/
/
/
Mitsubishi lídrom v oblasti bezpečnosti malých SUV

Mitsubishi lídrom v oblasti bezpečnosti malých SUV

Reklama

Najvyššie ocenenie za bezpečnosť “ Top Safety Pick + “ , ktoré udeľuje americká nezisková organizácia – Poisťovací inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky ( IIHS ), zatiaľ získali iba 3 zo 14 testovaných vozidiel v kategórii kompaktných SUV. Hneď dvaja z nich sa pýšia logom troch diamantov.

Potom, čo v tohtoročných testoch uspelo Mitsubishi ASX, získal titul “ Top Safety Pick+ „aj model Outlander tretej generácie pre rok 2014. Mitsubishi je tak jediným výrobcom automobilov, ktorý získal v danej kategórii najvyššie ocenenie za bezpečnosť hneď dvakrát.

IIHS teraz udeľuje nové ocenenie “ Top Safety Pick+ „, a to tým vozidlám, ktoré ponúkajú najvyššiu ochranu cestujúcim pri náraze. Zisk tohto ocenenia svedčí o tom, že Mitsubishi Outlander spĺňa nové prísnejšie štandardy nárazových testov americkej neziskovej organizácie.

IIHS označuje vozidlo ako „dobré“, „prijateľné“, „medzné – na hrane“ a “ zlé “ na základe jeho výsledkov v nasledujúcich oblastiach: čelný náraz s čiastočným prekrytím, čelný náraz s malým prekrytím, bočný náraz, test pevnosti strechy a ochrana proti zadnému nárazu. Ocenenie „Top Safety Pick+“ získa vozidlo označené ako „dobré“ v minimálne štyroch z piatich testovaných oblastí, pričom ani v jednom z testov nesmie byť horšie ako “ prijateľné „.

Zvyšných 11 vozidiel z testovaných v kategórii kompaktných SUV bolo ohodnotené ako „zlé“ alebo „na hrane“ minimálne v jednej z testovaných oblastí – medzi nimi aj Toyota RAV4, Honda CR-V či Mazda CX – 5.

Outlander nebol ocenený za bezpečnosť po prvý krát. Získal päť hviezdičiek v nárazových testoch ANCAP v Austrálii a JNCAP v Japonsku. Okrem piatich hviezdičiek v nárazových testoch od Euro NCAP bol týmto nezávislým európskym inštitútom ocenený aj za systém pre zmierňovanie následkov čelné kolízie (FCM), ktorý bol označený ako najnovší pokrokový bezpečnostný systém.

Výsledky testov IIHS sú k dispozícii na http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvs.

130924-02
© Mitsubishi
130924-03
© Mitsubishi
130924-04
© Mitsubishi

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama