v európskej verzii na vybraných trhoch.

Nový Mitsubishi Outlander PHEV charakterizuje predovšetkým nové poňatie prednej časti vozidla, ktoré stavia na koncepcii Dynamického Štítu (Dynamic Shield) aplikovanej v modeloch MMC predstavených v poslednej dobe. Interiér vozidla sa vyznačuje vyššou úrovňou vnímanej kvality, zatiaľ čo vylepšenia v oblasti karosérie, podvozka a pohonného ústrojenstva priniesli výrazný posun v oblasti odhlučnenia vo vnútri vozidla, akcelerácie, jazdného chovania a stability, kvality jazdy, ekologických parametrov i ďalších aspektov týkajúcich sa jazdných schopností a kvality.

Nový Outlander PHEV je plug-in hybridným elektromobilom schopným dodávať elektrinu do domácej elektrickej siete, čím zvyšuje svoju úžitkovú hodnotu i po zaparkovaní.

Mitsubishi Outlander PHEV bol po prvý raz predstavený v januári 2013 na japonskom trhu ako úplne prvné SUV vozidlo s plug-in hybridným na svete s pohonom všetkých kolies 4WD. Vozidlo, ktoré sa dnes vyváža do 48 krajín (vrátane európskych trhov) je celosvetovo najpredávanejším modelom vo verzii PHEV s celkovými predajmi dosahujúcimi objem 70 000 vozidiel.

Mitsubishi Outlander PHEV je poháňaný plug-in hybridným elektrickým systémom od Mitsubishi Motors zahŕňajúcim unikátny pohon všetkých kolies s dvojicou elektromotorov, jeden poháňajúci prednú a druhý zadnú nápravu, a vysokokapacitným akumulátorom umiesteným pod podlahou, ktorý zabezpečuje pohon čisto na elektrinu bez potreby zapojiť benzínový motor a tým pádom aj bez emisií CO2. Outlander PHEV je prémiové SUV prinášajúce nevídané jazdné schopnosti v danej triede, vrátane hladkej a pôsobivej akcelerácie vďaka pohonu všetkých kolies s dvojicou elektromotorov (Twin Motor 4WD), s mimoriadne hospodárnou prevádzkou a vynikajúcim odhlučnením v režime čistej elektrickej jazdy.

  1. Bude sa konať od 15. do 27. septembra vo výstavných priestoroch výstavného areálu Messe Frankfurt v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Ďalšie informácie nájdete na stránkach: http://www.iaa.de/en/press-room/
  2. Cross-country rally sa uskutoční od 22. do 24. októbra vo východnej časti Portugalska. Ďalšie informácie nájdete na stránkach: http://www.bajaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36
  3. Android a Android Auto sú ochranné známky spoločnosti Google, Inc. registrovanej v USA a v ďalších krajinách.
  4. Apple, CarPlay, iPhone sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrovanej v USA a v ďalších krajinách.

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama