/
/
/
Mitsubishi Eclipse Cross získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie za bezpečnosť počas kolízie v testoch JNCAP FY2018

Mitsubishi Eclipse Cross získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie za bezpečnosť počas kolízie v testoch JNCAP FY2018

Reklama

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že jej SUV kupé Eclipse Cross získalo maximálne päťhviezdičkové hodnotenie za bezpečnosť počas kolízie v testoch japonskej organizácie JNCAP*1 za obdobie FY2018 a hodnotenie ASV++*2 za výsledky dosiahnuté v oblasti aktívnej bezpečnosti. Tieto výsledky dokazujú, že Eclipse Cross vykazuje vysokú úroveň ochrany pred zraneniami pri dopravných nehodách ako aj v ďalších oblastiach bezpečnosti.

Eclipse Cross používa vyspelú bezpečnostnú konštrukciu karosérie RISE*3 od Mitsubishi, ktorá vyniká vysokou schopnosťou pohlcovania nárazovej energie a ponúka vysoko odolný priestor voči deformácii pre cestujúcich v prípade nárazu, rovnako tak ako bezpečnostné pásy a sedem airbagov SRS navrhnutých pre vysokú úroveň pasívnej ochrany. SUV kupé Eclipse Cross kladie dôraz nielen na štylistické stvárnenie exteriéru, ale najmä na vysokú úroveň ochrany chodcov vďaka vyšším schopnostiam pohlcovania nárazovej energie v oblasti svetlometov, nárazníka a ďalších častiach prednej masky, vrátane dostatku voľného priestoru pod kapotou motora. Použitie brzdného systému Mitsubishi pre zmierňovanie následkov čelnej kolízie (FCM) umožňuje modelu Eclipse Cross dosahovať vysokú úroveň aktívnej bezpečnosti.
 

Okrem päťhviezdičkového hodnotenia japonskej organizácie JNCAP za obdobie FY2018 získal Eclipse Cross aj vysoké hodnotenie európskej organizácie Euro NCAP, austrálsko-novozélandskej organizácie ANCAP, organizácie ASEAN NCAP pre región ASEAN, resp. latinskoamerickej organizácie Latin NCAP.

*1: skr. Japan New Car Assessment Program; zabezpečuje japonské Ministerstvo pôdy, infraštruktúry, dopravy a turizmu v spolupráci s Národnou agentúrou pre bezpečnosť automobilov a pomoc obetiam autonehôd (Nasva).
*2: skr. Advanced Safety Vehicle (podľa špecifikácií Ministerstva pôdy, infraštruktúry, dopravy a turizmu).
*3 skr. Reinforced Impact Safety Evolution.

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama